iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

3 Sayfa V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> iskenderunun nesini seveyim....güldürmeyin
djemo
mesaj 12-09-2008 - 11:54
İleti #23

Grup: üye
Üye No: 3,531
isim: Emrah
meslek: Dj

QUOTE(KOSOVALI @ 09-09-2008 - 22:24 ) *
sen iskenderun-antakya arasını gezdin galiba..yani senin dünyan sadece gördüğün bu iki şehir arası galiba..benim gezdiğim yerleri-ülkeleri--insanların tanısaydın ne demek istediğinmi anlardın..sevgilerimle yeğenim.....

Arkadaşım siz tecrübeli ama bir o kadar da kötümser birisine benziyorsunuz...
Siz burada Türkiyemin güzelliğinden İskenderunda bitmeyen sorunlarından bahsediyorsunuz... Şimdi gelelim kendi açıklamama...
Birincisi Türkiyede bana bir yer göster yukarıda saydığın sorunlardan bir ya da birkaçı olmayan... İkincisi Türkiyede bana bir yer göster bu kadar çeşitli dinden, yöreden insanları birarada uyum ve tertip içinde yaşadığı...
Üçüncüsü bir belediye göster bu kadar hızlı bir şekilde kenti güzelleştirmek için elinden gelen herşeyi yapan...
Dördüncüsü bir yer göster insanları bu kadar sıcakkanlı olsun...
Beşincisi altıncısı diye saymaya devam edersem sanırım bu sayfa yetmeyecek yazmam için...
Ha şuraya gelelim Türkiyemin heryeri ayrı güzel ama neden bu kadar İskenderun üzerinde yorum yapmışsınız anlayamadım... Ben de Türkiyenin birçok yerini gezdim İskenderun gibi rahat edemedim belki de memleketim olduğu içindir...
Ama sizin içinizde bir İskenderun düşmanlığı var gibi seziyorum lütfen OBJEKTİF olalım ve düşüncelerimizi bu şekilde sunalım. Çünkü sizin yorumlarınız OBJEKTİFLİKTEN malesef ki çok uzak. Bahsettiğiniz sıcak ise Allah vergisidir İskenderunlu buna ne yapabilir onun da cevabını verebilirseniz sevinirim...
SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 12-09-2008 - 11:54
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
Ebu-Esed
mesaj 12-09-2008 - 12:32
İleti #24

Üye No: 3,530
isim: Salim

QUOTE(KOSOVALI @ 09-09-2008 - 21:24 ) *
sen iskenderun-antakya arasını gezdin galiba..yani senin dünyan sadece gördüğün bu iki şehir arası galiba..benim gezdiğim yerleri-ülkeleri--insanların tanısaydın ne demek istediğinmi anlardın..sevgilerimle yeğenim.....

Siz aynı suçlamayı bana da yöneltmiştiniz, hatta Antakya dışına çıkmadığımı iddia etmiştiniz.
Oysa naçizane zatımın sizden çok fazla diyar gezdiği, ve gezmekle kalmayıp orada yaşadığı, çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Kolej diplomanız ile mülkiye mezunu Emniyet Müdürleri'nin birikimine sahip olduğunu iddia ediyor, herkesten daha mükemmel olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama bir gerçeği unutuyorsunuz: Gerekli gereksiz yerde "en iyi ben bilirim... ben şöyleyim-böyleyim..." demek ilmin değil, nefsi zaafiyetin zuhurudur.

Gelecek tartışmalarda bu noktayı göz önünde bulundurarak insanlara yukarıdan bakma zaafından kurtulacağınızı ümit ederek saygılarımı sunuyorum.

+Quote Post
serapbatıhan
mesaj 12-09-2008 - 13:12
İleti #25

Üye No: 3,715
isim: serap

merhaba Kosavalı...gerçekten iskenderunun sorunlarını tüm gerçekliğiyle anlatmışsın yazında tebrik ederim..şuan iskenderunda yaşamasamda uzun yıllar orada bulundum ve anlattıgın tüm sorunlara şahidim...altı yıldır oradan uzagım ve yazını okuyunca 6 yıldır binalaşmanın dışında çevresel olarak değişmediğinin sonucunu çıkardım yazında...çok üzücü bi durum...size benim diyecegim bu kadar sorunu irdeleyip yazmışsınız sağolun ama çözümsel olarak bence kişisel fikirlerinizide yazmalıydınız...sizce çözüm nedir???
ha bu arada sorması ayıpmı olacak desem yaa...hala aynı sorunlar devam ediyorsa yıllarca yani .....neden yerel yönetimde aynı kişiler var??????

