iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> BİR DERNEĞİN KURULUŞ SÜRECİ:"AYNA İSKENDERUN KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ"
kemal düz
mesaj 15-10-2009 - 13:01
İleti #1

Grup: İskenderunforum Köşe Yazarı
Üye No: 4,469

BİR DERNEĞİN KURULUŞ SÜRECİ

3 Ağustos 2009 Pazartesi günü saat: 14.00’de İskenderun Kaymakamlığı Dernekler Büro Şefliği’ne, derneğimizin kuruluş bildirimi, tüzük ve ekleri teslim edilerek; ” Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği” kurulmuş oldu. Derneğin kurucu üyeleri şu isimlerden oluştu: Kemal Düz, Hatice Ekici, Mehmet Berkyürek, Yusuf Uray, Abit Erol, Nedim Kimyon ve Maral Güneş Arlı
Dernek Kurucu Üyeleri, 26 Ağustos 2009 tarihinde İskenderun-Yenişehir Mahallesi 33. Sokak No: 26 ‘da bulunan dernek merkezinde toplanmışlar, Geçici Yönetim Kurulu üyelerini belirlemişler ve görev bölümü yapmışlardır. Geçici Yönetim Kurulunun görev dağılımında Başkan: Kemal Düz, Başkan Yardımcısı: Hatice Ekici, Sekreter: Mehmet Berkyürek, Sayman: Yusuf Uray, Üye: Abit Erol olmuştur. Üye aidatlarının ve bağışların toplanması görevi ise Kemal Düz ve Hatice Ekici’ye verilmiştir.
“Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği”ne üyelik başvurusunda bulunan; Fatih Köse, Reşit Doğan, Sedat Yaşar Çobanoğlu, Lemye Hayat Felah, Kemal Çınaz, Ceyhun Ekinci, Veli Sevimli, Cavit Kayaoğlu, Elif Yıldız Arlı, Özhan Düz’ün üyelikleri, Geçici Yönetim Kurulunun 7 Ekim 2009 Çarşamba günkü toplantısında görüşülmüş ve üye olmaları uygun görülmüştür.
Bu isimlerden sonra Derneğimize üye olmak üzere; Aşiyan Sayılan, Gül Emine Çelikezen ve Mehmet Kocaman müracaat etmişlerdir.
Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği’inin tüzüğünde ki bazı maddeler aşağıya çıkarılmıştır:

“Dernek, Hatay ili İskenderun ilçesinde; kültür, sanat, eğitim, çevre ve sağlık konularında, organizasyon ve etkinlikler yoluyla topluma; kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetler üretmek, üyelerinin sosyal ve kültürel bakımdan geliştirilmesi ve güçlendirilmesine yardımcı olmak, üyeler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacı ile kurulmuştur.
Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak,
Kültür, sanat, eğitim, sağlık, çevre ile ilgili organizasyonlar, ve etkinlikler yoluyla topluma kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetler üretmeyi amaçlar.
Yazar, şair, bilim adamı ve akademisyenleri davet etmek; sosyal, kültürel ve bilimsel nitelikli kongre, seminer, sempozyum, konferans, panel, açık oturum, söyleşi ve benzeri etkinlikler düzenlemek.
Dernek, toplumsal alanda etkinlik gösteren ‘kamu yararı’nı gözeten bir dernektir.”

Derneğimiz yakın zamanda olacak etkinlikleri şunlardır:

Feyza Hepçilingirler : 18- 19 Kasım 2009 tarihlerinde “Türkçeyi Doğru Kullanmak” konulu konferans
Muzaffer İzgü :2-3 Aralık 2009 tarihlerinde “Çocuk Edebiyatı” konulu konfrans Yazarlar etkinliklerde okurlarla söyleşi yapacak ve kitaplarını imzalayacaklardır.

Derneğimizle veya etkinliklerimizle ilgili bilgi almak isteyenler:
Aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirler.
Kemal Düz
Tel: 0326 6144290
0505 8231478
0530 3118526

NOT: Derneğimizle ilgili bu bilgiler, ilk defa "İskenderun forum"da yayınlanmaktadır. K.D.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 15-10-2009 - 13:01
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Go to the top of the page

Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 18-08-2017 - 04:08