iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> Neden Kelaynak da, İskenderun Güvercini değil, Önemli Bir teklif
iskenderunlu
mesaj 09-05-2007 - 21:31
İleti #1

Grup: aktif üye
Üye No: 408
isim: Olcay
meslek: .

Sayın üyeler,
İlçemizde doğanın ve çevrenin korunması gerekliliğini hatırlatacak güzel deiğişimler oluyor farkediyormusunuz.
parklarımızın, serbest alanlarımızın artmasıyla fert başına düşen yeşil alan miktarı da iskenderun'da artış gösterdi.
Fakat şunu dilerdim ki İSKENDERUN GÜVERCİNİ kentimizde tanınsın. Nasl bir İznikte sizi çini bir vazo, uğurluyorsa, kentin muhtelif yerlerinde sizi çini eserler selamlıyorsa, Nasl bir Denizli'de sizi horozlar karşılıyorsa, Nasl bir Birecikte bir Kelaynak kuşu size doğayı unutturmuyorsa İskenderunumuz'da da sizi bir İskenderun Güvercini selamlamalıydı.

Bu sayede ne olurdu biliyomusunuz Türkiye ve yurt dışının yüzde bilmem kaçı İskenderun Güvercini'ni öğrenirdi. Yaban hayatına bir madde daha eklenirdi. Ve en önemlisi bir kent olarak, birşeyleri sahiplenirdik.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 09-05-2007 - 21:31
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
iso's
mesaj 10-05-2007 - 00:19
İleti #2

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

çok olumlu bir düşünce destekliyorum..Bu forumu yetkililerin okuduğunu tahmin ediyorum...dediğiniz gibi genellikle kentler özdeşleştikleri ürün ve eserlerin heykelleriyle insanları selamlıyor...İskenderun'da bu anlamda galiba pac meydanındaki portakal figürü bu işi üstlenmiş durumda....ancak bu "iskenderun güvercini" düşüncesi daha çok özgün...iskenderun tanıtımı için bence de bu isim altında park, yeşil alan yapılırsa çok güzel olur...hem dediğiniz gibi fert başına düşen yeşil alan miktarı daha da artar hemde ilçemizin güzelliğine güzellik katılır...
[gima civarındaki kelaynak heykeli neden var bilmiyorum ama tahminde bulunuyorum....Birecikli bir işadamı mı yaptırdı acaba hayrına ...bilen varmı?]

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 30-05-2017 - 15:57