lokantalar, cafeler, barlar

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> iSKENDERUN DÖNERİ İSKENDERUN DA YAPAN EN İYİ YER?
rapper
mesaj 13-10-2009 - 08:55
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 3,614
isim: ne yapacan =))
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: t.s.o 2004

EVET SAYGIDEGER BÜYÜKLERİM sevgili küçüklerim Ve Akranlarım BAŞLIKDAN DA belli oldugu gibi meşhur iskenderun dönerimizi şehrimizde en iyi icra eden kimdir diye bir başlık açmak istedim bakalım nasıl cvp gelecek lütfen herkes paylaşımlarını esirgemesin ve yazarkende nedeni artısını ve eksinini yazsın? şimdilik bu kadar sağlıcakla kalın....
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 13-10-2009 - 08:55
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
gurbet gülü
mesaj 13-10-2009 - 21:25
İleti #2

Grup: aktif üye
Üye No: 50

ben kesinlikle cömert derim ve onun döneri üzerine de tanımam
malzemesi bol dünyanın neresine gitsem böyle bir lezzeti bulabileceğimi zannetmiyorum

+Quote Post
meri_temas47
mesaj 14-10-2009 - 07:52
İleti #3

Üye No: 4,318
isim: meri_temas47
meslek: ektnsy

en iyi ben yaparım smile.gif çünkü sağlığına önem veren biri olarak ve aynı zamanda bir sağlık çalışanı olarak
böyle yerlerde yenmesi taraftarı değlim bir çok yer dolaştım hiçbirinde iştahımı açacak temizliği bulamadım
ben döneri yıllardır kendi evimde yapıp yiyiyorum kusura bakmayın çokta güzel oluyor tavsiye ederim sizde
deneyin birgün hak vereceksiniz

+Quote Post
rapper
mesaj 14-10-2009 - 17:49
İleti #4

gurbet gülü yorumunu bizler paylaştığın için tşk ederim sanırsam bu tarif ettiginiz yer eroglu tatlıcılıgın yanında bir yer =)) meri temas kardeşim bir bakıma sende haklısın temizlik en önemli unsurlardan biridir bu temiz yapan bir cok yerde vardır eminim...
başka fikri düşüncesi olan nedeni artısını eksini herkes yazsın meşhur iskenderun dönerimizin leziz sohbettine devam edelim buradan..... sağlıkcakla kalın

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 14-10-2009 - 23:07
İleti #5

Nereden: istanbul
Üye No: 176
meslek: emekli

QUOTE(rapper @ 13-10-2009 - 08:55 ) *
EVET SAYGIDEGER BÜYÜKLERİM sevgili küçüklerim Ve Akranlarım BAŞLIKDAN DA belli oldugu gibi meşhur iskenderun dönerimizi şehrimizde en iyi icra eden kimdir diye bir başlık açmak istedim bakalım nasıl cvp gelecek lütfen herkes paylaşımlarını esirgemesin ve yazarkende nedeni artısını ve eksinini yazsın? şimdilik bu kadar sağlıcakla kalın....

Valla canım kardeşim İskenderunda , Kebap yenir ,onun üzerine yemek tanımıyorum thumbsup_anim.gif

+Quote Post
rapper
mesaj 15-10-2009 - 18:31
İleti #6

herşeyin yeri farklıdır diye düşünüyorum =)) konumuz döner evet abilerim ablalarım akranlarım yorumlarıınız bekliyoruz....

+Quote Post
iso's
mesaj 16-10-2009 - 01:56
İleti #7

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

isk döneri türkiye'de gerçekten nam salmış eskişehirde benim bildiğim 4 tane var. istanbulda var, adanada var bunlar benim bildiklerim

+Quote Post
rapper
mesaj 16-10-2009 - 08:51
İleti #8

evet arkadaşlar yorumlarınızla berbar yer isimi söylersenizde konumuz daha güzel olucak en azından güzel bir fikir alış verişi doğacak herkes nedeni neden beğendigini artısını eksini isim vererek yazsın derim ... hadi kalın sağlıcakla.

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 17-10-2009 - 17:07
İleti #9

Nereden: istanbul
Üye No: 176
meslek: emekli

QUOTE(rapper @ 15-10-2009 - 18:31 ) *
herşeyin yeri farklıdır diye düşünüyorum =)) konumuz döner evet abilerim ablalarım akranlarım yorumlarıınız bekliyoruz....

