iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> İskenderun da Bisiklet Federasyanu
metal 722 ahmet
mesaj 08-05-2007 - 22:41
İleti #1

Grup: üye
Nereden: istanbul
Üye No: 176
meslek: emekli

Sayın forum arkadaşlarım,yıllardır iskenderunda otururuz acaba hiç kendimize sormuşmuyuz acaba Türkiyenin en çok bisiklet bulunan ilçesinde neden bir bisiklet federasyon u bulunmaz,bildiğim kadarıyla gayet güzel yollar var vede idaa ediyorum bu işi becerecek büyük yetenekler var,diyorumki ilçe gençlik spor müdürlüğü devreye girse gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarsa güzel iskenderunumuzun gerek içerde gerekte dışarıda tanıtımı yapılsa sizce nasıl olur.Hatırladığım kadarıyla en son 1978 de sahilde Türkiye şampiyonası düzenlenmiş ve o dönemin en meşhur bisikletçileri İskenderunda yarışmışlardı,maalesef ondan sonrada düzenlenmedi gibi gene oradaki antrenörlerde kendi aralarındaki konuşmalarında İskenderun gibi bisikletin çok olduğu bir yerden bir yarışmacının olmamasını yadırgamışlardı
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 08-05-2007 - 22:41
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
serkankuzu
mesaj 09-05-2007 - 00:08
İleti #2

Nereden: eskişehir
Üye No: 528
isim: serkan kuzu

KARDEŞİM DÜŞÜNCELERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER BENİM ŞİMDİLİK FİKİR OLARAK KALAN BİR DÜŞÜNCEM VAR BİR BİSİKLETLE YARIŞMA DÜŞÜNÜYORUM ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDEN YELKEN KULUBE KADAR İKİ TURLU BİSİKLET YARIŞI BU YARIŞ İSKENDERUNU CANLANDIRACAKTIR YAZLARI ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRA ÖNCE YARIŞ YAPILIR AKŞAMDA İSKENDERUNU BULUŞTURAN MİNİ VEYA DEV KONSER VERİLSE NE İYİ OLURDU HEM SPORA İLGİ ARTAR HEM SAĞLIKLI BİR BİREY OLARAK ÇOCUKLARIMIZA ÖRNEK OLURUZ BU FİKİR GELİŞTİRİLEBİLİR MESELA 5 TEMMUZDA BİSİKLET YARIŞI YAPILIR ADINIDA "5 TEMMUZ ANAVATAN BİSİKLET YARIŞI" OLABİLİR YARIŞ YOLU OLARAK ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDEN BAŞLANILIR ŞEHİTPAMİRDEN FENER CADDESİNE ORDANDA SAHİL YOLUNDAN ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDE BİTİŞ OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLİR VESTEL VEYA DEMİRÇELİKTEN SPONSOR BULDUKMU İŞTE OZAMAN İSKENDERUN BAMBAŞKA BİR İSİMLEDE ANILACAKTIR. BELEDİYENİNDE DESTEĞİ ÖNEMLİ TABİİ
NE DERSİNİZ ACABA ? ŞŞŞŞŞ İSKENDERUNLULAR....

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 09-05-2007 - 00:44
İleti #3

Nereden: iskenderun
Üye No: 906
isim: Deniz

gerçi bir zman önce 90 lı yıllarda bisiklet yarışı düzenlenmişti ilçe de sanırım dediğin olur ama büyük bir organiz olması gerek yani bir iki büyük firmayla olacak değil bu işler ee tabi federasyon olması şart aslında bir çook spor dalı için şart ve aslında güzel bir uzunlukta yarış bisti olan iskenderun sahili arsuz aa giden en büyük yol burası iskenderundan başka bir yerde yokk ama biz iskenderunforum olarak yetkili arkadaşlar bu sitedeki herkez bu konuya el atarsa vee yazı ile içimizden bir kaç kişi bu yazıyı belediye başkanına ve ilçe gençlik spor başkanlıgına yollandıgında bu istek gös önünde bulundugunda belki bu sene değil ilerdeki seneye düzenlenir derim

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 09-05-2007 - 11:39
İleti #4

