alışveriş merkezleri, önerileri, tüketici şikayetleri

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

Reply to this topicStart new topic
> İskenderun teknosa' dan memnun musunuz?
misafir_
mesaj 26-08-2007 - 01:59
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 1,689
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: .

yaklaşık üç ay önce aldığım aver media kartım bilgisayarımın kitlenmesi nedeniyle tamirci çağırdığımd sorunun aver media tv kartından kaynaklandığını garanti kapsamında olduğu için aldığınız yere götürün dediler.
teknosa kartımı incelemişler, yanık olduğunu garanti kapsamına dahil olmadığını belirtip bana aynen iade ettiler. ben de sinirlenip çöpe attım.
böyle garanti mi olur ya.. sanki ben kurcaladım da yandı. kendi kendine bilgisayarın içinde yanmış.
saçmalık.

Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 26-08-2007 - 01:59
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
dentali
mesaj 24-05-2008 - 17:35
İleti #2

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: iskenderun
Üye No: 1,310
isim: Ali
meslek: xxxx
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ....

"iskenderun teknosa" olarak googleden bu sayfaya giren çok olmuş...
merak edilen iskenderundaki teknosa adresleri mi yoksa teknosa mağazaları hakkındaki düşünceler mi bilmiyorum..
adresler merak edilmişse, İskenderundaki iki Teknosa mağazası da şehitpamir caddesi üzerinde bulunuyor...
Teknosa mağazaları hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...
benim kendi adıma yorumum,
Milliyetçilik hissiyle, İskenderunlu bilgisayar satıcılardan alışverişimi yapacağım diye söz vermeme rağmen bir kaç alışverişimi Teknosadan yaptım..

Kendilerinden cep telefonu almıştım, ama etiket yapıştırılmış paketi açıp iadesini yaparsam kendi fiyatından yüzde onbeş indirerek iade ediyorum ya da değiştirebiliyorum... Ürünün beğenilip beğenilmediğini zaten paket açılmadan anlaşılamaz.. Bu şekilde kısa süreli bir iade için müşterinin azımsanmayacak miktarda zarar etmesini haksızlık olarak buluyorum..
Bu uygulamanın tüketici hakları yönünden yeri var mı yok mu bilmiyorum, ama yeri olduğunu sanmıyorum....

Ben Teknosa gibi, bim, yimpaş, migros gibi Kârın iskenderunda kalmayacağı iskenderun dışından gelmiş mağazalarda yerel halkın alışveriş yapmasını doğru bulmuyorum..

Sahipleri iskenderunlu olan, kazanılan paranın iskenderunda kalıp haracanacağını bildiğim yerel mağazalardan alışverişin yapılmasını tercih ederim..
Bu da farklı bir milliyetçilik.. yerel ekonomi milliyetçiliği smile.gif

+Quote Post
misafir
mesaj 02-06-2008 - 11:42
İleti #3

Üye No: 2,784
isim: misafir

teknosan aldığım cep telefonu ekranında beyaz çizgi belirdi. garantisi dolmadığı için yaptırtmak için teknosaya gittim. bana ilk sordukları telefona darbemi geldi. incelemeden, darbe izi görmeden bu suçlamaya kızdım. tamir için 20 gün sürer diyorlar. ben 20 gün telefonsuz mu kalıyım. iskenderundaki diğer telefonculardan telefon aldığımda tamir süresince bana geçici kullanmam için eski telefon veriyorlardı. ilgileride samimiydi. teknosayı kimseye tavsiye etmiyorum.

gönül

+Quote Post
misafir
mesaj 01-09-2008 - 18:04
İleti #4

akşam aldığım laptop bilgisayar ertesi gün sorun açılıp kapandığında sorunlar vermeye başladı, kendilerine bu sorunlardan dolayı iade isteğimi belirttim yüzde 15 kesinti yapacaklarını söylediler, format deneyelim dedim, başka bilgisayarcıda format attırabilrisiniz dediler.. format için bilgisayarcıya verdiğimde format atamadığını harddiski sorunlu olduğunu söyledi...
bu sefer kesin iade kararıyla gittiğimde, bilgisayarı iade alamayacaklarını söylediler...
tam sinir bozucu bir durum, paranızla sinirinizi bozmayın,
aldıklarınız ürünler kısa sürede bozuluyor,
aynı saatte bile sorun yaşadığınız bir üründe iade etmek istediğinizde yüzde 15 kesinti istiyorlar..
servis hizmetleri berbat, bir ürünü servise gönderdiğinizde günlerce beklemek zorunda kalıyorsunuz...
sorun yaşadığınızda pek bir şeyden anlamayan çalışanlarıyla konuşmak zorunda alıyorsunuz...

size tavsiyem, bölgenizde direk mağazanın sahibi olarak bilgisayar satan tanıdıklarınızdan alışverişlerinizi yapın... sorun yaşadınızda mağazanın sahibiyle yüzleşebileceğiniz yerlerden alırsanız benim yaşadığım sıkıntıyı yaşamazsınız...

teknosadan uzak durun............

