alışveriş merkezleri, önerileri, tüketici şikayetleri

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

Reply to this topicStart new topic
> İskenderun' dan ümit varmı?, arkadaşlar sesinizi duyurun
cici kız
mesaj 20-09-2007 - 15:22
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 1,899
isim: .gdfg
meslek: gvbg
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: hbgfgfn

iskenderun çok güzel bi yerleşim alanı. Ama çoook eksiği var. Burdan sesleniyorum sayın belediye başkanımız ve varsa iş adamları iskenderun böyle olduğu sürüce daha çooooooook göç verecek ve en önemlisi gençlerini kaybedecek. Ben süleyman demirel üniversitesi bilgisayar tek. ve programlama mezunuyum. Bölüm çok güzel deil mi? ama iskenderun da yazılım firması yok.üstelik çok önemli bir sektör olmasına rağmen .ve şuanda bende iş arıyorum ama maalesef mesleğimde burada kendimi geliştirmem imkansız. ben bir iskenderunlu olarak sesleniyorum duyana.ben başka memlekete çalışmak istemiyorum.bişeyler yapın artık.sadece kendim için istemiyorum .bu güzel yerin kıymetini bilelim.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 20-09-2007 - 15:22
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
bilader
mesaj 20-09-2007 - 17:40
İleti #2

Üye No: 94
isim: bilader

QUOTE(cici kız @ 20-09-2007, 16:22 ) *
iskenderun çok güzel bi yerleşim alanı. Ama çoook eksiği var. Burdan sesleniyorum sayın belediye başkanımız ve varsa iş adamları iskenderun böyle olduğu sürüce daha çooooooook göç verecek ve en önemlisi gençlerini kaybedecek. Ben süleyman demirel üniversitesi bilgisayar tek. ve programlama mezunuyum. Bölüm çok güzel deil mi? ama iskenderun da yazılım firması yok.üstelik çok önemli bir sektör olmasına rağmen .ve şuanda bende iş arıyorum ama maalesef mesleğimde burada kendimi geliştirmem imkansız. ben bir iskenderunlu olarak sesleniyorum duyana.ben başka memlekete çalışmak istemiyorum.bişeyler yapın artık.sadece kendim için istemiyorum .bu güzel yerin kıymetini bilelim.

merhaba...
Bakın eksiklik ne imiş burda doğru bir tespit yapmışsınız..
Tekrar edelim: eksiklik uğraş verecek alanda yeterli alanların olmamasıymış. Ne değilmiş Takılınacak yerlerin azlığı-çokluğu değilmiş, alakası da yokmuş smile.gif

Evet sana katılıyorum. İskenderun bu konuda geri kalmış bir yer. Mezun olduğun bölüm güzel bi bölüm. hatta meslektaşız. Ben de Mühendislik okuyorum.

Burdan yetkilere sen gibi sesleneyim. İskenderuna bi yazılık firması gerekir wink.gif İskenderunda MECBUR olarak kalanlar için değil ama ; İskenderundan gitmek İçin MECBUR kalanlar için ama wink.gif

Can You Understand, cici kız .

+Quote Post
cici kız
mesaj 20-09-2007 - 18:33
İleti #3

tabi yine sesimizi kimse duymayacak. yakında bu gidişle bende giderim.

+Quote Post
-ahmetgulsen-
mesaj 21-09-2007 - 15:15
İleti #4

misafir

Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir konuya değindiniz.İskenderun Gerçekten çok güzel bi yer ama insanların kendi okudukları bölümlerde kendilerini geliştirebilecekleri iş imkanı yok denilebilecek kadar az.bu konuda çok yavaş gelişiyor memleketimiz.artık birşeylerin farkına varmanın zamanı gelmedi mi.gidip üniversitelerde okuyup geliyoruz ama memleketimizde iş yok.başka şehirlerde çalışmak zorunda kalıyoruz.biz memleketimiz için çalışmak istiyoruz lütfen artık bunun için birşeyler yapılsın.

+Quote Post
cici kız
mesaj 21-09-2007 - 15:55
İleti #5

desteğiniz için sağol umarım sesimizi duyan olur smile.gif

+Quote Post
hsufshines
mesaj 23-09-2007 - 16:38
İleti #6

Üye No: 1,312
isim: faruk

cicikız ve diger arkadaşlarım al benden de o kadar.
derdiniz benim derdim ile aynıdır .
bende türkiyenin sayılı limanları arasında yer alan iskenderun ilçesinin limanında kendime denizcilik sektöründe hala bi iş bulabilmis değilim.
Sorunu aslında belediyede ya da iş adamlarında aramak mantıklı degildir bence.
Problemin ta kendisi büyük patronlarda bence işi bilmeyen insanların tecrübesi olmayan bu işlere sokulmasındadır benim fikrim.
örnegin x kişisinin hiç bilgisiyok sen üstesinden gelebilirmisin diye soruyor patron denerim diyor negatif yada pozitif o iştedevam ediyor ve akabinde de bizim gibi egitimini almış insanlar o poziysonda boş kalıyor...