QUOTE(serkankuzu @ 09-05-2007, 00:08 ) *
KARDEŞİM DÜŞÜNCELERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER BENİM ŞİMDİLİK FİKİR OLARAK KALAN BİR DÜŞÜNCEM VAR BİR BİSİKLETLE YARIŞMA DÜŞÜNÜYORUM ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDEN YELKEN KULUBE KADAR İKİ TURLU BİSİKLET YARIŞI BU YARIŞ İSKENDERUNU CANLANDIRACAKTIR YAZLARI ÖZELLİKLE ÖĞLEDEN SONRA ÖNCE YARIŞ YAPILIR AKŞAMDA İSKENDERUNU BULUŞTURAN MİNİ VEYA DEV KONSER VERİLSE NE İYİ OLURDU HEM SPORA İLGİ ARTAR HEM SAĞLIKLI BİR BİREY OLARAK ÇOCUKLARIMIZA ÖRNEK OLURUZ BU FİKİR GELİŞTİRİLEBİLİR MESELA 5 TEMMUZDA BİSİKLET YARIŞI YAPILIR ADINIDA "5 TEMMUZ ANAVATAN BİSİKLET YARIŞI" OLABİLİR YARIŞ YOLU OLARAK ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDEN BAŞLANILIR ŞEHİTPAMİRDEN FENER CADDESİNE ORDANDA SAHİL YOLUNDAN ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDE BİTİŞ OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLİR VESTEL VEYA DEMİRÇELİKTEN SPONSOR BULDUKMU İŞTE OZAMAN İSKENDERUN BAMBAŞKA BİR İSİMLEDE ANILACAKTIR. BELEDİYENİNDE DESTEĞİ ÖNEMLİ TABİİ
NE DERSİNİZ ACABA ? ŞŞŞŞŞ İSKENDERUNLULAR....

Öncelikle teşekkür ederim yazıma destek verdiğiniz için,önce amatör olarak başlanır daha sonrada büyük yerlerin yardımlarıyla uluslar arası platforma taşınır.Ne eksiği var iskenderunun şu anda yapılan cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışları için senelerdir seçilen bodrum antalya parkurundan eminim iskenderundaki güzergah onlardan fersah fersah iyidir.yazınızda dediğiniz gibi önce kendi bünyemizde gençlerimize bu olaya adapte etmek,İsminide şimdiden koymuşsunuz gayet güzel,İnşallah birileri yardımcı olurda en azından festival kapsamına alınır.saygılarımla

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 09-05-2007 - 11:58
İleti #5

QUOTE(qarizmakral @ 09-05-2007, 00:44 ) *
gerçi bir zman önce 90 lı yıllarda bisiklet yarışı düzenlenmişti ilçe de sanırım dediğin olur ama büyük bir organiz olması gerek yani bir iki büyük firmayla olacak değil bu işler ee tabi federasyon olması şart aslında bir çook spor dalı için şart ve aslında güzel bir uzunlukta yarış bisti olan iskenderun sahili arsuz aa giden en büyük yol burası iskenderundan başka bir yerde yokk ama biz iskenderunforum olarak yetkili arkadaşlar bu sitedeki herkez bu konuya el atarsa vee yazı ile içimizden bir kaç kişi bu yazıyı belediye başkanına ve ilçe gençlik spor başkanlıgına yollandıgında bu istek gös önünde bulundugunda belki bu sene değil ilerdeki seneye düzenlenir derim

Sayın arkadaşım,hislerime tercüman olmuşsunuz benimde aklımdan İskenderun/Arsuz arası yol güzergahı geçiyordu,Serkan kardeşimin belirttiği gibi 5 TEMMUZ günü iki etaplı olmak üzere pekala yapılabilir.Birincisi şehir içi tur genellikle bayanların ve 15 yaş gençlerin katıldığı yarış,İkincisi uzun mesafe kendine güvenen özellikle dayanma gücü yüksek olanların(bayanlar)dahil katılacağı yarış,bu tip organizasyonlar aylar öncesinden yapıldığından birde seçim araya girdiğinden dolayı belki bu sene düşünülmez seneye olur inşallah,forum yöneticisi olan arkadaşlarımız yani sizler yetkili kişilere daha çabuk ulaşma imkanınız vardır sanırım.saygılarımla

+Quote Post
mr.denge
mesaj 09-05-2007 - 12:48
İleti #6

Üye No: 979
isim: ahmet

selam arkadaşlar.ben gençlik ve spor ilçe müdürlüğünde spor uzmanı olarak görev yapıyorum. isterseniz size bu konuda yardımcı olabilirim ama bunun için önce çalışkan arkadaşlara sonrada özveriye ihtiyaç var. eğer herşeye rağmen biz varız diyorsanız o zman buradan benimle iritbata geçin. önce bir küçük toplantı düzenleyelim ardından yolumuza bakalım. hımmm ne dersiniz???