Size canı gönülden katılıyorum,ama benim yaşadığım dönemde iskenderunda döner yoktu,ben de merak ediyorum iskenderundaki dönercileri,şüphesiz iyi yapatıklarına eminim thumbsup_anim.gif

+Quote Post
serhangenc
mesaj 01-11-2009 - 23:41
İleti #10

Üye No: 3,678
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2010

şahsen iskenderun dönerini o kadar da muazzam, nadide bulmuyorum..ne gariptir ki facebook'ta iskenderun döneri üzerine bi sürü grup ve hepsi de bi ton üye dolu.buna anlam veremiyorum..
her ne kadar iskenderun'u sevsem de döneri için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim..
o değil de..
bir kere iskenderun'da iyi döner yapan bir yer yokken nasıl oluyor da iskenderun döneri meşhur oluyor?
o pac'daki yılışık dönerceleri bilirsiniz..
buyrun buyrun deyip dururlar..suratına bakmazsnız, arkanızdan buyrun diye bağırmaya devam ederler..yürür gidersiniz hala menüyü saymakta ısrar ederler..sanki ben girmek istesem onların buyrun demelerini bekleyeceğim..
bu bir..
ikincisi..
iskenderun dönerinin içinde soğan olması ve şıp şıp alttan sos damlaması en büyük eksileri. -tabi bana göre-
belki öyle alışmadığım için bana berbat geliyor ancak yıllardır adana'da kebabı soğanlı yedikten sonra burada döneri soğanlı yemek,
ne kebap olabilmişlik, ne de döner kalabilmişlik izlenimi bırakıyor..

nerede yediğimize gelince..
şahsen kırmızı cafe'de antakya usulü döner yiyorum..
gayet de iyi yapıyorlar..

+Quote Post
nbaholu
mesaj 02-11-2009 - 15:25
İleti #11

Üye No: 992
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet lisesi

Dönerde = Nejat ustayı tek geçerim. Billur düğün salonu altı
Dürümde = Hocanın yeri üstüne tanımam
Humus = Besler hummus

+Quote Post
iso's
mesaj 03-11-2009 - 01:34
İleti #12

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

QUOTE(serhangenc @ 01-11-2009 - 22:41 ) *
ikincisi..
iskenderun dönerinin içinde soğan olması ve şıp şıp alttan sos damlaması en büyük eksileri. -tabi bana göre-
belki öyle alışmadığım için bana berbat geliyor ancak yıllardır adana'da kebabı soğanlı yedikten sonra burada döneri soğanlı yemek,

adana'dan bahsetmişsiniz adana'da dönerde Gökçeli'nin üstüne yer tanımam. Belrtmek isterim.
İskenderun'da ise şimdi varmı bilmiyorum ama galiba yok. havuzlu çarşının köşesinde victoria pastanesini karşısında bir yer vardı onun dönerindeki lezzeti başkaydı

+Quote Post
UndertakeR
mesaj 07-11-2009 - 04:36
İleti #13

Üye No: 5,117
isim: onur
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi

açıkçası ben de "iskenderun döner" konusunun abartıldığını düşünüyorum.bir iskenderunlu ve burda yaşayan biri olarak çok beğendiğim söylenemez.bi arkadaşın yazdığı gibi de döneri yemesi -özellikle sonlara doğru- gerçekten güçleşiyo.ekmekteki malzeme aşağı doğru sosla birlikte dökülüyo.evde neyse de özellikle dışarda yerken insanın yüz türlü cambazlık yapması gerekiyo smile.gif ayrıca burdaki dönerlerin et terbiyesi de çok farklı.tavuk desen tavuğa benzer bi tat alamıyosun.et desen...o konuya hiç girmemek lazım ama neyse...çünkü iskenderunda gerçek anlamda et döner yapıldığını düşünmüyorum.et döner dedikleri şeyin gerçek etle alakası yok.bi gün bunu burda bi dönerciye sorduğumda bana hak verdi ve içine irmik gibi çeşitli şeylerin karıştırıldığını söylemişti.Bence bu İskenderunda büyük bi eksiklik.Ve yine belirtildiği gibi çoğu dönerci ve kebapçıda -ki ben henüz hijyenik olanına rastlayamadım- hijyen sorunu var.Mekandan içeri iştahla giriyosun ve mekanı görünce bütün iştahın kapanıyo.çoğumuzun başına gelmiştir bu maalesef.Bence buna çok sıkı bi çözüm bulunmalı,çok sıkı önlemler alınmalı.Türkiyenin başka yerlerini gezme fırsatımızda oluyo ara sıra.Ama inanın ki bu tür hijyen sorunlarıyla burdaki kadar karşılaşmıyorum.Bu İskenderunun şanına hiç yakışmıyo.
Burdaki favori dönercim ise burger quin.Sadece tavuk var ama hem hijyen hem de lezzet açısından -bazen hatalar olsa da- diğer rakiplerinin ilerisinde.
Kebap olarak da, iskenderunda kebabı dönerin aksine güzel yapan birçok yer var.Ama ne var ki belirttiğim gibi onlarda da önemli ölçüde hijyen eksikliği olduğunu düşünüyorum.Şu an için önerebileceğim kebapçı ise Kebapçı Heybettir(Endüstri meslek lisesine giderken).

