alışveriş merkezleri, önerileri, tüketici şikayetleri

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

Reply to this topicStart new topic
> Ekonomi Dünyası ile ilgili düşünceleriniz neler?, Tüketiciyi aldatan kampanya...!!!
misafir
mesaj 15-05-2010 - 08:55
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 2,784
isim: misafir

Dün itibariyle Ekonomi Dünyası adlı işyerine ait kampanya broşürü geçti elime. Daha doğrusu işyerimin posta kutusuna bırakılmıştı. Kampanya ile ilgili ürünleri incelerken birkaç üründeki fiyatlar dikkatimi çekti ve aynı günün akşamı o ürünlere bakmak için mağazaya uğradım. Kampanya kapsamında olduğu iddia edilen o ürünlerin hiçbirinin olmadığını olanların ise aynı fiyattan satılmadığını gördüm. Örneğin;Kriter marka pantolon 9.90 TL olarak belirtilmesine rağmen Mağazadaki fiyatı 19.90 Tl ! CVS Marka Uydu Alıcısının fiyatı 39.90 yazıldığı halde Mağazadaki mevcut ürün hem farklı hem de fiyatı 55 TL...! Üstelik (özellikle giyim de) mevcut ürün adedi de parmak sayısını geçmiyor. Böylesine aldatmaya dönük bir satış sistemini KAMPANYA diye tüketiciye yutturmaya çalışan mevcut mağaza yöneticilerini daha dürüst ve ahlaklı olmaya davet ediyoruz...
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 15-05-2010 - 08:55
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
misafir
mesaj 15-05-2010 - 11:31
İleti #2

QUOTE(misafir @ 15-05-2010 - 08:55 ) *
Dün itibariyle Ekonomi Dünyası adlı işyerine ait kampanya broşürü geçti elime. Daha doğrusu işyerimin posta kutusuna bırakılmıştı. Kampanya ile ilgili ürünleri incelerken birkaç üründeki fiyatlar dikkatimi çekti ve aynı günün akşamı o ürünlere bakmak için mağazaya uğradım. Kampanya kapsamında olduğu iddia edilen o ürünlerin hiçbirinin olmadığını olanların ise aynı fiyattan satılmadığını gördüm. Örneğin;Kriter marka pantolon 9.90 TL olarak belirtilmesine rağmen Mağazadaki fiyatı 19.90 Tl ! CVS Marka Uydu Alıcısının fiyatı 39.90 yazıldığı halde Mağazadaki mevcut ürün hem farklı hem de fiyatı 55 TL...! Üstelik (özellikle giyim de) mevcut ürün adedi de parmak sayısını geçmiyor. Böylesine aldatmaya dönük bir satış sistemini KAMPANYA diye tüketiciye yutturmaya çalışan mevcut mağaza yöneticilerini daha dürüst ve ahlaklı olmaya davet ediyoruz...

hepsi kazık ve klitesiz mallar, millet te tıkllım tıklım.... anlamak güç....

+Quote Post
misafir
mesaj 17-05-2010 - 23:00
İleti #3

QUOTE(misafir @ 15-05-2010 - 11:31 ) *
hepsi kazık ve klitesiz mallar, millet te tıkllım tıklım.... anlamak güç....

Eyvallah kardeş EKONOMİ DÜNYASININ bu tavrına bende bugün şahit oldum ne yazıkki.Sabahın 8. den 10 a kadar bisiklet için bekledik ama koltuğu yırtık cantı paslı tek 1 bisiklet getirdiler o kadar insanı resmen aldattılar.EKONOMİ DÜNYASInın bu ticari ahlaka sığmayan,Millet ile alay eden bu hareketini kınıyor ve bi daha ordan hiç birşey almayacağım.Milletle dalga geçmek ne demek

+Quote Post
duyguseli
mesaj 27-05-2010 - 22:45
İleti #4

Grup: aktif üye
Üye No: 740
isim: ..
meslek: ..
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ..

((=

+Quote Post
sadık
mesaj 18-11-2011 - 11:20
İleti #5

misafir

ekonomi dünyası ile ilgili benimde nahoş bir anım var. paylaşmak istedim. çocuğun okul ihtiyaçları için alış veriş yaptım. alışverişe başlamadan taksit yapıp yapmadıklarını sordum. taksit yaptıklarını söylediler. elimde liste reyonların arasında kırık dökük malların arasından iyilerini seçmeye çalışarak 1 saatte ancak alışverişi tamamlayabildim. kasada tüm aldıklarım tektek okutuldu. 360 lira tuttu. kaçtaksit yapacaksınız dediğimde kasiyer çıldırdı. meğer alışverişin taksitli olacağını önceden söylemem gerekiyormuş. neyse ufak bir gerginlikten sonra mesele halloldu. 360tl lik alışveriş için ne kadar vade farkı aldılar dersiniz. her malın bir de taksştli fiyatı varmış. fiyat bir anda 440tl olunca bu sefer ben çıldırdım. bu fark neden bu kadar fazla dediğimde bana bankanın eklediği fiyat farkı olduğu söylendi. ama herşeye rağmen ne zaman önünden geçsem tıklım tıklım nasıl iştir anlamadım.

uzun lafın kısası, aman deyim EKONOMİ DÜNYASINDAN TAKSİTLİ DE OLSA PEŞİN DE OLSA ALIŞVERİŞ YAPMAYIN.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 21-09-2017 - 20:49