iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm
3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> iskenderunun nesini seveyim....güldürmeyin
KOSOVALI
mesaj 01-09-2008 - 13:26
İleti #1

GECELERİN SESSİZ ÇIĞILIĞI

Grup: üye
Nereden: ÖZEL KONUM
Üye No: 3,096
isim: KOSOVALI

İskenderunun nesini evet....Kebabı-döneri-hummusu dışında nesini seveyim.....Plajı güzel demeyin..oralar ya Karaağaça,yada Arsuza ait....Suyu güzel içilir demeyin...su Belenin,Atik yaylasının suyu....Nesini seveyim,gündüz kara sinekten gece sivrisinekten yatamazsın..Nesini seveyim Havasını demeyin gülerim..Gündüz ayrı sıcak ve nem,aynı ızdırabı gecede yaşıyorsun..oturduğunuz yerde şapır şapır terliyorsunuz..ha bana klima var demeyin onada gülerim..Zenginin bile evinde her odasına klima taktırmıyor..sadece salonda veya bilemedin yatak odasında klimayla bu sorun ne kadar çözülebilirki ve en önemlisi kaç kişi klima alıpda evine klima taktırabilir ki şehrin yarısı kiracı konumunda...ayrıca elektrik parasını herkes karşılayabilecekmi...çöp sorunu ayrı bir dert,çankayanın üzerindeki çöp boşaltma yeri özellikle akşam yaktıklarında pis çöp-duman kokusu şahin tepesi-issume-şekerenin üzerinde dolaşıyor,yani sağlık gidiyor elden...şehrin ortasından geçen başlı başına pislik yuvası....ayrıca şehirde hırsızlık diz boyu..millet yazlığa taşınsa gözü şehirdeki evinde acaba eve hırsız geldimi diye düşünüp duruyorlar...şehrin içinde dağınık keşmekeş parklar ve trafik çilesi ayrı bir dert...insandan çok araç var...şehir ile dağ arası arazi kısa mesafede olduğu için denizden yükselen nem dağa çarpıp tekrar şehrin üzerine yağıyor..oda nefes darlığı-solunum yetmezliği çeken insanlarda büyük sağlık sorunu oluşturuyor....Yani suyu içilmez..sivrisinekten yatılmaz..sıcaktan-nemden uyunmaz..koca koca kedi büyüklüğünde fareler şehirin sokaklarında-damlarında cirit atar....nesini seveyim......kalabalık bir şehir olmuş..asayiş sağlanmakta güçlük çekilen...hırsızının bolca olduğu..kara paranın bol olduğu bir kent iskenderun...nesini seveyim.....Soğukoluğa çıkıyorsunuz orada nemden geçilmiyor..sis de var..sıcak ordada var...Ama bir Osmaniye zorkun yaylasına şimdi çıksanız..buz gibi serin..akşam battaniyeyle yatarsınız orada..suyuda havasıda güzel..yani et tavanın yenecek tek yeri neresi deseler,hemen zorkun yaylasını gösteririm...anlıycanız hummusla-kebapla 24 saat geçmez...sabaha kadar sıcaktan-nemden yatılmaz...
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 01-09-2008 - 13:26
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
KOSOVALI
mesaj 03-09-2008 - 22:14
İleti #2