+Quote Post
coko
mesaj 13-09-2008 - 14:14
İleti #26

Üye No: 3,250
isim: mehmet
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 1989

Selam kosavali ben gece deniz kenarinda yanimda bir cay la bir küllah cekirdek versinler bana yeter

Gelelim cöp durumuna bu neyazikki her sehirde var birisi daha az ,birisi daha fazla yapan ne yazikki bizizi .

ve bu heryerde var, trafik dersen bakin aylemize kactane ,akraba ,kardes, tanidik ehliyetsiz motor ve araba

kullaniyor kactane ? ondan sonra trafik cok kötü diyoruz, bu cok güzel sehrin iyi görün meyen görüntülerin de

bizimde hatamiz var. Bunuda göz önünde bulundurmak lazim degil mi ? Yani demek istedigim hatalar vardir

dedigin dogru ama Iskenderun un heryeri anilarimlarimizla dolu arkadaslarla eglendigimiz yerler gezdigimiz yerler

güle güle yere yatigimiz yerler ,dügünlerimiz .

Yani biz Ikenderundan baska yerde mutlu olmamiz cok zor

+Quote Post
hataylı08
mesaj 13-09-2008 - 15:08
İleti #27

Üye No: 3,632
isim: safa
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2006

KOSOVALI "YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL"

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 31-10-2008 - 20:56
İleti #28

GECELERİN SESSİZ ÇIĞILIĞI

Nereden: ÖZEL KONUM
Üye No: 3,096
isim: KOSOVALI

QUOTE(KOSOVALI @ 01-09-2008 - 12:26 ) *
İskenderunun nesini evet....Kebabı-döneri-hummusu dışında nesini seveyim.....Plajı güzel demeyin..oralar ya Karaağaça,yada Arsuza ait....Suyu güzel içilir demeyin...su Belenin,Atik yaylasının suyu....Nesini seveyim,gündüz kara sinekten gece sivrisinekten yatamazsın..Nesini seveyim Havasını demeyin gülerim..Gündüz ayrı sıcak ve nem,aynı ızdırabı gecede yaşıyorsun..oturduğunuz yerde şapır şapır terliyorsunuz..ha bana klima var demeyin onada gülerim..Zenginin bile evinde her odasına klima taktırmıyor..sadece salonda veya bilemedin yatak odasında klimayla bu sorun ne kadar çözülebilirki ve en önemlisi kaç kişi klima alıpda evine klima taktırabilir ki şehrin yarısı kiracı konumunda...ayrıca elektrik parasını herkes karşılayabilecekmi...çöp sorunu ayrı bir dert,çankayanın üzerindeki çöp boşaltma yeri özellikle akşam yaktıklarında pis çöp-duman kokusu şahin tepesi-issume-şekerenin üzerinde dolaşıyor,yani sağlık gidiyor elden...şehrin ortasından geçen başlı başına pislik yuvası....ayrıca şehirde hırsızlık diz boyu..millet yazlığa taşınsa gözü şehirdeki evinde acaba eve hırsız geldimi diye düşünüp duruyorlar...şehrin içinde dağınık keşmekeş parklar ve trafik çilesi ayrı bir dert...insandan çok araç var...şehir ile dağ arası arazi kısa mesafede olduğu için denizden yükselen nem dağa çarpıp tekrar şehrin üzerine yağıyor..oda nefes darlığı-solunum yetmezliği çeken insanlarda büyük sağlık sorunu oluşturuyor....Yani suyu içilmez..sivrisinekten yatılmaz..sıcaktan-nemden uyunmaz..koca koca kedi büyüklüğünde fareler şehirin sokaklarında-damlarında cirit atar....nesini seveyim......kalabalık bir şehir olmuş..asayiş sağlanmakta güçlük çekilen...hırsızının bolca olduğu..kara paranın bol olduğu bir kent iskenderun...nesini seveyim.....Soğukoluğa çıkıyorsunuz orada nemden geçilmiyor..sis de var..sıcak ordada var...Ama bir Osmaniye zorkun yaylasına şimdi çıksanız..buz gibi serin..akşam battaniyeyle yatarsınız orada..suyuda havasıda güzel..yani et tavanın yenecek tek yeri neresi deseler,hemen zorkun yaylasını gösteririm...anlıycanız hummusla-kebapla 24 saat geçmez...sabaha kadar sıcaktan-nemden yatılmaz...

Ha iskenderun da şu sıralar işsizlik dahada artmış ve had safhaya ulaşmış,arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre,Başta Demirçelik,Ekinciler,Nursan,Asaş Filtre,Yazıcılar ve buna benzer birçok irili ufaklı fabrikalar işçilerini ya ücretsiz izne yada iş çıkışını vermeye başlamışlar ve hemen hemen 6-9 Bin kişi arası işçi çıkarılması söz konusu olacakmış ve bu da iskenderun çevresinde yaşayanları olumsuz etkileyecek ve özellikle asgari ücretle geçinenleri daha da etkileyecek ve kirada oturuyorsa daha da geçimi zor olacak ve bu insanlar ev kirasını veremiyecek bakkaldan borca ekmek bile alamıyacak ve bebeğine günlük süt ve bezini alamıyacak..eeeee noolacak bunun neticesinde evde kavgalar,huzursuzluk ve hatta boşanmalar artacak ve aile dramları yaşanacak bu da elde olmadan kavgaları-aile kavgalarını ve hatta aile içi cinayetleri tetikliyecek..ALLAH Yardımcınız olsun...Sadece bir dostumdan duyduğum habere göre Tosyalı Osmaniye Organize vede Tüysüz köyü sınırları içinde büyük bir fabrika kurma çalışmalarını başlatmış,aslının olup olmadığını araştırıp oraya iş için müraacat yapılabilir....İskenderun bu kışı çok sorunlu geçirecek bu işsizlik olayları buraları bayağı etkileyecek.....KOSOVALI....