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 09-05-2007 - 15:53
İleti #7

QUOTE(mr.denge @ 09-05-2007, 12:48 ) *
selam arkadaşlar.ben gençlik ve spor ilçe müdürlüğünde spor uzmanı olarak görev yapıyorum. isterseniz size bu konuda yardımcı olabilirim ama bunun için önce çalışkan arkadaşlara sonrada özveriye ihtiyaç var. eğer herşeye rağmen biz varız diyorsanız o zman buradan benimle iritbata geçin. önce bir küçük toplantı düzenleyelim ardından yolumuza bakalım. hımmm ne dersiniz???

Selam kardeşim işte ihtiyacımız olan kişi sizsiniz, umarım yukarıda bahsettiğin arkadaşlar çıkacaktır.gençlik ve spor ilçe müdürlüğünde bu yönde bir çalışma varmı? veya bölge ajanı varmı?Burada önemli olan bu işe sevdalı gönüllü arkadaşları bulmak yani sizi yarı yolda bırakmamak,öncelikli olarak işin eğlenceli kısmı festival kapsamına almak,daha sonrada profesyonel kapsamda güçlü pedallarla yarışmak.Bu forum aracığıyla ilgili kişile size ulaşacaktır sanırım.Konuya duyarlılık gösterdiğiniz için teşekkür derim.

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 09-05-2007 - 18:30
İleti #8

ben yardımcı olmak isterim ama bu hafta dan sonra burda değilim ünv ye gitmem gerek
son sınavlarımızı verim haziranda bitecek
her yönde yardımcı olmak isterim yani bir öğrencinin ne gibi yardım edeceğini bilmiyorum ama elimden gelini yapmak yani iskenderun ve iskenderun gençliği için görevimiz neyse yapmaya hazırım ama sanırım bu forumda benden büyüklerde var öncelik onlar bu konuya el atarsa sevinirim yani hem iskenderunforum olarak gönülden çalışmak hemde iskenderunun ekonomik ve truisiz için kattı yapmış oluruz dediğim gibi bu önce bir yerde toplanak ve karar alalım ve içimizden bir kaç kişi bu görevde yetkili olsun bizlerde üye yönetim üyesi olmak içiin en güzel calışmayı yapmaya hazırlanalım vede bizim bunun için bir yer gerekiyor onu nasıl yapacağız en büyük sorunlardan biride bu olması gerek

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 09-05-2007 - 22:31
İleti #9

QUOTE(qarizmakral @ 09-05-2007, 18:30 ) *
ben yardımcı olmak isterim ama bu hafta dan sonra burda değilim ünv ye gitmem gerek
son sınavlarımızı verim haziranda bitecek
her yönde yardımcı olmak isterim yani bir öğrencinin ne gibi yardım edeceğini bilmiyorum ama elimden gelini yapmak yani iskenderun ve iskenderun gençliği için görevimiz neyse yapmaya hazırım ama sanırım bu forumda benden büyüklerde var öncelik onlar bu konuya el atarsa sevinirim yani hem iskenderunforum olarak gönülden çalışmak hemde iskenderunun ekonomik ve truisiz için kattı yapmış oluruz dediğim gibi bu önce bir yerde toplanak ve karar alalım ve içimizden bir kaç kişi bu görevde yetkili olsun bizlerde üye yönetim üyesi olmak içiin en güzel calışmayı yapmaya hazırlanalım vede bizim bunun için bir yer gerekiyor onu nasıl yapacağız en büyük sorunlardan biride bu olması gerek

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Tabiki ilçemizin ileri gelenlerinden bir kaçı sponsor olmalı sizlerde onların arkasından devam ettiresiniz,Bu sene zannedersem seçimler dolayısı ile yapılamaz ama önümüzdeki senenin alt yapısı oluşturulabilir.Bu konuda sn Mr DENGE rumuzlu kardeşimizin destek vereceğini umuyorum,yeterki onun sesine kulak verelim.Yeterki siz genç kardeşlerimizin bir çatı altında toplanmasını sağlayalım.Saygılarımla