+Quote Post
xirre
mesaj 24-10-2010 - 22:25
İleti #14

Üye No: 5,228
isim: Onur

Bence İskenderun döneri olduğu gibi meşhurdur. Herkes bunu sevdiği biçime dönüştürmeye kalkarsa bu İskenderun döneri olmaktan çıkar. Türkiye nin 11-12 ilini gezdim ama döner ile alakası olmayan dönercilere rastladım. Ayrıca beğenilmeyen Pac meydanı dönercileri günde 1500 ekmek satarak İskenderunun en çok kazanan yerleridir. Tabi herkesin bi damak tadı vardır. Mesela ben Pac meydanı dönercilerinden yemek yerken bir damla bile akmıyor dürümaltı poşetine. Bana sorarsanız dönerciler arasında, Sanayideki İsmail usta( Otogar civarı), Kebapçılar arasında da Kebapçı Sabahattin'i(Makzume Lisesi civarı) tek geçerim

+Quote Post
fromemre
mesaj 30-11-2010 - 19:45
İleti #15

Üye No: 6,296
isim: Emre

Ben Efes'te yiyordum. Bu bayram gene orada yedim. Bana göre orası iyi. Ama genelde belediye tarafındakiler iyi yapıyor diye duyuyorum. Bide pac meydanındakiler var. Oralara da gittim iyi yapanlar var ama temiz değil. Etrafın pisliği gözle görülür halde zaten. Aman ben karaağaç tarafında güzel yapan yer biliyorum. Mikado olması lazım. Çok temiz çokta güzel ayrıca büyük bir yer. Orada kebab, adana, şiş,beyti her şey yaptırabilirsin. Dönerde var benim bildiğim. Benim tavsiyem bunlar. Birde kebap yerken yanına kola mola yerinee şöle buz gibi büyük bir ayran içmeni tavsiye ederim:D

+Quote Post
pretty
mesaj 01-12-2010 - 12:52
İleti #16

Üye No: 3,638

thumbsdown_anim.gif
QUOTE(fromemre @ 30-11-2010 - 18:45 ) *
Ben Efes'te yiyordum. Bu bayram gene orada yedim. Bana göre orası iyi. Ama genelde belediye tarafındakiler iyi yapıyor diye duyuyorum. Bide pac meydanındakiler var. Oralara da gittim iyi yapanlar var ama temiz değil. Etrafın pisliği gözle görülür halde zaten. Aman ben karaağaç tarafında güzel yapan yer biliyorum. Mikado olması lazım. Çok temiz çokta güzel ayrıca büyük bir yer. Orada kebab, adana, şiş,beyti her şey yaptırabilirsin. Dönerde var benim bildiğim. Benim tavsiyem bunlar. Birde kebap yerken yanına kola mola yerinee şöle buz gibi büyük bir ayran içmeni tavsiye ederim:D

konuyusevdim.gif Bencede temizlik, hijyen çok önemli ayrıca sağlık koşullarına uygunsuz et, NE ETİ YEDİĞİNİZİ BİLİYORMUSUNUZ? (ÇOK SIKI DENETLEME YAPILMASI GEREKEN ACİLBİR KONU), kaç kişi bu kurallara uyuyor? BU ÖNEMLİ BİR KONU OLUP SAĞLIK AÇISINDAN DENETLENMESİ ŞARTTIR BENCE, ASLINDA BUNUN İÇİN BİR KAMPANYA YÜRÜTÜLEBİLİR NE DERSİNİZ? SAĞLIĞINA ÖNEM VERENLER SESİNİZİ DUYURUN!

