iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> iskenderun ne kenti olmasını istersiniz
qarizmakral
mesaj 16-06-2007 - 16:32
İleti #1

Grup: üye
Nereden: iskenderun
Üye No: 906
isim: Deniz

sevgili arkadslar sizce hangi si iskenderıun için daha hayırlı olur jeoloji bakımdan ekonomik bakımdan kültür bakımdan ekonomik bakımından cografya bakımından

bence TURİZM OLMASI grekir diye düşünüyoRm
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 16-06-2007 - 16:32
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
nikimi_degistird...
mesaj 16-06-2007 - 16:35
İleti #2

Nereden: harikalar diyarı
Üye No: 1,216
isim: cemre
meslek: Serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: yok

katılıyorum bencede turizm sektörü gelişse çok güzel olurdu.
bunada müsait zaten alt yapısı.
bunun yanında smile.gif eğlence sektörüde paralel olarak güzelleşir tabi

+Quote Post
civelek_31
mesaj 17-06-2007 - 01:18
İleti #3

Nereden: elazıg
Üye No: 130
isim: mert
meslek: Astsubay

İSKENDEUN TRİZİM KENTİ OLMASINNI HERKES İSTER AMA .. MAALESEFF ÖNDEN GİDEN BÜYÜKLERİMİZ SANAYİLEŞMEYE DAHA COK ÖNEM VERDİKELRİNDEN .. ŞEKİL -AAAA SANAYİ KENTİ OLACAKK.. smile.gif

+Quote Post
burakcengiz
mesaj 17-06-2007 - 11:29
İleti #4

Nereden: Ereğli / KONYA
Üye No: 1,346
isim: burak
meslek: grafiker

Bence İSKENDERUN Başkent olacak şehirmiş yaa 98'de geldik ordan Konya Ereğli'ye özlemden içim bi hoş oluyor. bu cevabı bile yazarken kalbim daralıyor öyle bi özledim ki orayı arkdaşlıklarımı o sokaklarda gezmelerimizi sitemizi lojmanlarımızı özledim. o E-9 apartmanını özledim yaaaaa.
bakkalını kasabını özledim ilkokul arkadaşlarımı özledim... ben burak cengiz arkadaşlarım hadi görüşelim birbirimizi görelim foruma destek olalım kaynaşalım...

İSKENDERUN' 10 NUMARA!!!

+Quote Post
yusufgsli
mesaj 18-06-2007 - 12:07
İleti #5

Üye No: 1,206
isim: YUSUF

EN GÜSELİ DE TURİZM AMA İŞ YOKKİ KİMSEDE NE Bİ MÜZE VAR NE DOGRU DÜZGÜN PLAJ YAPILMASI GEREK ASLINDA

+Quote Post
iso's
mesaj 18-06-2007 - 21:53
İleti #6

Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

Her ikiside olabilir demek yanlış değil(turizm-sanayi), ama hangisine yakın diye düşünürsek bunun cevabı basit sanayi şehri olmaya daha yatkındır ve olmuştur da burası ki bunu ispat etmek zor değil zira son yıllarda ülkemiz sanayi kuruluşlarında, iskenderun'daki kuruluşlar dereceye dahi girmektedir bugün ilk 20'deki iskenderun demir ve çelik fabrikaları yıllık üretimden satış net 1 trilyon ytl'nin üzerindedir.bunu yanında diğer sanayi kuruluşlarıda Türkiye'de söz sahibi kuruluşlardır.
...turizm şehri derken deniz turizmi şimdilik gerçekleşmesi çok zor, Bunun nedeni coğrafi, doğal şartlar değil psikolojik ve sosyolojik etkenlerdir. Yani öyle bir tek düzelik oluştuki deniz turizminde neredeyse sadece Antalya veya Batı Anadolu kıyıları rağbet görür oldu bugün Antalya'nın doğusu dahi bu prablemle karşıkarşıyadır. Mersin'de bile teşvik edici programlar yapıldığı halde dahi istenilen düzeyde değil. Kaldı ki İskenderun'da yaşayan vatandaşlarımız dahi bu dediğim yerlere gitmektedir gidecekler tabi eleştirmiyorum.İnsanlar hizmet bekler,,hizmeti yapanlar berekete ulaşır düşüncesiyle İskenderun'a turizm yatırımı yapmak isteyenlere belki bir teşvik unsuru olabilir..(ulla batığı hala çıkarılmadı malesef bunuda gözardı etmemek gerekir)
...Bugün iskenderun sahili Türkiye'nin önemli sahillerinden birisidir....Dışardan gelenler sahilimze hayran kalıyor...
Kültür şehri dersek İskenderun'da tarihi mekan evet çok yok belkide daha eski kalıntı yok denecek kadar az (malum şehir merkezi eski dönemlerde yerleşmeye uygun değildi jeolojik açıdan) bugün arsuz'da birkaç tarihi kalıntı mevcut.Onlarında yeteri kadar tanıtımı yapılmıyor, bu bahsettiğim yerlerden çıkan eserler Antakya arkeoloji müzesinde sergileniyor..Oradaki eserlerin buraya taksimi zor değil ayrıca dörtyol ve erzinden çıkan eserler için bölge müzesi dahi olabilir..eğer bu kültür yatırımının iskenderun'a kaydırıldığını görebilirsek turizm şehri konusunda ilk ve önemli bir adım atılmış olacaktır...
...

