iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm
> Türbelerimizi tanıtalım ., İskenderun ve çevre bölgeler içinde ( Antakya çevresi de dahil)
iskenderunforum
mesaj 30-11-2006 - 10:47
İleti #1

Grup: AdMiN
Nereden: İskenderun
Üye No: 1
isim: iskenderunforum

Bizim bölge halkı türbeleri ziyaret etmeyi buralarda adaklar adamayı çok sever.
Bu tür mekanlara çok büyük saygıları vardır.
Peki şöyle yapalım mı?
her türbenin resimlerini, kendine özgü hikayesini biliyorsak , büyüklerimizden duymuşsak aktaralım mı?
Bazı türbelerde çeşitli doğa üstü , gerçekleşmiş olduğu söylenen hikayeler anlatılır.
Bazı türbelerin mekanları çok güzel düzenlenmiştir, doğa manzarası harikadır ,oralarda oturup dinlenmek insanı bu dünyevi stresten sıkıntıdan uzaklaştırır.

Konuyu açtım , arkası sizden smile.gif
sevgiler . . . .
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Yanıtlar
--ozlem--
mesaj 12-08-2012 - 15:07
İleti #2

misafir

meraba arkadaslar bu konu benım tez konum oldugu ıcın ılgımı cektı ziyaretleri türbeleri mezarları ibadethaneleri arastrıyorum ve buralar hakkında anlatılan rıvayetlerı derlıyorum bu konu hakkında bılgısı olan var mı bana yardım edebılecek ?? bana sweet_devil_ozlem@hotmail.com adresınden ulasabılırsınız.

+Quote Post
arsuz_
mesaj 13-08-2012 - 14:08
İleti #3

Grup: üye
Üye No: 3,549
isim: arsuz_

QUOTE(-ozlem- @ 12-08-2012 - 15:07 ) *
meraba arkadaslar bu konu benım tez konum oldugu ıcın ılgımı cektı ziyaretleri türbeleri mezarları ibadethaneleri arastrıyorum ve buralar hakkında anlatılan rıvayetlerı derlıyorum bu konu hakkında bılgısı olan var mı bana yardım edebılecek ?? bana sweet_devil_ozlem@hotmail.com adresınden ulasabılırsınız.

gezmen lazım arsuzda çok var türbe ama bazıları sonradan oldu sakın bazılarına kanma

+Quote Post
-Guest-
mesaj 13-08-2012 - 18:33
İleti #4

misafir

QUOTE(arsuz_ @ 13-08-2012 - 14:08 ) *
gezmen lazım arsuzda çok var türbe ama bazıları sonradan oldu sakın bazılarına kanma

önceden olanların ne özelliği var? ne farkı var sonradan olanlarla? öenmli olan o insanların türbelere yüklediği değerler anlamlar, eski de olsa insanlar orayı değerli görmüyorsa o türbenin hiç bir değeri yoktur..

+Quote Post
arsuz_
mesaj 14-08-2012 - 23:04
İleti #5

Grup: üye
Üye No: 3,549
isim: arsuz_

QUOTE(Guest @ 13-08-2012 - 18:33 ) *
önceden olanların ne özelliği var? ne farkı var sonradan olanlarla? öenmli olan o insanların türbelere yüklediği değerler anlamlar, eski de olsa insanlar orayı değerli görmüyorsa o türbenin hiç bir değeri yoktur..

aslında burda tartışmak isterdim ama değerlerimiz için susuyorum çünkü burda herkes görür bazı sonradan yapılan türbeler için

+Quote Post

Bu başlıktaki mesajlar

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 21-09-2019 - 04:10