QUOTE(KOSOVALI @ 01-09-2008 - 13:26 ) *
İskenderunun nesini evet....Kebabı-döneri-hummusu dışında nesini seveyim.....Plajı güzel demeyin..oralar ya Karaağaça,yada Arsuza ait....Suyu güzel içilir demeyin...su Belenin,Atik yaylasının suyu....Nesini seveyim,gündüz kara sinekten gece sivrisinekten yatamazsın..Nesini seveyim Havasını demeyin gülerim..Gündüz ayrı sıcak ve nem,aynı ızdırabı gecede yaşıyorsun..oturduğunuz yerde şapır şapır terliyorsunuz..ha bana klima var demeyin onada gülerim..Zenginin bile evinde her odasına klima taktırmıyor..sadece salonda veya bilemedin yatak odasında klimayla bu sorun ne kadar çözülebilirki ve en önemlisi kaç kişi klima alıpda evine klima taktırabilir ki şehrin yarısı kiracı konumunda...ayrıca elektrik parasını herkes karşılayabilecekmi...çöp sorunu ayrı bir dert,çankayanın üzerindeki çöp boşaltma yeri özellikle akşam yaktıklarında pis çöp-duman kokusu şahin tepesi-issume-şekerenin üzerinde dolaşıyor,yani sağlık gidiyor elden...şehrin ortasından geçen başlı başına pislik yuvası....ayrıca şehirde hırsızlık diz boyu..millet yazlığa taşınsa gözü şehirdeki evinde acaba eve hırsız geldimi diye düşünüp duruyorlar...şehrin içinde dağınık keşmekeş parklar ve trafik çilesi ayrı bir dert...insandan çok araç var...şehir ile dağ arası arazi kısa mesafede olduğu için denizden yükselen nem dağa çarpıp tekrar şehrin üzerine yağıyor..oda nefes darlığı-solunum yetmezliği çeken insanlarda büyük sağlık sorunu oluşturuyor....Yani suyu içilmez..sivrisinekten yatılmaz..sıcaktan-nemden uyunmaz..koca koca kedi büyüklüğünde fareler şehirin sokaklarında-damlarında cirit atar....nesini seveyim......kalabalık bir şehir olmuş..asayiş sağlanmakta güçlük çekilen...hırsızının bolca olduğu..kara paranın bol olduğu bir kent iskenderun...nesini seveyim.....Soğukoluğa çıkıyorsunuz orada nemden geçilmiyor..sis de var..sıcak ordada var...Ama bir Osmaniye zorkun yaylasına şimdi çıksanız..buz gibi serin..akşam battaniyeyle yatarsınız orada..suyuda havasıda güzel..yani et tavanın yenecek tek yeri neresi deseler,hemen zorkun yaylasını gösteririm...anlıycanız hummusla-kebapla 24 saat geçmez...sabaha kadar sıcaktan-nemden yatılmaz...

İskenderunu aradım az önce yanıyor burası cehennem gibi diyor...yani oflayıp pufluyor..hamamböceği-sivrisineği-kanalın kokusu-gece 2 lere kadar kapı önünde oturuyoruz diyor...hayatmı bu ALLAH Aşkına....nesini seveyim....KOSOVALI....

+Quote Post
FeyzA
mesaj 04-09-2008 - 11:46
İleti #3

Üye No: 2,485
isim: Feyza
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: .

siz sevmeyin o zaman biz severiz yeter... smile.gif

+Quote Post
RuH
mesaj 04-09-2008 - 11:53
İleti #4

Üye No: 2,545
isim: ruh
meslek: bilgisayar
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ...

İnsan nereye alışırsa orası o kişiye ev gibidir...
kendimden misal vermek isterim ben payas ta yaşıyorum küçük ve şirin bir yer benim için çok güzel...
zamanında istanbul a gitmiştim ziyaret ve gezi amaçlı bana deseler değişrmisin istanbul ile payas ı...

cevap : hayır

Saygılar...

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 04-09-2008 - 12:27
İleti #5

QUOTE(RuH @ 04-09-2008 - 11:53 ) *
İnsan nereye alışırsa orası o kişiye ev gibidir...
kendimden misal vermek isterim ben payas ta yaşıyorum küçük ve şirin bir yer benim için çok güzel...
zamanında istanbul a gitmiştim ziyaret ve gezi amaçlı bana deseler değişrmisin istanbul ile payas ı...

cevap : hayır
Saygılar...