+Quote Post
serap
mesaj 01-09-2008 - 19:01
İleti #5

misafir

QUOTE(misafir @ 01-09-2008 - 18:04 ) *
akşam aldığım laptop bilgisayar ertesi gün sorun açılıp kapandığında sorunlar vermeye başladı, kendilerine bu sorunlardan dolayı iade isteğimi belirttim yüzde 15 kesinti yapacaklarını söylediler, format deneyelim dedim, başka bilgisayarcıda format attırabilrisiniz dediler.. format için bilgisayarcıya verdiğimde format atamadığını harddiski sorunlu olduğunu söyledi...
bu sefer kesin iade kararıyla gittiğimde, bilgisayarı iade alamayacaklarını söylediler...
tam sinir bozucu bir durum, paranızla sinirinizi bozmayın,
aldıklarınız ürünler kısa sürede bozuluyor,
aynı saatte bile sorun yaşadığınız bir üründe iade etmek istediğinizde yüzde 15 kesinti istiyorlar..
servis hizmetleri berbat, bir ürünü servise gönderdiğinizde günlerce beklemek zorunda kalıyorsunuz...
sorun yaşadığınızda pek bir şeyden anlamayan çalışanlarıyla konuşmak zorunda alıyorsunuz...

size tavsiyem, bölgenizde direk mağazanın sahibi olarak bilgisayar satan tanıdıklarınızdan alışverişlerinizi yapın... sorun yaşadınızda mağazanın sahibiyle yüzleşebileceğiniz yerlerden alırsanız benim yaşadığım sıkıntıyı yaşamazsınız...

teknosadan uzak durun............

iyi günler sorununuzu okudum çok üzüldüm.Kaymakamlığın içinde tüketici koruma altında bir bölüm var.15 gün içerisinde iade edebilirsiniz,size yardımcı olacakarını zannediyorum.geçmiş olsun

+Quote Post
jutenyam
mesaj 02-09-2008 - 15:22
İleti #6

Üye No: 1,436
isim: jutenyam
meslek: muhasebe
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet-1997

evet son zamanda iskenderun teknosadan sıkayetler gıderek artıyor..yanı teknosa genel olarak ıyı olabılır ama ıskenderun şubesindeki bu problemlerın giderilmesi gerekiyor..bırde ben arkadaşlara polen pc yı onerıyorum özellıkle bılgısayar urunleri fiyat olarak baya uygun ve servıs problemı yok....laptop alan arkadasımızada gecmıs olsun dıyelım artık..smile.gif
ben fotograf makınesı almıştım ama ineternet magazasından..

+Quote Post
erkanin
mesaj 24-01-2009 - 15:59
İleti #7

Üye No: 2,544
isim: erkan
meslek: serbest meslek
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun

teknosadan aldığım bilgisayarım bozuldu, servise gönderdiler. bugün itibariyle 24 gün oldu hala aramadılar. servis kısmı çok kötü, çok yavaş. kimseye tavsiye etmiyorum.

+Quote Post
duyguseli
mesaj 30-01-2009 - 01:21
İleti #8

Grup: aktif üye
Üye No: 740
isim: ..
meslek: ..
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ..

Yaahh kim örgütleti sizi gençler.. La havle vela.. smile.gif
Ya satılan ürünler teknosa markası değilki yani.. Mesela ben kamera aldım ordan yere düştü çalışmıyo smile.gif ama o markadan iskenderunda hemen her yerde var mesela..Yani mağazanın markayla alakası ne anlamadım..:? smile.gif hani üründeki sorunla ilgilenmiyorlarsa,müşteriyi dinlemiyorlarsa vs suçlular tmm ama bazı arkadaşlarda abartmış gibi mi ne ürünü suçluyolar sanki TEKNOSA yapımı,üretimi..Allam ya.. smile.gif..? Nese.. smile.gif

+Quote Post
fmbass
mesaj 30-01-2009 - 13:33
İleti #9

Nereden: Nerdeyim ben...
Üye No: 3,508
isim: Fatih

QUOTE(duyguseli @ 30-01-2009 - 02:21 ) *
Yaahh kim örgütleti sizi gençler.. La havle vela.. smile.gif
Ya satılan ürünler teknosa markası değilki yani.. Mesela ben kamera aldım ordan yere düştü çalışmıyo smile.gif ama o markadan iskenderunda hemen her yerde var mesela..Yani mağazanın markayla alakası ne anlamadım..:? smile.gif hani üründeki sorunla ilgilenmiyorlarsa,müşteriyi dinlemiyorlarsa vs suçlular tmm ama bazı arkadaşlarda abartmış gibi mi ne ürünü suçluyolar sanki TEKNOSA yapımı,üretimi..Allam ya.. smile.gif..? Nese.. smile.gif

