iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> 1970-88 yıllarında iskenderunda çok mutlu geçirdiğim çocukluğum
pol35
mesaj 19-09-2012 - 14:38
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 7,107
isim: ismet
meslek: polis

Merhaba Arkadaşlar:

Forumda benim için nostalji olan güzel çocukluk anıları okudum inanır mısınız her okuduğum hatıra, anı beni o çocukluğumdaki güzel günlere götürdü, nedense anılarımız hep aynı gibi çünkü yaşadıklarımız aynı, bizlerin çocukluğu çok güzel geçti, her anı beni hüzünlendirdi gözlerim doldu , sanki o günlere geri döndüm.
Evet çocukluğumuz çok güzeldi mahallede topaç günleri, tipi tip günleri olurdu tipi tip karikatürlerini biriktirir daha sonra onları birbirimizin arkasında elimizde karar altmı üstmü yapardık, gülle günleri halep gülleleri vardı, gazoz kapağı günleri, mahalleler arası futbol günleri olurdu pul biriktirirdik damlarda güvercin besler dik müsevert okul önlerinde bicibici yerdik, suni kebab yerdik termosların içinde dondurma satarlardı, şambali yerdik, şalgam içerdik humus yerdik seyyar kebabcılardan kebabyerdik müşebbek tatlısı yerdik, kabak tatlısı yerdik çocukken yanlızca bizlerin yani çocukların bildiği furukocular vardı aliminyum ilaç kutularının içine limonlu ve portakallı şuruplar koyup tutabilmemiz için kamış koyarlardı biz de onları alıp yerdik ozamanlar algida yoktu bizim buz parmağımız furukoydu, herderde deva meyam içerdik her derde deva , kağıt küllahların içinden haşlanmış nohut yerdik ne güzel günlerdi çok özledim.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 19-09-2012 - 14:38
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Go to the top of the page

Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 24-09-2017 - 16:52