iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> Vikiped in kurucusunun anlamlı sözleri ve Iskenderunforum..
orhann
mesaj 15-12-2010 - 12:05
İleti #1

Grup: İskenderunforum Köşe Yazarı
Nereden: oabcxx
Üye No: 2,424
isim: orhan
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: lise

Iskenderunforum`un kurucularına cok yakıştırdığım Dünyanın en büyük internet Ansiklopedilerinden birisi olan Vikipedi"n Kurucusu Jimmy Wales in sözleri, onlarla birebir uyuşuyor...
Iskenderunforumun kuruluşundada onların bu hislerde olduklarına inanıyorum...

Ben gönüllü değilim.

Ben ve Wikipedia'da bir iş için bir kuruş para alamadım, ve diğer gönüllü yazarlarda ve editörlerde bizim gibi. Ben Vikipedi kurduğumda, reklam afişleri ile kar amaçlı bir şirket halinde bunu yapmış olabilirim, ama farklı bir şeyler yapmaya karar verdik.

Ticaret gayet iyi. Reklam kötü değildir. Ama buraya ait değil. Değil Wikipedia'da.

Wikipedia özel bir şey. Bir kütüphane ya da bir kamu park gibidir. Bu zihin için bir tapınak gibidir. Hepimizin başkalarıyla bilgimizi paylaşmak, öğrenmek, düşünmek için gidebileceğiniz bir yerdir. O eşsiz bir insan proje, tarih türünün ilk örneğidir. Bu gezegendeki her bir kişi için ücretsiz bir ansiklopedi getirmek için insani bir projedir.

Her bir kişi.

Wikipedia 400 milyon her kullanıcıdan 1 $ her bağışlamak isterseydi, bize gereken para 20 kat daha fazla olurdu. Biz, küçük bir organizasyon konum bizi zayıf ve sıkı tutmak için yıl boyunca çok çalıştık. Biz, misyonumuzu yerine getirmek ve başkalarına atfetmek ıstedık.

.
Bu rüyayı canlı tutacak sensin. O Wikipedia"ı yarattık o sensin. O sakin yansıma yeri ve değeri olan öğrenme, inanıyorumki o kimse sensin.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 15-12-2010 - 12:05
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
iskenderunforum
mesaj 16-12-2010 - 11:24
İleti #2

Grup: AdMiN
Nereden: İskenderun
Üye No: 1
isim: iskenderunforum

İskenderunforum'la ilgili hoş benzetmeniz için teşekkür ederiz. Bu siteye bugüne kadar hiç bir reklam almadık. Sayfanın başında olan google reklamları her sitede yer alır, ve sitenin masraflarını bile karşılayacak getirisi yoktur. Aşağıda eklenen sohbet bölümündeki reklamların da bizimle ilgisi yoktur, sohbet sitesi ücretsiz hizmet verdiği için reklamlar eklemiştir. Bizim yaptığımız sadece o sitenin sohbet hizmetini kullanmak, yani sitemizin kendisine ait değildir, bir eklentidir.

+Quote Post
orhann
mesaj 16-12-2010 - 18:26
İleti #3

Grup: İskenderunforum Köşe Yazarı
Nereden: oabcxx
Üye No: 2,424
isim: orhan
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: lise

Cevabiniz için teşekkürler. Ben sadece vikiped in kurucusunun sözlerinde sadece ,evrensel ve insani boyutlarını anmak istemiştim. Diğer teknik ve idari konuları amaçlamadım. Umarım okuyanlarda benim gibi düşünüyordur. Vikiped in Türkçe sitesinden değil ,yurt dışı sitelerdeki sözlerinden alıntı yaptım.
Zaten konulara tarafsız yaklaşımlarınızda, etnik ve sosyal yaşam tarzlarına , itina göstererek söz tanımanızla ve paylaşımlarınızda ,bunu ispatlıyorsunuzi
Günden güne ,daha fazla adından söz edilen bir siteyi başarılı yönettiğiniz inancındayım..

+Quote Post
iskenderunforum
mesaj 17-12-2010 - 12:55
İleti #4

Grup: AdMiN
Nereden: İskenderun
Üye No: 1
isim: iskenderunforum

QUOTE(orhann @ 16-12-2010 - 18:26 ) *
Cevabiniz için teşekkürler. Ben sadece vikiped in kurucusunun sözlerinde sadece ,evrensel ve insani boyutlarını anmak istemiştim. Diğer teknik ve idari konuları amaçlamadım. Umarım okuyanlarda benim gibi düşünüyordur. Vikiped in Türkçe sitesinden değil ,yurt dışı sitelerdeki sözlerinden alıntı yaptım.
Zaten konulara tarafsız yaklaşımlarınızda, etnik ve sosyal yaşam tarzlarına , itina göstererek söz tanımanızla ve paylaşımlarınızda ,bunu ispatlıyorsunuzi
Günden güne ,daha fazla adından söz edilen bir siteyi başarılı yönettiğiniz inancındayım..

Teşekkür ederim.. Bizleri İskenderun'nun geçmiş yıllarına götüren, bilmediğimiz ya da unuttuğumuz yakın tarihimizi akıcı anlatımlarınızla bilmemizi ya da hatırlamamızı sağlayan yazılarınızı bizlerle paylaştığınız için tüm okuyucularınız adına teşekkür ediyorum.. Yazılarınız İskenderun'un yakın geçmişi ile ilgili başvurulan bir kaynak olmaya başladı...

+Quote Post
jutenyam
mesaj 17-12-2010 - 22:09
İleti #5

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Üye No: 1,436
isim: jutenyam
meslek: muhasebe
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet-1997

sevgılı orhan yazılarınızla bız iskenderunlular kattgınız degerler aşikar..ama reklam konusunda bugüne kadar kimden kuruş alınmış bilmiyorum..

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 19-11-2017 - 06:01