Mesajları daha dikkatle okursan yanlış anladığını göreceksin. Buraya mesaj yazan arkadaşlar digital cihazları teknosanın üretmediğinin elbetteki bilincindeler. Bilgisayardaki harddiskin bozulması yada bir kartın yanması, o cihazı üreten markanın sorunudur teknosanın değil, ancak müşteri o malı teknosa aracılığıyla aldığı için, oraya gitmek zorunda. Ne yani windowsum bozulsa microsoftamı başvuracağım smile.gif yoksa yazılımı yada bilgisayarı aldığım yere mi??? Cevap açık zaten. Ben teknosaya sadece gezmek için gidiyorum, internet bence en büyük mağaza, internetten aldığınız bir malı beğenmiyorsanız hemen geri yollama şansınız var, garantili mal alabiliyorsunuz. Digital eşyalara elle dokunup, gözle görmenin bir anlamı yok, yani için de bir sorun varsa yada olmaya yakınsa bunu doğal olarak anlayamayacağımızdan, bu tür alışverişleri internetten yapmanızı öneriyorum...ayrıca internetteki fiyatlarla teknosadaki fiyatlarla mutlaka karşılaştırmayı unutmayın. Böylelikle bazı insanlarla uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Naçizane.....

+Quote Post
misafir
mesaj 03-02-2009 - 20:53
İleti #10

teknosa berbat. özellikle pac meydanındaki şubesi. adamlar kendi havalarında hepsi. müşteri geliyor, kimse ilgilenmiyor. bir kız var sormayın. beğendiği müşteriye yaklaşıp yılışıyor resmen, diğer müşteriler ilgilecek kişi arıyorken bir şey sorduklarında tersler gibi bakıyor. resmen terkedilmiş sanki orası. madem açtınız ikinci şubeyi adam akıllı hizmet verin, yada kapatın. iskenderunlularla alay ediyorlar verdikleri berbat hizmet.

+Quote Post
misafir
mesaj 14-03-2009 - 13:06
İleti #11

QUOTE(misafir @ 03-02-2009 - 19:53 ) *
teknosa berbat. özellikle pac meydanındaki şubesi. adamlar kendi havalarında hepsi. müşteri geliyor, kimse ilgilenmiyor. bir kız var sormayın. beğendiği müşteriye yaklaşıp yılışıyor resmen, diğer müşteriler ilgilecek kişi arıyorken bir şey sorduklarında tersler gibi bakıyor. resmen terkedilmiş sanki orası. madem açtınız ikinci şubeyi adam akıllı hizmet verin, yada kapatın. iskenderunlularla alay ediyorlar verdikleri berbat hizmet.

o salak kızı çıkartmışlar galiba. yeni bir bayan var, allah için iyi.saygılı ve ilgili. adı neslihan sanırım. elemanlara çeki düzen vermişler şimdi. eskisi gibi değil şuan.

+Quote Post
serhangenc
mesaj 16-03-2009 - 19:53
İleti #12

Üye No: 3,678
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2010

ya ben iskenderun'daki teknosalar kadar berbat teknosa daha görmedim..
İskenderunlularla alay eder gibi mağaza açmışlar..
bakkal dükkanları kadar..ürün çeşitliliği zaten yok..
kartuş ararsın bulamazsın.tripod bakarsın yok.kamera ararsın 'efendim piyasa artık hdd'li ürünlere geçti'
cevabını alırsın..gerizekalı arkadaşım, ben mini dv kamera arıyorum.senin o salak kafan
hdd ile mini dv arasındaki farkı halkın talebiyle kıyaslayacak kadar sığ bilgilerle dolu ise
ben ne yapayım?

iskenderun'daki teknosalar çok çok küçük ve çalışanlar bilgisiz..
hatta birgün hususi bir deneme amaçlı soru sordum kendilerine..
şu ş.pamir'deki şube..

SORU: ya ben 2 CCD'li kamera bakmıştım ama yok galiba.
CEVAP: ben bi stoğu kontrol edeyim.

arkadaş 2 ccd'li kamera üretilmediğini,
dünya üzerinde sadece tek ve 3 ccd'li
kamera üretildiğini bilmediği gibi, bu olmayan kamerayı
teknosa depolarında sorguluyor..

neyse efendim neyse..
sinirlerim zıpladı yine..