+Quote Post
iskluyusuf
mesaj 18-06-2007 - 22:20
İleti #7

Nereden: İSKENDERUN/KÖRFEZ SİTESİ
Üye No: 829
isim: yusuf

turizm kenti...
hiç bir sahil kordonu bu kadar güsel bu kadr büyük diil...

+Quote Post
-zeki-
mesaj 18-06-2007 - 22:27
İleti #8

misafir

büyük gemilerin hergün geldigi turistlerin bol oldugu liman kenti ama çok baya çokkkkkkkkkk gemi

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 23-06-2007 - 19:09
İleti #9

Üye No: 906
isim: Deniz

gerçi arkadaşlar bakıyorum yogunluk turizm istiyor bencede bunu devletten değil de iskenderun halinden anlayan bizler yani herkez iskenderunlu iş adamlarıyla konuşsak bu konu hakkında nasıl olur bence süper derim hem birazda olsa iskenderunforum da iskenderunu turizmee kazandırmış olur
bunu nasıl yapacağız oda projemizi sunarak ee nasıl olacak diye düşünenler çok basit yanıtlaya bilirim
herzamn yazdığğım ve özellikle üstünde durdugum bir bölüm var oda iskenderun doktorlar cad. üserinde ki sahil yoluna çıkan eski cep sineması (zafer) karşıdaki eski kısa yollarda ki sokkları temizleyerek yanii ordaki kırahathaneleri yıkarak ve birahane ve ufak defek tamircileri oradan kaldırılırsa veee orayı güzel bir barlar sokağı yapılırsa sadece cafe&bar değil turiztlik esya satn bir kaç dükkan acılısa güzel olur derim ee oradan eskideen calışan tamirçileride unutmamak için sanayide irili ufaklı dükkanlar açıp sanayiyi birazda olsa orayıda geliştirmiş oluruz
kırahathaneyide boş verin boş insanları toplayıpta para kazanrlar onun için o ufak sokakta bunu yapmak
sonra sahil kendi oldugu için iskenderun aa en az 3 iskele olmazı güzel olur derim hem güzel tekneler ve hızlı motorlar oraya konur vee yerli ve yabancı turizm için güzel olur derim
birde düzensiz olan irili ufaklı dükkanları düzeltmek yani mesela çarşıyı gezerken giyimci ler ayrı bölgelerde olsa mobilya ve beyz eşyalar başka bölgelerde olursa daha düşgün olur derim nedeni yoldaki trafiği de düzeltmiş oluruz diye düşünüyorum
vee birde yollarıda düzeltmek ve onarmak gerekir
eski yapıları restora edilmezi
vede iskenderun ve arsuz beldesine kadar bir çok 3 ve 5 yıldızlı 80 odalı ve 150 odalı hoteller yapılmazı eğlence yerlerinde olmazı mesela eğlence yerlerinden biride istenderuna bowlik salonu buz bateni konferas salonları tiyatro ve bale salonu olursa
iskenderun bir PARİS gibi yada KKTC gibi yüksek insanları olur derim

ama hemde eğitimli kaliteli eleman yetişmiş olur hemde iş imkanlarıda olur turizm sayesinde de gençlerimiz hem işleri olur hemde sporlada ilgelenirler

derim düşüncelerime katılan yada katılmayanlar için tşk ederim saygılarımla

+Quote Post
safa
mesaj 13-11-2007 - 17:05
İleti #10

Üye No: 2,248
isim: safa

smile.gif bence turizm-kültür şehri olmalı smile.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 20-07-2018 - 17:43