+Quote Post
iso's
mesaj 01-11-2008 - 03:25
İleti #29

Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

başlıkta "iskenderun'un nesini seveyim"...diye yazıyor..bir de "GÜLDÜRMEYİN" denmiş...
Ben şuna inanamıyorum: iskenderunlu olup iskenderun'u sevmeyen (sevmemesine bişey diyemem kendi tercihidir).Ama bununla yetinmeyip sevenlere de GÜLDÜRMEYİN diye hiciv yapılmış..Bence bu cümle kesinlikle yakışık almamış..Hatta şahsi düşüncem; iskenderun'u sevenlerden sırf bu cümle için özür bile dilenmesi gerekir..
&
Gelelim içeriğe içerikte iskenderun'un sorunlarından kısaca, sıcak,sinek, haşerattan bahsedilmiş..doğrudur..bunlar
iskenderun'da vardır.hatta çoğu şehirde vardır
da bunu sağır sultan bildiği gibi bizde yani iskenderun'u sevenlerde biliyor..Ama bunlar iskenderun'u sevmemize engel değil ki, olamazda..

ama diyelim karadeniz'de bu sorunlar kısmen yoktur, şimdi gidipte karadeniz'de 3-5 şehir güzel, antalya'da yine bir kaç yer öyle..çanakkale öyle, istanbul'un tarihi,vs.vs..bu şehriler iyidir,göze hoş gelir, belki cennet gibi de deriz ama memleketini sevmek ayrı bir olay, sevmemek ayrı....bu saydığım yerlere hayran kalan bizler çıkıp ta iskenderun berbattır demiyor..Ama sorunlarını dile getirisin o ayrı..

&&&

Asıl önemli olan bunca olumsuzluğa rağmen bu İskenderun'a aşık insanlar varsa bence onlar takdir edilmeli..tebrik edilmeli, "güldürmeyin" denmemeli.memleketini sevdiği için memleketini her platformda savunduğu için şükran duyulmalı (keşke her memleket çoçuğu şehrinin kurak toprağına, susuz çölün kumuna, çorak yerin balçığına aşık olsa..işte bizim ne yazkıkki en büyük eksikliğimiz bu.
&&&

şehri toptan sevmemek ayrı bir olay (konunun giriş yazsısında olduğu gibi)
iskenderun'un sorunlarını ortaya dökmek apayrı bir olay

bunları karıştırmamak gerekir bence

+Quote Post
mediterranean se...
mesaj 01-11-2008 - 13:51
İleti #30

Üye No: 3,862
isim: mediterranean sea
meslek: SERBEST
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2002

QUOTE(iso @ 01-11-2008 - 04:25 ) *
başlıkta "iskenderun'un nesini seveyim"...diye yazıyor..bir de "GÜLDÜRMEYİN" denmiş...
Ben şuna inanamıyorum: iskenderunlu olup iskenderun'u sevmeyen (sevmemesine bişey diyemem kendi tercihidir).Ama bununla yetinmeyip sevenlere de GÜLDÜRMEYİN diye hiciv yapılmış..Bence bu cümle kesinlikle yakışık almamış..Hatta şahsi düşüncem; iskenderun'u sevenlerden sırf bu cümle için özür bile dilenmesi gerekir..
&
Gelelim içeriğe içerikte iskenderun'un sorunlarından kısaca, sıcak,sinek, haşerattan bahsedilmiş..doğrudur..bunlar
iskenderun'da vardır.hatta çoğu şehirde vardır
da bunu sağır sultan bildiği gibi bizde yani iskenderun'u sevenlerde biliyor..Ama bunlar iskenderun'u sevmemize engel değil ki, olamazda..

ama diyelim karadeniz'de bu sorunlar kısmen yoktur, şimdi gidipte karadeniz'de 3-5 şehir güzel, antalya'da yine bir kaç yer öyle..çanakkale öyle, istanbul'un tarihi,vs.vs..bu şehriler iyidir,göze hoş gelir, belki cennet gibi de deriz ama memleketini sevmek ayrı bir olay, sevmemek ayrı....bu saydığım yerlere hayran kalan bizler çıkıp ta iskenderun berbattır demiyor..Ama sorunlarını dile getirisin o ayrı..