+Quote Post
lorddrag
mesaj 25-07-2011 - 23:23
İleti #17

Üye No: 6,605
isim: bilal
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: E.M.L

QUOTE(rapper @ 13-10-2009 - 08:55 ) *

en iyi yapan mavi köşe

+Quote Post
-serhat-
mesaj 22-08-2012 - 10:29
İleti #18

misafir

iyi günler arkadaslar bana iskenderun döneri ustası lazım ustamız varsa gerekli koşulları karsılıklı konusarak işe baslıyabiliriz numaram 05434037948 çaldırmanız yeterli

+Quote Post
-noname-
mesaj 31-01-2013 - 19:39
İleti #19

misafir

QUOTE(serhangenc @ 01-11-2009 - 23:41 ) *
şahsen iskenderun dönerini o kadar da muazzam, nadide bulmuyorum..ne gariptir ki facebook'ta iskenderun döneri üzerine bi sürü grup ve hepsi de bi ton üye dolu.buna anlam veremiyorum..
her ne kadar iskenderun'u sevsem de döneri için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim..
o değil de..
bir kere iskenderun'da iyi döner yapan bir yer yokken nasıl oluyor da iskenderun döneri meşhur oluyor?
o pac'daki yılışık dönerceleri bilirsiniz..
buyrun buyrun deyip dururlar..suratına bakmazsnız, arkanızdan buyrun diye bağırmaya devam ederler..yürür gidersiniz hala menüyü saymakta ısrar ederler..sanki ben girmek istesem onların buyrun demelerini bekleyeceğim..
bu bir..
ikincisi..

soğansız ye mavi köşe yada efesten ye...

+Quote Post
-okan-
mesaj 06-02-2013 - 23:13
İleti #20

misafir

İskenderunda eskilerden kalma döner ustalarını bulmak zor iş artık. Çünkü gelişen teknoloji ile önüne gelen bu işi yapmaya kalkıyor. Döner kesme makinası çıktı. Döner dondurulmuş bir şekilde gelmeye başladı. Bunlar eski tadı vermiyor. Çekirdekten yetişme ustalar azalıyor. 6 farklı dönercide çalışan bir eleman olarak, Cömert (Edip Batmaz), Kanatlı(Metin Baş),sanayi tarafında Darf (İsmail usta) ve Kebapçı Fevzi (Aykut Otel arasında) çok iyi ustalardır. Ayrıca dönerin sonlarına doğru gelindiğinde sosunun akması ve ekmeğin dağılması acemilikten kaynaklanır. Son bir parmak kala ekmeği ters çevirdiğin vakit dönerin en can alıcı noktasıdır. smile.gif

+Quote Post
_Batuhan_
mesaj 18-03-2013 - 13:51
İleti #21

Üye No: 3,312
isim: Batuhan

İskenderunda eskilerden 1985 önce kalma döner ustalarını bulmak zor

+Quote Post
eem_adayı
mesaj 19-03-2013 - 22:54
İleti #22

Üye No: 7,357
isim: Ali

Döner kıyasına girmeden DONAS döner ile ilgili aklımdakileri yazacağım. DONAS'ın dönerini İstanbul, Eskişehir, Isparta ve Denizli şubelerinin hepsinde yedim. Ve hepsinin tadı çok çok güzeldi.Zamanında Burdur'un Denizliye uzaklığı 100km olan 2 yıllık MYO'da okurken sırf Donas döner yiyebilmek adına Denizliye gitmek istediğimiz günler bile olmuştu.Yani DONAS'ı o derecede sevdim 2012 yılında Mustafa Kemal Üni. kazanınca memlektteyken(Çanakkale) kendi kendime şunu dedim ; ''Vay be DONAS'ın merkezine gidiyorum.Üstte yazdığım şehirlerde tadı böyle güzelse kimbilir İskenderunda nasıldır.'' diye mırıldandım. İskenderuna ilk geldiğimde PAC meydanında DONAS'ı gördüm tek katlı kulübe gibi bi yer olduğunu farkedince afalladım çünkü üstte saydığım şehirlerde DONAS döner lüks mekanlara sahip olup kimisinde komple binayı almış kimisindede en az 2 katlıdır. Neyse sonuçta döner yicez mekan pek önemli değil deyip daldım. ve sonuç hayal kırıklığı. Hani partilerde kalesini kaybeden liderler olur ya DONAS döneride aynı ona benzetiyorum. Abi adamlar deplasmanda kral kendi evinde soytarı biggrin.gif

+Quote Post

2 Sayfa V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 23-06-2017 - 16:43