+Quote Post
kaprisli
mesaj 23-09-2007 - 21:12
İleti #7

Üye No: 1,906
isim: zeynep
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barboros lisesi 2001

benim böyle bir derdim yok ama yüreğim sizinle iskenderundaki bu eksikliğin gideceğini sanmıyorum ama inşallah birileri sesinizi duyar

+Quote Post
gezginn
mesaj 23-09-2007 - 21:18
İleti #8

Üye No: 213
isim: ercan
meslek: serbest

Tespitlerinizde çok haklısınız, ancak unuttuğunuz bir konu var bence. Acaba gençler olarak bizler gelişen teknoloji ve yeni iş alanları konusunda eğitim alırken bu konularda neler yapılabileceğini hiç araştırıyormuyuz? araştırıyorsak bu konularda neden aktif rol alıp girişimci olmuyoruz?
Bence sadece iş aramakla birşeyler yapılamaz, bir yerlerde çalışabilmek için bile girişimci ruh aranır, bu ruhu kendi işlerimizi kurarak niçin kullanmıyoruz? Yada neden güç birliği yapılamıyor? şu anda çalışmakta olan büyük yazılım firmalarının da başlangıçta pek birşeyleri olduğunu zannetmiyorum. Öncelikle bunları tartışmamız daha iyi bence.smile.gif
Sizlere iyi günler dilerim.

+Quote Post
-Misafir_Mavi_Ay72_*-
mesaj 24-09-2007 - 17:26
İleti #9

misafir

Sesimizi duyan olmicak olsaydı haber verirlerdi iş işten geçtikten sonra yaparlar yapacaklarını insan bu kadarmı düşer yaaa bi iş ya bi işşşşşş

+Quote Post
SinKen
mesaj 24-09-2007 - 19:34
İleti #10

Üye No: 1,671
meslek: sigorta

slm arkadaslar bende size katılıyorum fakat şunu söylemek gerek insanların kendi menfaatlerini düşündükleri sürece bu imkansız "banane" dendikçe iskenderun sadece dış güzelliği ile kalacak ve ben bundan çok korkuyorum doğduğum yer doyduğum yer olmasını istiyorum

+Quote Post
-Misafir_derbeder_*-
mesaj 28-10-2007 - 16:09
İleti #11

misafir

askerden gedim iş yok güç yok ölü bi memleket ben baş abişede demiyom gidmek isdiyom burdan ama aklacak yerim yok

+Quote Post
mahanaxar
mesaj 01-11-2007 - 21:43
İleti #12

Üye No: 839

arkadslar cok net bi şekilde size söylüyorum 5 sene sonra isk i tanıyamayacaksınız su yassı celik işi bi olsun rolleyes.gif

+Quote Post
-diclemak-
mesaj 01-11-2007 - 23:18
İleti #13

misafir

QUOTE(mahanaxar @ 01-11-2007, 21:43 ) *
arkadslar cok net bi şekilde size söylüyorum 5 sene sonra isk i tanıyamayacaksınız su yassı celik işi bi olsun rolleyes.gif

mahanaxar bu yassı celiği bende duydum ama ne oldugunu bilmiyorum makina müh okuyorum diye iş olanagı cok iyi olacak dediler iskenderunda. bu yassı çelik hakkında biraz bilgi verir misin?

+Quote Post
bera
mesaj 02-11-2007 - 01:44
İleti #14

Üye No: 2,165
isim: bera
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi 2001

Evet cici kiz çok haklisin bu güzel memleketten gitmememiz için iş olanaklarinin arttirilmasi gerekiyor.Çok zoruma gidiyor dişarida çalişmak,insanin kendi memleketi dururken...Neyse hakkimizda hayirlisi neyse o olsun.

+Quote Post
-Misafir-
mesaj 10-11-2007 - 00:03
İleti #15

misafir

QUOTE(gezginn @ 23-09-2007, 21:18 ) *
Tespitlerinizde çok haklısınız, ancak unuttuğunuz bir konu var bence. Acaba gençler olarak bizler gelişen teknoloji ve yeni iş alanları konusunda eğitim alırken bu konularda neler yapılabileceğini hiç araştırıyormuyuz? araştırıyorsak bu konularda neden aktif rol alıp girişimci olmuyoruz?
Bence sadece iş aramakla birşeyler yapılamaz, bir yerlerde çalışabilmek için bile girişimci ruh aranır, bu ruhu kendi işlerimizi kurarak niçin kullanmıyoruz? Yada neden güç birliği yapılamıyor? şu anda çalışmakta olan büyük yazılım firmalarının da başlangıçta pek birşeyleri olduğunu zannetmiyorum. Öncelikle bunları tartışmamız daha iyi bence.smile.gif
Sizlere iyi günler dilerim.

Arkadaşıma kesinlikle katılıyorum...Neden sürekli iş adamlarından ya da şöyle diyeyim başkalarından medet umuyorsunuz... Neden bizler bi yerlerden başlayarak, girişimci olmuyoruz... Üstelik yeni girişimler için devlet desteği bile var ve geri ödemesiz destekler bile var... KOSGEB desteği...

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 16-07-2018 - 19:38