+Quote Post
serkankuzu
mesaj 10-05-2007 - 02:16
İleti #10

Nereden: eskişehir
Üye No: 528
isim: serkan kuzu

ARKADAŞLAR FİKİR FİKRİ AÇIYOR BİR SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU YAPALIM SADECE İSKENDERUNLLARIN KATILACAĞI BİR YARIŞMA OLSUN HEM SİTENİN REKLAMI OLUR BELEDİYE İLE GÖRÜŞEBİLİRSEK FESTİVAL KAPSAMINA ALDIRABİLİRİZ HEM ANAVATANA KATILIŞ KONSER HARİCİ BİR ETKİNLİKLEDE KUTLAMIŞ OLURUZ MR DENGE İSKENDERUNDA DEĞİLİM ÜNİV. DEYİM ANCAK 1 TEMMUZDA GELEBİLECEĞİM PROJEYE KATILIM LAZIM SİTE YÖNETİCİLERİNDEN SES YOK GALİBA İNSANLARIN KATILMA SORUN OLMAZ SADECE BELEDİYE İLE GÖRÜŞEBİLİRSEK BU İŞİN YARISI BİTER HOŞÇAKALIN....

+Quote Post
iskenderunforum
mesaj 10-05-2007 - 09:39
İleti #11

Grup: AdMiN
Nereden: İskenderun
Üye No: 1
isim: iskenderunforum

QUOTE(serkankuzu @ 10-05-2007, 01:16 ) *
ARKADAŞLAR FİKİR FİKRİ AÇIYOR BİR SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU YAPALIM SADECE İSKENDERUNLLARIN KATILACAĞI BİR YARIŞMA OLSUN HEM SİTENİN REKLAMI OLUR BELEDİYE İLE GÖRÜŞEBİLİRSEK FESTİVAL KAPSAMINA ALDIRABİLİRİZ HEM ANAVATANA KATILIŞ KONSER HARİCİ BİR ETKİNLİKLEDE KUTLAMIŞ OLURUZ MR DENGE İSKENDERUNDA DEĞİLİM ÜNİV. DEYİM ANCAK 1 TEMMUZDA GELEBİLECEĞİM PROJEYE KATILIM LAZIM SİTE YÖNETİCİLERİNDEN SES YOK GALİBA İNSANLARIN KATILMA SORUN OLMAZ SADECE BELEDİYE İLE GÖRÜŞEBİLİRSEK BU İŞİN YARISI BİTER HOŞÇAKALIN....

Arkadaşlar bu sitede hepimiz kendimizi yönetimin içinde hissedelim,
güzel düşünceler çıkıyor, burası bir platforum, aynı düşünce sahipleri aynı konu altında birleşerek düşüncenin gerçekleştirmesi yönünde ilk adımı atmış olurlar. Yönetim olarak yaptığımız size sadece bu platformu sunmak, yönetimi her konuyu gerçekleştirebilecek, önayak olacak bir güç olarak görmeyin.. güç kendimizde ve de açılan konu ile ilgilenenlerin artmasına bağlı... Hangi kurumlarla görüşmek isterseniz bu ortamda karşılıklı dile getirdğiniz düşüncelerin senteziyle oluşmuş ortak bir düşünceyle o kurumla iskenderunforum adına görüşebilirsiniz...Ayrıca bu konuda da gördüğünüz gibi her konuda önayak olabilecek konuyla direk ilgili arkadaşlarımız forumda oluyor. Bu konuda mesela spor uzmanı kimliğiyle mr.denge rumuzlu üyemiz..
Bizim burada size sağlayacağımız teknik anlamda yardım, konu belirli bir olgunluğa eriştikten sonra tüm üyelere mail atılarak duyurulmasını sağlayabiliriz. Ayrıca biz ya da siz farketmez bu konulardan ilgili kurumlara haberdar edilip konuyu görmeleri sağlanabilir.. Bu tür isteklerin ilgili mercilere duyurulmasının en kolay yolu basın yayın yoluyla olacağından tüm yerel gazetelerin e-mail adreslerine böyle bir konunun biz iskenderunlular tarafından tartışıldığı haberi gönderilebilir..

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 10-05-2007 - 11:53
İleti #12

güzel olur yerel gazetelere isterseniz aramızda toplanıp reklam verebiliriz artı yerel kanallarlada anlaşmak güzel olurrr derim tşk ederim iskenderunforum bu düşünce güzel ama ben derim ki tek kişi haraket edmeden çogul ses getirmemiz için aramızda bu gibi iskenderunforum ekibi oluşturup proje team oluşturmak ve bu projeleri dosyalamak neler gerekiyor her yönüyle inçelemek gerekir diye düşünüyorum sitemizde proje sorumluları olması bence güzel olur hem iskenderunforum.com platforum olarak duyurulur hemde iskenderun için güzel projeleri hayata geçirmek ve maddi durumu en at kısma indirilerek bunu suna bilirizzz derim...