&&&

Asıl önemli olan bunca olumsuzluğa rağmen bu İskenderun'a aşık insanlar varsa bence onlar takdir edilmeli..tebrik edilmeli, "güldürmeyin" denmemeli.memleketini sevdiği için memleketini her platformda savunduğu için şükran duyulmalı (keşke her memleket çoçuğu şehrinin kurak toprağına, susuz çölün kumuna, çorak yerin balçığına aşık olsa..işte bizim ne yazkıkki en büyük eksikliğimiz bu.
&&&

şehri toptan sevmemek ayrı bir olay (konunun giriş yazsısında olduğu gibi)
iskenderun'un sorunlarını ortaya dökmek apayrı bir olay

bunları karıştırmamak gerekir bence

Aynen katılıyorum.Çok diyar gördüm.Memleketim die söylemiyorum İskenderun-Hatay kadar doğasıyla insanlarıyla kültürüyle güzelleşmiş kentin kıymetini bilmek lazım.SAYGILAR

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 01-11-2008 - 14:29
İleti #31

QUOTE(mediterranean sea @ 01-11-2008 - 12:51 ) *
Aynen katılıyorum.Çok diyar gördüm.Memleketim die söylemiyorum İskenderun-Hatay kadar doğasıyla insanlarıyla kültürüyle güzelleşmiş kentin kıymetini bilmek lazım.SAYGILAR

Arkadaşlar merhaba cevaplarınızı okudum ve bende bir iki satır birşeyler karalayım dedim...Benim anlatamadığım bir şey var galiba yada anlaşılmak istemiyorum...Gelin şunu en baştan ele alalım,
İskenderun'un Artılarını sıralayalım önce isterseniz.....

1. İskenderunun zengin mutfak kültürü var,doyumsuz harika,

2. İskenderun'da arkadaşlık,gençlik,çocukluk,komşuluk çok harika,

3. İskenderun'da güneşin batımını izlemek bir harika,

4. İskenderun'da rahatsız edici seyyar satıcılar ve boyacılar,tatlı,simit satanlar kalmamış o da güzel

5.Şehir modern bir mimari şekle adım adım yaklaşmış o da güzel.....

İskenderun'un Eksilerini sıralıyalım.......

1.İskenderun'da Sivrisinek,karasinek,fare,hamamböcekleri hala var..

2.İskenderun'da Aşırı sıcak ve nem var geceleri yatılmıyor,

3.Kapkaç-Hırsızlık-mafyalaşma-Tefecilik almış başını gidiyor,

4.Kara paranın çokça döndüğü bir yer olmuş,

5.Aşırı araç sayısı artmış-otoparklar yetersiz olmuş,

6.Dolmuş yoğunluluğu aşırı Trafik kirliliğini doğurmuş,

7.Dışardan aşırı göç olduğundan işsizlik artmış,iskenderunlu gençler işsiz kalmış,

8.İskenderun sahipsiz olduğundan sadece belli kişilerin kaymak yediği şehir olmuş,

Daha sayabilirim ama ben dışardan gelip gözlemlediklerim bunlardı,benim iskenderun da oturan insanları sevmemem gibi, kötümser bir saygısızlık yapamam
Orada benim çok sevdiğim can dostu arkadaşlarım,dostlarım,aşklarım,derdimi paylaştığım,oturup birlikte bir dilim ekmeği paylaştığım arkadaşlarım var ve en önemlisi orada bana sahip çıkıp evlerini,kapılarını açan eli öpülecek insanlar var,benim iskenderunu sevmemem gibi lüksüm olamaz,sadece sosyal ve kültürel açıdan değişikliğe uğramış ve iskenderunun yıllardır olan doğasal ve maddesel sorunlarına hala çözüm bulamamışlar ben bu sorunları dile getirdim ve onlardan dolayı sitemim vardı ama yazımın tamamını okumadan hemen kafadan karşıdaki insanı suçlamaya kalkan arkadaşlar var ama konuınun derinine inip irdeleyen insanlar neyi anlatmak istediğimi gayet iyi anladılar ve tyevazu gösterdiler,sağolsunlar,iskenderunda özellikle sayın Dent Ali bey beni tanıyınca az çok nasıl bir karekterde olduğumu gördü ondan dolayı kendisine teşekkür ederim...Ben isviçre'ye gittiğimde 10 gün kalıp hemen Türkiye'ye dönmek istedim,orada bulunan Türk işçilerimiz ve arkadaşlarımız bana neden gitmek istiyorsun burada kal dediler,oranın nesini özledin dediler,bende onlara ben Türkiye'de insanlarımın kavgasını özledim bırakın gülüp eğlenmesini kavgasını bile özledim dedim ve ertesi gün uçağa binip Türkiye'ye döndüm....Bu sevginin tarifi olmaz Ebu esed arkadaşımızın Bülbül-Kafes hikayesi gibi illede vatanım illede vatanım diyorum..selam ve saygılarımla....KOSOVALI....