Sevgili Ruh ne güzel dedin..küçük ve şirin yer payas dedin...Ama iskenderunun coğrafi konumu ve hava şartları-iklimi ve sosyal yapısıda bozulunca yani hem sıcağı-rutubeti-içilemeyen suyu-çöp sorunu-trafik sıkışıklığı-karasineği-sivrisineği-hırsızlık olaylarının bolca olması..yani benim kastım bunlardı...insanlarına söz söylemedim...sadece şehrin bunaltıcı olduğunu söyledim ikliminden dolayı.....20 yılım geçti orada arkadaşlarım,yakın dostlarım,iş bağlantılarımın ve önemli kararların o bölge üzerinden alındığı bir şehirdir iskenderun.....20.000 nüfustan-400.000 yaklaşan genel nüfus yapısıyla Türkiyenin çok hızlı büyüyen kenti iskenderun..Türkiyenin en büyük köyü neresi deseler...OSMANİYE derim...Adı il ama iskenderundan çooook geri....Selam ve sevgilerimle.....KOSOVALI....

+Quote Post
misafir
mesaj 04-09-2008 - 14:22
İleti #6

Üye No: 2,784
isim: misafir

her ne olursa olsun iskenderunda yaşamak güzellll wink.gif)

+Quote Post
hataylı08
mesaj 04-09-2008 - 16:29
İleti #7

Üye No: 3,632
isim: safa
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2006

kosovalı iskenderunlu olsaydın böyle söylemezdin

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 04-09-2008 - 16:44
İleti #8

QUOTE(hataylı08 @ 04-09-2008 - 16:29 ) *
kosovalı iskenderunlu olsaydın böyle söylemezdin

08 Kardeşim merhaba...yukarıdaki yazımın tamamını oku ve bana o şekilde eleştiri cevabı yaz....Ben yukardaki yazımda 20 yıl iskenderunda yaşadığımı söylemiştim..80 öncesini de yaşadım..Kemal sunalın çöpçüler kralındaki anlattıkları o..yağ-tüpgaz-ekmek-benzin-gazyağı-sigara kuyruklarını..kardeşin kardeşi sağcı-solcu diye öldürdüğü dönemleri canlı olarak yaşamıştım...yani sen daha babanla babanın vücudunda iken ben bunları yaşadım..İstanbulla iskenderun arasında çok az fark var....Trafik çilesi ordada var burdada,nem-sıcaklık heriki yerde var..Hırsızlık-kapkaç heriki yerde var..Benim anlattığım iskenderunun yaşadığınız gerçekleri yoksa ben insanlarını değil iklimini,sosyal değişikliği anlattım..ki bunlar oranın gerçekleridir...Ama bazı arkadaşlar bu gerçekleri kabullenemiyorlar....Ne zaman açık olup gerçekleri yazarsak ve olduğu gibi anlatırsak..bu ülke o zaman ileriye gidecek adımı attı demektir..Uğur MUMCU nasıl öldürüldüyse bu onun doğruları saklamasını gerektirmedi ve öldürüldü...Ben bir insan olarak onun gittiği yolu alkışlıyorum..herkes onun gibi cesur olsa bu ülke geri gitmezdi 80 yıldır....KOSOVALI...

+Quote Post
hataylı08
mesaj 04-09-2008 - 17:47
İleti #9

kardeş sende iskenderunforum çatısı altında iskenderun un nesini seveyim diye başlık atıyosun..YAKIŞMIYOR...saygılar

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 04-09-2008 - 17:57
İleti #10

QUOTE(hataylı08 @ 04-09-2008 - 17:47 ) *
kardeş sende iskenderunforum çatısı altında iskenderun un nesini seveyim diye başlık atıyosun..YAKIŞMIYOR...saygılar

Güzel öğrenci kardeşim sevgili kardeşim bak sana kardeşim diyorum..çünkü benden az 15 yaş küçüksün....Ayrıca unutma doğruları yazmanın sevmekle bir alakası yok..yediğim ekmekte bile hile görürsem onu bile ekmeği verene söylerim..sonu işsiz kalmaya varsa bile...Yani doğruları herzaman söylemekten çekinme..belki çıkarlarına ters düşersin..belki seni dışlar sevmezler ama en azından ..ADAM GİBİ ADAM derler...Yani senin yanlış yapmıyacağını ve dürüst olduğunu bilmeleri yeter...Ha iskenderunun nesini seviyorsun desen..dostluklarını,arkadaşlıklarını,gece gezmelerini,herşeyden önemlisi AŞKLARINI çok seviyorum...sanırım bu sorunun cevabı oldu değilmi güzel talebe kardeşim..08 Hataylı...ne dersin......selam ve sevgilerimle...KOSOVALI....