+Quote Post
UndertakeR
mesaj 12-11-2009 - 19:14
İleti #13

Üye No: 5,117
isim: onur
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi

yorumları okudum ama bana kısmen saçma geldi çoğu yorum.mesela iskenderun teknosa gibi...ya Allah aşkınıza teknosanın iskenderunu mu olurmuş...teknosa nereye giderseniz gidin tekosadır.ağrıya da gitseniz aynı teknosa ve hizmetleriyle karşılaşırsınız,istanbula da gitseniz aynı,adanaya da gitseniz aynı hizmetlerle ve ürünlerle karşılaşırsınız.açıkçası komik geldi böyle açıklamalar bana.ama mevzu teknosa memnuniyetine gelince ben de sizlerle aynı görüşteyim.gerçekten de teknosaya güven olmaz.adamlar ürünü sattıktan sonrasını umursamıyolar.servisi çok kötü,ürünü bi kez gönderdiler mi ürünü tekrar almanız Allaha kalmış.papatya falı falan açmak gerekiyo ürünün düzeleceği ve ne zaman elinize ulaşacağı hususunda.ama bu sadece iskenderuna özgü değil smile.gif ülkenin her yerinde böyle yani.zaten böyle şeyler anca Türkiye gibi 3.dünya ülkelerinde olur.firmanın önünde sabancı var diye hepimiz sazan gibi atlıyoruz maalesef ve boyumuzun ölçüsünü de bi güzel alıyoruz.hiç boşuna şikayet etmeyelim bunları buralara getiren biziz!ille bilgisayar alacaksanız da kıyın biraz paraya gidin adanaya vatan computer'e.hem hesaplı hem de kaliteli ürünler.hizmettte iyiymiş.herkes methediyo.Neden buraya da açmazlar ki..!pazar var,talep var...ayrıca yerel ekonominin kazanması yönündeki açıklamalara da katılıyorum.

+Quote Post
hayalet
mesaj 26-12-2009 - 18:44
İleti #14

Üye No: 1,221
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi 2004

BENDE TEKNOSA MAĞDURUYUM. GERÇEKTEN ÜRÜNLERİNİN HİÇBİR GÜVENİLİR BİR TARAFI YOK. AMAÇLARI SADECE SATMAK MÜŞTERİ MEMNUNUYETİ GİBİ BİR DERTLERİ YOKK ADAMLARIN...

+Quote Post
misafir
mesaj 16-02-2010 - 02:15
İleti #15

Geçen sene yurt dışına çıkar ike 250gb philips harici bellek aldım, haliyle tüm bilgilerimi yükledim ve bir anda dumanlar çıktı, anladımki cihaz bozuldu, aynı gün teknosaya gittim ve arızasından dolayı iade etme istedim, arızalı olarak iade etme istediğiniz ürünleri önce merkeze gönderiorlar gerçekten arızalı ise iade aıyorlarmış. Peki dedim o zaman 24 saat geçmeden iade etmek istedim, paketin içindeki torba yokmuş diye iade de almadılar... bende aynı üründen 1 adet daha o anda satın aldım, gözlerinin önünde yeni aldığım ürün ile bozuğu değiştirdim ve kutuyu aynı şekilde iade ettim, ağızlarını bile açamadılar, el mi yaman bey mi yaman alın size müşteri memnuniyeti... 24 saat geçmeyen bir ürün yanıyor, ve size ne gözle bakıyorlar, yüzbinlerce liralık işler çeviriyorsunuz 100-150 tl lik ürün için orada sahtekar muamelesi görüyorsunuz... olmaz böyle sevgili teknosa, bak artık hiççç uğramıyorum bile ne şahsım nede şirketim için teklif bile almıyorum... bu şekilde çok mu şey kaybetiniz... belki hayır ama bu forumlarda paylaşımlar arttıkça belki bir gün doğru yola girersiniz, en azından sizinle konuşurken karşınızda bir insan olduğunun farkına varıp yüzüne bakarak cevaplar verirsiniz. arkadaşlar arızalı mal iadesi almadıkları kalemlerde başka ürün alıp iade etmeyi deneyin ben denedim %100 işliyor smile.gif

+Quote Post
misafir
mesaj 02-12-2010 - 22:41
İleti #16

ya teknosadan alan enayi yemin ederim. bugün lg lcd tv baktım. 1300 dediler. internete baktım aynı model 890 lira. 400 lira fark olurmu yaw. kazıkçı bunlar kazıkçı. millet nasıl alıyor anlamıyorum. internet yokmu ya bunlarda.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 25-11-2017 - 06:44