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 09-11-2008 - 18:42
İleti #32

QUOTE(KOSOVALI @ 01-11-2008 - 13:29 ) *
Arkadaşlar merhaba cevaplarınızı okudum ve bende bir iki satır birşeyler karalayım dedim...Benim anlatamadığım bir şey var galiba yada anlaşılmak istemiyorum...Gelin şunu en baştan ele alalım,
İskenderun'un Artılarını sıralayalım önce isterseniz.....

1. İskenderunun zengin mutfak kültürü var,doyumsuz harika,

2. İskenderun'da arkadaşlık,gençlik,çocukluk,komşuluk çok harika,

3. İskenderun'da güneşin batımını izlemek bir harika,

4. İskenderun'da rahatsız edici seyyar satıcılar ve boyacılar,tatlı,simit satanlar kalmamış o da güzel

5.Şehir modern bir mimari şekle adım adım yaklaşmış o da güzel.....

İskenderun'un Eksilerini sıralıyalım.......

1.İskenderun'da Sivrisinek,karasinek,fare,hamamböcekleri hala var..

2.İskenderun'da Aşırı sıcak ve nem var geceleri yatılmıyor,

3.Kapkaç-Hırsızlık-mafyalaşma-Tefecilik almış başını gidiyor,

4.Kara paranın çokça döndüğü bir yer olmuş,

5.Aşırı araç sayısı artmış-otoparklar yetersiz olmuş,

6.Dolmuş yoğunluluğu aşırı Trafik kirliliğini doğurmuş,

7.Dışardan aşırı göç olduğundan işsizlik artmış,iskenderunlu gençler işsiz kalmış,

8.İskenderun sahipsiz olduğundan sadece belli kişilerin kaymak yediği şehir olmuş,

Daha sayabilirim ama ben dışardan gelip gözlemlediklerim bunlardı,benim iskenderun da oturan insanları sevmemem gibi, kötümser bir saygısızlık yapamam
Orada benim çok sevdiğim can dostu arkadaşlarım,dostlarım,aşklarım,derdimi paylaştığım,oturup birlikte bir dilim ekmeği paylaştığım arkadaşlarım var ve en önemlisi orada bana sahip çıkıp evlerini,kapılarını açan eli öpülecek insanlar var,benim iskenderunu sevmemem gibi lüksüm olamaz,sadece sosyal ve kültürel açıdan değişikliğe uğramış ve iskenderunun yıllardır olan doğasal ve maddesel sorunlarına hala çözüm bulamamışlar ben bu sorunları dile getirdim ve onlardan dolayı sitemim vardı ama yazımın tamamını okumadan hemen kafadan karşıdaki insanı suçlamaya kalkan arkadaşlar var ama konuınun derinine inip irdeleyen insanlar neyi anlatmak istediğimi gayet iyi anladılar ve tyevazu gösterdiler,sağolsunlar,iskenderunda özellikle sayın Dent Ali bey beni tanıyınca az çok nasıl bir karekterde olduğumu gördü ondan dolayı kendisine teşekkür ederim...Ben isviçre'ye gittiğimde 10 gün kalıp hemen Türkiye'ye dönmek istedim,orada bulunan Türk işçilerimiz ve arkadaşlarımız bana neden gitmek istiyorsun burada kal dediler,oranın nesini özledin dediler,bende onlara ben Türkiye'de insanlarımın kavgasını özledim bırakın gülüp eğlenmesini kavgasını bile özledim dedim ve ertesi gün uçağa binip Türkiye'ye döndüm....Bu sevginin tarifi olmaz Ebu esed arkadaşımızın Bülbül-Kafes hikayesi gibi illede vatanım illede vatanım diyorum..selam ve saygılarımla....KOSOVALI....

İskenderun mimari açıdan gelişiyor,ama sosyal açıdan çöküyor ve kan kaybediyor,özellikle şu günlerde ABD deki krizintüm dünyaya yayılması ve ülkemizi ve özellikle iskenderunu çok büyük oranda etkiledi ve fabrikalar ya işçi çıkarmaya ya da ücretsiz izne göndermeye başladı işçilerini ve bunun sonucunda o işsiz gence evine bir dilim ekmek götüremedikten ve çocuğuna süt-bez alamadıktan sonra değil iskenderun dubai de olsa o şehir kendine zindan gibi gelir ve o şehirden kaçıp kurtulası gelir.Ha önümüzde birde mahalli yönetimlerin seçimleri varki görün ortalığa ne paralar saçılacak ve o koltuk sevdası insanları bukalemun gibi şekilden şekile,kılıktan kılığa sokacak ve kısaca insana insan olduğunu unutturacak...İskenderun sosyal yaşantısı mükemmel bir şehir,dostlukları da öyle ama orada da ikiyüzlü değil dörtyüzlü insanlar,sahteden gülücükler ve sahteden dostlukların başladığı kişilerin oluşturduğu yeni bir kimliğe bürünen bir şehir yaşama biçimine sürüklenen bir yer olmaya başlamış bu da beni derinden üzdü........İnşallah herşey eskisi gibi olur,gençelrimiz işe kavuşur,şehirde o eski sohbetler ve dostluklar yeniden alevlenir ve bir arkadaşımızın bana yazdığı cevap gibi ; bana yanımda çay versinler,birde elime bir külah çekirdek o bana yeter dediği gibi iskenderunun bu özlmi yeniden aranılan bir mutluluk abidesi olur ve yaşanır...inşallah....KOSOVALI...