+Quote Post
FeyzA
mesaj 05-09-2008 - 11:34
İleti #11

QUOTE(hataylı08 @ 04-09-2008 - 17:47 ) *

kesinlikle katılıyorum kusura bakmayın ama iskenderunu sevmeyenin burda işi olmaz..

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 05-09-2008 - 16:53
İleti #12

QUOTE(AzyeF @ 05-09-2008 - 11:34 ) *
kesinlikle katılıyorum kusura bakmayın ama iskenderunu sevmeyenin burda işi olmaz..

Yukarıda açıklama yaptım feyza kardeş....ama sen lafı hangi yöne çekiyorsun..o bakış açını değiştir bence ve yorumlarımı anla ona göre başkasının fikrine katıl...Nesini seveyim iskenderunun sıcağınımı,rutubetinimi,sivrisineğinimi,karasineğinimi,Keşmekeş Trafik çilesinimi,Bolca hırsızlık almış yürümüş onu mu seveyim,...Aşklarını..sevdasını...muhabbetlerini..arkadaşlıklarını...insanlarını ona eyvallah sonuna kadar seviyorum ama sosyal rahatsızlıklarını ve iklimini sevmiyorum zorla sevemem ya....anlatmak istediklerimi o8 hataylı ve azyef anlamışsınızdır....Kendisine saygısı olmayanın başkalarına dfa saygısı olamaz...selam ve sevgilerimle......KOSOVALI....

+Quote Post
FeyzA
mesaj 05-09-2008 - 18:16
İleti #13

Tamam ben bişi demiyorum isterseniz sevin isterseniz sevmeyin..

+Quote Post
hataylı08
mesaj 05-09-2008 - 18:25
İleti #14

kosovalı senin iskenderunu sevmene gerek yok..merak etme bu ülkede iskenderunu seven çok.senin için rahat olsun.... iskenderunforum.gif

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 08-09-2008 - 20:53
İleti #15

QUOTE(KOSOVALI @ 01-09-2008 - 13:26 ) *

Kalsın ben yinede kışın geleyim....Kış iskenderunda bol rüzgarlı(yarıkkaya) geçiyor sanırsam..o zaman geleyim...KOSOVALI...

+Quote Post
Ebu-Esed
mesaj 09-09-2008 - 09:29
İleti #16

Üye No: 3,530
isim: Salim

Bedeviye bir avuç kuru kum vermişler "Vatanım!" diye ağlamış.

Köydeki gübre kokusuna, sabah saat 5'te bülbül sesleri ile uyanmaya, şehir içindeki trafiğin keşmekeşliğine, koşturan insanları gözlemlemeye, gece saatlerine kadar canlı olan caddelerine... En önemlisi durmadan ajandanıza bakmak zorunda kalmaksızın birşey yapabilmeye... herhalde ondan ayrı kaldığınızda, robotlaşmış, monoton ve saat 19:00'da hayalet kentlere dönüşen Batı Dünyası'nın havasını kokladığınızda aşık olabilirsiniz ancak!

+Quote Post
ulaş
mesaj 09-09-2008 - 12:43
İleti #17

Üye No: 3,793
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskendrun lisesi 1998

iskenderun cennet bunu bilmeyen wallahi (lütfen iletilerde argo kelimeler kullanmayalım) smile.gif

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 09-09-2008 - 20:29
İleti #18

QUOTE(ulaş @ 09-09-2008 - 12:43 ) *
iskenderun cennet bunu bilmeyen wallahi smile.gif

Cenneti arıyorsan Karadenizin yaylalarına bir uğramanı tavsiye ederi..veya Tokatın..Topçam-Erbaa-Niksar yaylalarını görsen dudakların uçuklardı..Hele Niksarın ordu..mesudiye-aybastı arası çamiçi yaylasını görsen burası Türkiyemi demekten kendini alamazsın...Cennet Karadenizde ünye-fatsa arası yoldan geçerken aşağıya denize baktığında denizin içindeki çakıl taşlarını çok net bir şekilde izleyebilirsin...Cennet yerler orası..çöp kokusu-kanal kokusu-sivrisineği-sıcağı yok ama nemi var onu inkar etmiyelim...kosovalı...

