iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> 12 EYLUL 1980
dilara
mesaj 21-01-2007 - 14:42
İleti #1

Grup: aktif üye
Üye No: 233
isim: dilara
meslek: Insan
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Dumlupinar I.O.O, Ataturk O.O, Iskenderun L.

Babam mahallenin tek bakkaliydi o zamanlar.Hava karardiktan sonra, bakkali kapatmak uzeyerken kosede aglayan kiz cocugunu farkkettik.Onu alip eve getirdik.Karnini doyurduk.Annem giysilerine bakip duzgun bir ailenin cocugu olmali diye yorum yapti.O gunlerde her semtte gecici karakolllar vardi.Idareside askerdeydi.Tum ulkede oldugu gibi.Bize en yakin inzibat koprunun diger tarafinda(Yildirim Tepe) deki karakoldaydi.Sokaga cikma yasagi vardi aksam 7 den sonra.Babam karakola gidip cocugun bizde oldugunu haber verdi.5 yaslarindaydi.Cok korkmustu.Geceyi bizde gecirdi.Sabah babamla tekrar gittik ayni karakola.Simdi carsamba pazari kurulan alan bos araziydi o zamanlar.Orada asker cadirlari vardi.Yineledik kayip ilanimizi.Oglene dogru cocugun ailesi,onu almaya geldi.Ne zaman askeri darbeden sozedilse; minik tanri misafirimizi ve yildirimtepedeki asker cadirlarini hatirlarim.O yillar ile ilgili tum anilarimiz bu kadar hos degil malesef.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 21-01-2007 - 14:42
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
serkankuzu
mesaj 25-04-2007 - 18:52
İleti #2

Grup: aktif üye
Nereden: eskişehir
Üye No: 528
isim: serkan kuzu

ÇOK ZORLU YILLARMIŞ BABAM ANLATMAZ PEK SORARIM HEP AMA YİNEDE KONUŞMAZ BİR KERE DEDİKİ OĞLUM O KADAR KÖTÜ GÜNLERDİ Kİ HATIRLAMAK DAHİ İSTEMİYORUM ONUN İÇİN ARTIK SORMA
İŞTE DARBELER DÖNEMİ BÖYLEDİR ŞU ZAMANA KADAR BABAMIN BEYNİNE YERLEŞİPTE UNUTULMAYAN GÜNLERDİ ALLAH BİZLERİ DARBE DÖNEMLERİNDEN KORUSUN DEMEKTEN BAŞKA DERDİM YOK HELE KARAKOLA DÜŞTÜNMÜ YANDIN NEYSE UZATMAYIM SAOL ANIN İÇİN HOŞÇAKAL DEMEK MESLEKTAŞ OLACAZ GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARA BU GÜNLERİ NASIL ANLATACAM BİLEMİYORUM KİB ....

+Quote Post
obidik
mesaj 30-04-2007 - 15:51
İleti #3

misafir

şanslımıyım kadersizmiyim?
ama ben 22 eylülde doğmuşum 10 gün sonra ve ben daha bilmesemde anneme çok acı vermişim 2 dakkilalık hastene yolunu ki ozamanlar dumlupınarda oturuyoduk yarım 20 dakkada anca gitmişiz askerler durduruyomuş arabayı flan ama bi ihtilal ne ben nede türkiye kaldırır...

+Quote Post
EcE
mesaj 09-05-2007 - 17:46
İleti #4

Grup: üye
Üye No: 336
isim: EcE

benim babam anlatır o zamanlar üniversitedeymiş çok zor şartlarda okumuşlar şimdi bize elinizdekilerin kıymettini iyi bilin demekten başka birşey diyemiyor

+Quote Post
mehmet
mesaj 24-05-2009 - 20:53
İleti #5

Grup: üye
Nereden: tarzan
Üye No: 384
isim: mehmet
meslek: serbest

okaya bilmisler ya onlar sansli kisilermis demek. birde okuyamiyanlar vardi iste o cok kötüydü

+Quote Post
-Mehmet-
mesaj 15-03-2011 - 15:27
İleti #6

misafir

QUOTE(dilara @ 21-01-2007 - 14:42 ) *
Babam mahallenin tek bakkaliydi o zamanlar.Hava karardiktan sonra, bakkali kapatmak uzeyerken kosede aglayan kiz cocugunu farkkettik.Onu alip eve getirdik.Karnini doyurduk.Annem giysilerine bakip duzgun bir ailenin cocugu olmali diye yorum yapti.O gunlerde her semtte gecici karakolllar vardi.Idareside askerdeydi.Tum ulkede oldugu gibi.Bize en yakin inzibat koprunun diger tarafinda(Yildirim Tepe) deki karakoldaydi.Sokaga cikma yasagi vardi aksam 7 den sonra.Babam karakola gidip cocugun bizde oldugunu haber verdi.5 yaslarindaydi.Cok korkmustu.Geceyi bizde gecirdi.Sabah babamla tekrar gittik ayni karakola.Simdi carsamba pazari kurulan alan bos araziydi o zamanlar.Orada asker cadirlari vardi.Yineledik kayip ilanimizi.Oglene dogru cocugun ailesi,onu almaya geldi.Ne zaman askeri darbeden sozedilse; minik tanri misafirimizi ve yildirimtepedeki asker cadirlarini hatirlarim.O yillar ile ilgili tum anilarimiz bu kadar hos degil malesef.

Hah , o iskenderun lisesi okudugum , sizin bakkal hangisi ise artik hergun onunden gecmisimdir, soyledigin yer itibariyla ve 12 eylul 1980 , artik icerideydim akcay`da ki askeri cezaevinde..:-)

+Quote Post
-Mehmet-
mesaj 15-03-2011 - 15:31
İleti #7

misafir

QUOTE(dilara @ 21-01-2007 - 14:42 ) *

Ben de Ataturk Orta okulunda okudum , sonra cumhuriyet ve iskenderun liseleri sonrasi Akcay askeri cezaevi Dilara :-)

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 27-09-2017 - 00:53