+Quote Post
mito
mesaj 24-12-2008 - 10:44
İleti #33

Nereden: jantirförtten lönfanj...
Üye No: 474
isim: mehmet

QUOTE(hataylı08 @ 05-09-2008 - 17:25 ) *
kosovalı senin iskenderunu sevmene gerek yok..merak etme bu ülkede iskenderunu seven çok.senin için rahat olsun.... iskenderunforum.gif

aynen katılıyorum arkadaşım sana.bravo..

sevmiyosan ne işin var burda sayın kosovalı kardeş.sivrisineği hamamböceği,sıcağını bile seviyorum ben memleketimin.orda terlemek bile güzel,gurbetlerde terleyip geceleri uykusuz kalacağıma kendi memleketimde gece 12 lere kadar kapı önünde oturup gece sıcaktan uyuyamamayı tercih ederim ben şahsen..

+Quote Post
scareface
mesaj 10-01-2009 - 18:57
İleti #34

Üye No: 4,229
isim: hatcha

kosovalı arkadaş herkese sallamayı başarmış ama orda biraz dursun benim babam turizm rehberi istanbulda yaşıyorumm tüm türkiyeyi gezdim karadeniz yaylasınıda ama karadeniz yaylasını izlerken karnımın açlığından hiç bi zevk alamadım çünkü hiç bir yemekleri yenecek gibi değilidi iskenderun sıcak demiş acaba iskenderun a içtiği soğuk suyun dondurma nın keyfini nerde bulabilir... sivrisnek fareler felan demişsin onlar iskenderunun değil yapılaşmanın ve ii bakılmamasının sonucu sen 20 sene diil 1000 sene iskenderunda yaşasan iskenderun sahilinden denize bakamanın mutluluğunu anlayamassın ben iskenderunda büyümedim ama 1 sene yaşadım iskenderunluyum hala otobüsle gelirken içimde bi heycan oluyo sen bunun ne olduğunu bilmeden iskenderun u karalayamassın biz iskenderun nun sıcağını sevmişiz sivirisineğini sevmişiz 17 senedir istanbuldayım insanlar birbirinin suratına bakmadan yürüyolar biz iskenderun insanını sevmişiz şimdi karşımıza geçip osmaniyeyi övme devlet bahçeli olmasa osmaniye bi il bile olamsdı nitekim iskenderun daha büyük ve gelişmiş

+Quote Post
tayphoon27
mesaj 17-01-2009 - 10:45
İleti #35

Üye No: 2,454
meslek: muhasebe

yaw kaldırın bu başlıgı.yöneticisi yokmu bu formun iskenderun forumda arkadas nesini seveyim iskenderunun diye başlık açıyor ve bunu site yöneticileri görmüyor galiba sevmeyen sevmesin kardeşim ben seviyorum iskenderunumu sıcagıyla nemiyle sinegiyle herşeyiyle

Bu ileti tayphoon27 tarafından 17-01-2009 - 10:47 yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
cancan97
mesaj 17-01-2009 - 23:32
İleti #36

Üye No: 3,371
isim: cancan97

İskenderunda yaşamak ,İskenderunlu olmak(İskenderun yerlisiyim)havasını koklamak,suyunu içmek,İSKENDERUNLU OLMAK AYRICALIKTIR.
Havasına, suyuna, taşına, toprağına bircan feda bir tek dostuma.
Her köşesi cennettir..............bana göre .......
Ben İskenderunda nefes alıyorum,mutluyum,hertürlü olumsuzluğa rağmen.
Trafiği tanıdık,esnaf tanıdık,her yer tanıdık......Başka şehirlerde nefes dahi alamıyorum.Adım atarken bile korkuyorum.
Birbaşkadır benim memleketim.......
Hep olumsuzuklar aramayın,birazda ufak şeylerden mutlu olun derim.Kendi mutluluğunuzu kendiniz yaratın derim.Kosovalı demiş nesini seveyim diye.......
İskenderumun adı yeter.O kavurucu sıcağa hertürlü olumsuzluğa rağmen herşeye bedel değer İskenderunum.insan mutluluğu mağarada yaşarsa bile yakalar...Önemli olan olumsuzluklar imakansızlıklar içinde mutlu olmayı başarabilmek.Birazda hoşgörülü olmak.Hayata bu pencereden bakarsak daha mutlu oluruz diye düşünüyorum.yıkıcı olmayalım....yapıcı olalım.....