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 09-09-2008 - 20:31
İleti #19

QUOTE(KOSOVALI @ 08-09-2008 - 20:53 ) *
Kalsın ben yinede kışın geleyim....Kış iskenderunda bol rüzgarlı(yarıkkaya) geçiyor sanırsam..o zaman geleyim...KOSOVALI...

Bakın bu resmi ben çektim..2007 şubat..niğde nevşehir-kayseriye giderken yol kenarında eski tren istasyonu..o resmi deklanşöre basıp çektim..işte size kış cenneti..KOSOVALI...

+Quote Post
hataylı08
mesaj 09-09-2008 - 22:06
İleti #20

Hatay'da Defne Esintileri

Bahar ayında, başka güzelsin.
Bucak, bucak gezelim HATAYIN.
Dudakta türkü, şarkıda gazelsin.
Yudum, yudum içelim HATAYIN.

Defne, kekik kokar mor dağları.
Mayıs ayında gel gör bağları.
Bayrak rengi çiçek açar narları.
Bir bilene soralım HATAYIN.

Erzini, Dörtyolu, gez Payası.
Hilal gibi durur Kozkalası.
Bir bambaşkadır Atik yaylası.
Mis gibi havasını çekelim HATAYIN.

Beyaz gül olur açar pamuğu.
Yeşilin her tonuna iyice bandığı.
Limon, portakalın dala konduğu.
Sulu, sulusunu seçelim HATAYIN.

İskenderunda mavidir deniz.
'Gelom' demesiyle anlarız biz.
İnan Belenda gezilmez sensiz.
Neyi eksik gel soralım HATAYIN.

Durma gel gör Kırıkhanı.
Buğdayı, pamuğu süler ovayı.
Reyhanlıda çeksen halayı.
Davulu sazı görelim HATAYIN.

Hassanın vardır güzel bağları.
Baharda mor, mor dağları.
Papatya, gelincik süsler yolları.
Tutam, tutam derelim HATAYIN.

Kumlunun arpa, buğday zamanı.
Çok insanı yakar güzel suzanı.
Saza başa vurur aşık ozanı.
Barak havasını çalalım HATAYIN.

Zeytin deposu Altınözünü.
Mevlam ayırmasın Hataydan bizi,
Sünme peynirinden ayırma gözünü.
Örgü,örgü süzelim HATAYIN

Samandağı denize yaslanır.
Güneş vurdukça pusu uslanır.
Güzelleri bambaşka süslenir.
Siyah sürmesini çekelim HATAYIN.

Hadi sende gel Hatayı gezelim.
Parkı, Harbiyeyi görelim.
Peynirli künefeye el sürelim.
Kaşık, kaşık yutalım HATAYIN.

Ozan KALKANIM Yayladağlıyım.
Bayraktaki al kana sevdalıyım.
Hem Edirne, hem Vanlıyım.
Akdenizdeki yerini görelim HATAYIN...

Turkey.gif Turkey.gif Turkey.gif

+Quote Post
hataylı08
mesaj 09-09-2008 - 22:10
İleti #21

biggrin.gif KOSOVALI OKU ÖĞREN biggrin.gif

+Quote Post
KOSOVALI
mesaj 09-09-2008 - 22:24
İleti #22

QUOTE(hataylı08 @ 09-09-2008 - 22:10 ) *
biggrin.gif KOSOVALI OKU ÖĞREN biggrin.gif

sen iskenderun-antakya arasını gezdin galiba..yani senin dünyan sadece gördüğün bu iki şehir arası galiba..benim gezdiğim yerleri-ülkeleri--insanların tanısaydın ne demek istediğinmi anlardın..sevgilerimle yeğenim.....

+Quote Post

3 Sayfa V   1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 24-09-2018 - 00:53