+Quote Post
dentali
mesaj 22-06-2007 - 13:21
İleti #13

Üye No: 1,310
isim: Ali
meslek: xxxx
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ....

iskenderunda bisiklet yarışlarıyla ilgili nostaljik bir fotoğraf... bence yine bu bulvarda yarışlar düzenlenebilir....

+Quote Post
guneykanat
mesaj 22-06-2007 - 14:25
İleti #14

Üye No: 322
isim: guney
meslek: serbest

bu yarıslardan birine katılmıstım 8 sene önce sahilde yapılmıstı tabii o zaman katılımda çoktu... Nerede o günler gerçekten eskiyiy hatırladıkça içim cız ediyor sahil bi başkaydı

+Quote Post
sinan_asl
mesaj 22-06-2007 - 14:36
İleti #15

Üye No: 610
isim: sinan
meslek: bilgisayar
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2000

arkadaşlar çok güzel bir düşünce bu . özellikle arsuza kadar olan bir parkur düzenlenirse tüm türkiyenin ilgisini çekeceğinden eminim .. bu sayede iskenderunun ve arsuza kadar olan bölümün güzellikleri göz önüne çıkmış olacaktır... bu organizasyonun olması için yetkililerinde el atmasını rica ediyorum... lütfen bu projeyi gerçekleştirin....

+Quote Post
guneykanat
mesaj 22-06-2007 - 19:37
İleti #16

Üye No: 322
isim: guney
meslek: serbest

QUOTE(sinan_asl @ 22-06-2007, 15:36 ) *
arkadaşlar çok güzel bir düşünce bu . özellikle arsuza kadar olan bir parkur düzenlenirse tüm türkiyenin ilgisini çekeceğinden eminim .. bu sayede iskenderunun ve arsuza kadar olan bölümün güzellikleri göz önüne çıkmış olacaktır... bu organizasyonun olması için yetkililerinde el atmasını rica ediyorum... lütfen bu projeyi gerçekleştirin....

Keşke bir daha olsa her yere yazalım bir daha bisiklet yarısı istiyoruz biz. bir daha 8 yıl önce nasıl katıldıysam yine katılmak istiyorum... Lütfen O güzel günleri tekrar görelim o yıllara dönüp 1 gün yasamak için neler wermezdim. Yarışmaya katılmak için formu gizli almıstım bi eczane'den belediyenin orada gizli gizli doldurdum hatta kardeşimi bile yazdım o birinci gelmişti annemler ise bu durumu gayet normal karsıladılar we yarısmaya bizi onlar götürdü hayatımınen güzel günleriydi o günler.....

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 01-07-2007 - 01:15
İleti #17

www.bisikletfederasyonu.gov.tr ve www.turkbisiklet.org
sevgili arkadaslar bu siteden ve bisiklet federasyonu na isteklerimizi yazarsak umarım sesimizi duyurabiliriz derim
vee birde projemizi hazırlayacak yetkili arkadaslarada yer bulmalı yani federasyonun binası kaç kat, alan çevre vee iskenderunda bisiklet kullanılacak alanları yani kullarları seçmezi gerek sadece arsuz iskenderun değil başka kulvarda bulmalı derim vee bunu kağıt üzerine yazıp çizilirse yetkili kişilere gönderelim sadece kendileri gerisini yapacklarını düşünürr hem sadece TÜRKİYEDE ki bisiklet değil DÜNYADAN da yarşmacı gelir derim

+Quote Post
lamborghini_1985
mesaj 17-09-2007 - 21:25
İleti #18

Üye No: 1,451
isim: Emrah Ede
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Barbaros Lisesi 2003

ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİZ HARİKA EĞER BU BİSİKLET YARIŞINI DÜZENLERSENİZ BİLİNKİ İLK KATILACAK KİŞİ BEN OLCAM BENİM GİBİ HAYATI BİSİKLET ÜZRİNDE GEÇMİŞ BİRİNDEN ANCAK BU BEKLENİR DİMİ biggrin.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 23-07-2018 - 16:57