+Quote Post
kemso
mesaj 26-01-2009 - 11:05
İleti #37

Üye No: 1,581
isim: Kemal

iskenderunun neyi sevilmez arkadasim ? tasi, topragimi, suyumu, havasimi, insanimi, hayvani, manzarasimi, balikcilarimi veya baliklarimi ? yapma arkadas ben hasretle ariyorum herseyini. tabiiki eksikleri var olabilir ama onlari bile ariyorum. senin memleketin mutlaka güzeldir arkadas ama benimkide bir destan gibi, bir cicek ve bir elmas gibi güzel. ben yaniyorum o güzelim ISKENDERUN'a. ismi bile insani asik ediyor kendisine. sen sevme arkadas ben cok seviyorum. cool.gif tongue.gif biggrin.gif iskenderunforum.gif

+Quote Post
veysel
mesaj 27-01-2009 - 22:31
İleti #38

Üye No: 3,056
isim: veysel
meslek: serbest meslek :)
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun barbaros lisesi

QUOTE(KOSOVALI @ 09-09-2008 - 21:24 ) *

ülke derken hangi ülkerelere gittin bana sölermisin haaaa ben anladımki sende laf war icraat yokk yalan sölemeninde anlamı yok sen gibileri çok gördüm

+Quote Post
veysel
mesaj 27-01-2009 - 22:34
İleti #39

Üye No: 3,056
isim: veysel
meslek: serbest meslek :)
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun barbaros lisesi

QUOTE(tayphoon27 @ 17-01-2009 - 09:45 ) *
yaw kaldırın bu başlıgı.yöneticisi yokmu bu formun iskenderun forumda arkadas nesini seveyim iskenderunun diye başlık açıyor ve bunu site yöneticileri görmüyor galiba sevmeyen sevmesin kardeşim ben seviyorum iskenderunumu sıcagıyla nemiyle sinegiyle herşeyiyle

sevebilirsinde neden haykırıyon herkes istediğini yazar yöneticilerde ne yapacağını bilioo sen rahat ol onun için yöneticilere lafta atmaa tmm mı?????????? istemiyorum.gif

+Quote Post
cancan97
mesaj 28-01-2009 - 00:14
İleti #40

Aslında İskenderun'u savunmamıza hiç gerek yok.Mete beyin dediği gibi ''ya sev ya terket'' cümlesinden daha anlamlı cevap olabilirmi.Sevmeyen beğenmeyen çeker gider.

+Quote Post
dentali
mesaj 28-01-2009 - 11:15
İleti #41

Nereden: iskenderun
Üye No: 1,310
isim: Ali
meslek: xxxx
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ....

QUOTE(cancan97 @ 27-01-2009 - 23:14 ) *
Aslında İskenderun'u savunmamıza hiç gerek yok.Mete beyin dediği gibi ''ya sev ya terket'' cümlesinden daha anlamlı cevap olabilirmi.Sevmeyen beğenmeyen çeker gider.

Yok öyle demeyin, çoğu insan zorunluktan dolayı bulunduğu şehirde yaşıyor, kimse bir şehirde yaşamak için o şehri sevmek zorunda değildir.. şehrin verdiği imkanlardan dolayı, işinin o şehirde olduğundan dolayı, ya da kendisi sevmese de ailesi sevdiğinden o şehirde kalabilir insan.. Kişinin neyi sevip sevmeyeceği kimsenin ipoteği altında değildir, kişiye özeldir..
kimseye zararı olmadığı sürece herkes sevmese bile istediği şehirde, istediği ülkede kalabilir.. yaşadığı şehri, ülkeyi sevmediğini dile getirebilir....

+Quote Post
cancan97
mesaj 28-01-2009 - 11:59
İleti #42

QUOTE(dent_ali @ 28-01-2009 - 10:15 ) *
Yok öyle demeyin, çoğu insan zorunluktan dolayı bulunduğu şehirde yaşıyor, kimse bir şehirde yaşamak için o şehri sevmek zorunda değildir.. şehrin verdiği imkanlardan dolayı, işinin o şehirde olduğundan dolayı, ya da kendisi sevmese de ailesi sevdiğinden o şehirde kalabilir insan.. Kişinin neyi sevip sevmeyeceği kimsenin ipoteği altında değildir, kişiye özeldir..
kimseye zararı olmadığı sürece herkes sevmese bile istediği şehirde, istediği ülkede kalabilir.. yaşadığı şehri, ülkeyi sevmediğini dile getirebilir....

