iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> İskenderun da Satranc Klubu Acıldı, santranç öğrenmek isteyenlere büüyük fırsat
-kızılmaske-
mesaj 25-09-2007 - 09:23
İleti #1

misafir

İskenderun’da Satranç Kulübü Açıldı

İskenderun’a Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğü destekleriyle Satranç temsilcisi Sultan Daban Cayranci tarafından Satranç kulübü açıldı. İlçe spor Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, uluslararası yarışmalara genç beyinleri burda yetiştireceğini söyledi.

Süleymaniye Mahallesindeki İskenderun Satranç Kulübü’nde düzenlenen basında bilgi veren İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Kaymakamı Cengiz Horozoğlu’nun büyük destekleri ile Satranç Temsilcisi Sultan Daban Cayranci’nin gayretleriyle büyük eksiklik olan satranç kulübünün kurulduğunu ifade etti.

Fındıklı, sporun Futboldan ibaret olmadığını, Satranç gibi birçok dalları da içerdiğini vurgulayarak “Satranç gibi zeka gelişimini sağlayan bir sporun kentimizde kulüpleşerek uluslar arası turnuvalara katılacak sporcuları burada yetiştirme şansına erişiyoruz. Burada antrenörlük kursları da açılarak İskenderun ilçesi ve köylerine, beldelerine kadar küçükten büyüğe satranç oynayan insanlar topluluğunu oluşturacağız.”dedi.

KURSLAR BAŞLADI

Kenti bir satranç merkezi haline dönüştürmek istediklerini belirten Türkiye Satranç Federasyonu İskenderun Temsilcisi Sultan Daban Cayranci de, “Yetmiş kişinin aynı anda satranç oyununu oynayabileceği kulüp binamız hizmete girdi. Bu kentten satranç ustaları ve milli sporcular çıkartmak istiyoruz. Beyin jimnastiği satranç sporu için 4 yaş üstü herkesi bu sporu yapmaya davet ediyoruz. Antrenörlük, hakemlik kursları ile ödüllü satranç turnuvaları ile satranç severleri buluşturacağız. İskenderun’un tek satranç kulübüne herkesin sahip çıkmasını bekliyoruz” Şeklinde konuştu. (h.sapmaz)
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 25-09-2007 - 09:23
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
kaprisli
mesaj 25-09-2007 - 20:42
İleti #2

Grup: üye
Üye No: 1,906
isim: zeynep
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barboros lisesi 2001

eğer böyle bir kurs olursa katılmak için sabırsızlanıyorum bir türlü öğrenemedim satrancı ama öğrenmek istiyorum çok faydalı olduğunu düşünüyorum

+Quote Post
-tayyar100-
mesaj 25-09-2007 - 20:47
İleti #3

misafir

sımdıden hayırlı olsun.
yas sınırlaması varmı acaba ve adresi ogrenebilirmıyız

+Quote Post
sweetman
mesaj 26-09-2007 - 09:24
İleti #4

Üye No: 1,939
isim: Umut

Gerçekten çok güzel olmuş ben santranç hayranı olarak ilk fırsat bulduğum gün gidip göreceğim ve bütün organizasyonda bulunacağım.Hayırlı olsun ve herkesin katılımı dileğiyle

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 26-09-2007 - 13:45
İleti #5

Nereden: iskenderun
Üye No: 906
isim: Deniz

vallah çok sevindim saten bu gibi spor dalları iskenderun da olurda gerçek ten süper tam istediğim spor ve zeka yıda geliştrimekte birde diğer sporlarıda kulübler de açılırsa ülkemizde vede dünyada belkide nice birinciler çıkar diye düşünüyorum

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 11-07-2020 - 02:16