iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> BDP ve PKK’lı Öcalan “Demokratik Özerklik” istiyor., Bunun gerçekleşmesi için referandumdan EVET çıkması gerekiyor.
Doğan Günay
mesaj 21-08-2010 - 13:12
İleti #1

Grup: üye
Üye No: 4,605

Öcalan diyor ki:

“…"Demokratik Özerklik konusunu Katalanlar da tartışıyor, Katalanlar zekidirler. Bu özerklik konusunda bir proje hazırlayıp sundular. İspanya Anayasa Mahkemesi de bu projeyi birkaç noktası hariç onayladı. Kalan noktaları da önümüzdeki dönemde muhtemelen kabul ederler.”

Ben baştan beri , CHP ve MHP’nin ileri sürdüğü gibi Başbakan’ın temel amacının Yüce Divandan kurtulmak olduğu fikrine katılmadım. Hatırlayınız, Başbakan “Açılım” yoluna girdiğinde bunun hemen gerçekleşmeyeceğini adım adım gidileceğini söylemişti. Açılımın adı da, önceleri “Kürt açılımı “ iken, tepkiler üzerine “ Demokratik açılım “ olarak değiştirilmişti.Habur ilk adımdı. Ama fiyasko ile neticelendi. İkinci adıma geçildi. 26 maddelik bir paket hazırlandı. İkisi hariç diğer 24 madde herkesin tereddütsüz EVET diyeceği düzenlemelerdir. Anayasa değişikliği paketinde, Anayasa Mahkemesine ve Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na üye seçimini düzenleyen iki madde bu açıdan çok önemlidir.Referandumdan EVET çıkarsa Anayasa Mahkemesi iktidarın vesayeti altına girecektir. Ancak, AKP meydanlarda özellikle bizim de kabul ettiğimiz 24 maddeden örnekler veriyor, “Evet” denilmesini istiyor. Asıl amaç gözden kaçırılıyor.

Proje şudur:

“Demokratik Açılım” için AB, ABD , BDP ve PKK’nın istediği gibi ülkemizi eyaletlere bölmek, federatif bir yapıya geçmektir. Bu amaçla mecliste iktidarın oyları ile bu yönde kabul edilecek bir kanun, iktidar tarafından oluşturulmuş Anayasa Mahkemesi tarafından red edilmeyecektir. ABD projesi olan BOP’un eşbaşkanı olduğunu söyleyen başbakanımızın ve teröristbaşı APO’nun söylemleri dikkate alındığında referandumdan çıkacak “EVET”in ne anlama geldiği apaçık ortadadır.

Onun için , ben “bitaraf” değilim, tarafım. HAYIR’cıyım.

Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 21-08-2010 - 13:12
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
arifff
mesaj 19-09-2010 - 11:54
İleti #2

Grup: üye
Üye No: 6,119
isim: arif
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi

Peki bunu neden kimse görmüyor yada görmemezlikten mi geliniyor...

+Quote Post
arsuz_
mesaj 21-09-2010 - 11:56
İleti #3

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Üye No: 3,549
isim: arsuz_

QUOTE(arifff @ 19-09-2010 - 11:54 ) *
Peki bunu neden kimse görmüyor yada görmemezlikten mi geliniyor...

arkadaşım sen uzağa gitme burdaki foruma bak anlarsın milletimiz ne kadar vatan sever yada sevmez yada ne kadar anlayışlı

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 27-03-2017 - 09:40