Tabiki herkes özgürdür.İstediğini de yazabilir düşünebilir.Doğal olanda bu.Ama memleketime,canım İskenderun'uma,doğduğum ekmeğini yediğim,havasını kokladığım yere hakaret edilirse tabiki savunurum.O kişinin sevmediği gibi benimde savunmam en doğal hakkım.Ama önemli olan tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durabilmek,mutlu olmayı başarabilmek.Birazda olumlu çerçeveden bakalım İskenderunumuza yada yaşadığımız şehre.Biraz saygımız olsun yediğimiz ekmeğe,soluduğumuz havaya,.....Çünkü burada yaşamak zorundaysam sevmesem bile (insan özgürdürde)bu kadar acımasız olunmaz.Hiç sabah 6-7 arası sahilde gezdimi o havayı kokladımı denizin eşsizliğini gördümü derin derin nefes aldımı sahilimizde....Orasını bile tüm dünyaya bedel....benim için o saatlerde sahilimize gittiğimde bütün olumsuzluklar borç ,geçim derdi,işsizlik vs....herşey bitiyor.Güne o kadar mutlu huzurlu başlıyorum ki anlatamam.Çok güzel terapi oluyor.Kosovalı kardeşimize de tavsiye ederim.Biraz iyimser olmalıyız.Bu kadar karamsarlık niye...Hayat böyle geçmez ki.....Hep muhalefet........hep olumsuzluk.Biraz insanları,şehrimizi olumlu yönleriyle de uygunsuz kelimeım lütfen.....Bence yaşamak için önemli olan mekan yer şehir değildir.Kişinin kendiyle barışık olmasıyla alakalıdır......Yinede saygı duyuyorum.Hep olumsuzluk yaşatmıştır İskenderun o kişiye......Ama güzellikleride görmemezlikten gelmeyelim.Saygılar tüm İskenderun halkına,İskenderunda nefes alan herkese......

+Quote Post
YPHAZERFEN
mesaj 28-01-2009 - 14:04
İleti #43

Üye No: 25

QUOTE(cancan97 @ 28-01-2009 - 10:59 ) *
Tabiki herkes özgürdür.İstediğini de yazabilir düşünebilir.Doğal olanda bu.Ama memleketime,canım İskenderun'uma,doğduğum ekmeğini yediğim,havasını kokladığım yere hakaret edilirse tabiki savunurum.O kişinin sevmediği gibi benimde savunmam en doğal hakkım.Ama önemli olan tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durabilmek,mutlu olmayı başarabilmek.Birazda olumlu çerçeveden bakalım İskenderunumuza yada yaşadığımız şehre.Biraz saygımız olsun yediğimiz ekmeğe,soluduğumuz havaya,.....Çünkü burada yaşamak zorundaysam sevmesem bile (insan özgürdürde)bu kadar acımasız olunmaz.Hiç sabah 6-7 arası sahilde gezdimi o havayı kokladımı denizin eşsizliğini gördümü derin derin nefes aldımı sahilimizde....Orasını bile tüm dünyaya bedel....benim için o saatlerde sahilimize gittiğimde bütün olumsuzluklar borç ,geçim derdi,işsizlik vs....herşey bitiyor.Güne o kadar mutlu huzurlu başlıyorum ki anlatamam.Çok güzel terapi oluyor.Kosovalı kardeşimize de tavsiye ederim.Biraz iyimser olmalıyız.Bu kadar karamsarlık niye...Hayat böyle geçmez ki.....Hep muhalefet........hep olumsuzluk.Biraz insanları,şehrimizi olumlu yönleriyle de uygunsuz kelimeım lütfen.....Bence yaşamak için önemli olan mekan yer şehir değildir.Kişinin kendiyle barışık olmasıyla alakalıdır......Yinede saygı duyuyorum.Hep olumsuzluk yaşatmıştır İskenderun o kişiye......Ama güzellikleride görmemezlikten gelmeyelim.Saygılar tüm İskenderun halkına,İskenderunda nefes alan herkese......

73E431710605.gif

Fazla söze gerek yok bence. İnsan nasıl bakarsa öyle görür...

Ben havadan ve yerden İskenderunu gezerken çok iyi çok güzel görüyorum,demek ki bakışlarımda problem yok...smile.gifsmile.gif

+Quote Post
cancan97
mesaj 28-01-2009 - 19:25
İleti #44

QUOTE(YPHAZERFEN @ 28-01-2009 - 13:04 ) *

73E431710605.gif

Fazla söze gerek yok bence. İnsan nasıl bakarsa öyle görür...

Ben havadan ve yerden İskenderunu gezerken çok iyi çok güzel görüyorum,demek ki bakışlarımda problem yok...smile.gifsmile.gif

Memlekette hep olumsuzluk,terör,cinayetler, hep kötülük.....Birazda güzelliklerden bahsedelim.Değerli öğretmenimizde İskenderunun havadan o eşsiz görüntüsünü aktarmış.Emeğinize ,gönlünüze,elinize sağlık......
Tüm güzellikler daima etrafınızda olsun......

+Quote Post

3 Sayfa V  < 1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 21-07-2018 - 07:14