iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

3 Sayfa V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> İskenderun da Feribot Seferleri Olmasını İstemez misiniz?, Mersin- Adana(Karataş, Yumurtalık)
duman_burak
mesaj 27-07-2007 - 16:42
İleti #23

Grup: üye
Üye No: 1,515
isim: burak
meslek: reklam

evet kardeşm çok güzel olurdu eger yapılsaydı artık iskenderun bence bitmiş bi yer kimse umursamıyor kimse değerini bilmiyor denizimiz var ve yararlanamıyoruz ne acı bişe sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 27-07-2007 - 16:42
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
çiğdem
mesaj 30-07-2007 - 13:59
İleti #24

Üye No: 35

ya dedğiniz iyi hoş güzelde buna baya bi bütçe lazım bu iş formda atıp tutarak olmuyo iskenderun belediysinin buna gücü varmı sizce?yada belediye yapmaya kalksa recep tayyip buna ödenek verirmi hiç sanmıyorum adam iskenderunu alamdı diye çıldırdı zaten.emein olun sizin düşündüğünüz bu muhteşem fikri sizde çok daha önce düşünen olmultur valla paranız varsa destek çıkın konuşmakla olmuyoo

+Quote Post
iso's
mesaj 01-08-2007 - 04:48
İleti #25

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

ALINTI(çiğdem @ 30-07-2007, 14:59 ) *

ya dedğiniz iyi hoş güzelde buna baya bi bütçe lazım bu iş formda atıp tutarak olmuyo iskenderun belediysinin buna gücü varmı sizce?yada belediye yapmaya kalksa recep tayyip buna ödenek verirmi hiç sanmıyorum adam iskenderunu alamdı diye çıldırdı zaten.emein olun sizin düşündüğünüz bu muhteşem fikri sizde çok daha önce düşünen olmultur valla paranız varsa destek çıkın konuşmakla olmuyoo

çiğdem hanım burası bir forum olduğu için, bu konunun burada tartışılması veya herkesin görüşünü bildirmesi kadar doğal birşey olamaz, ayrıca burada yapılan yorumlara "atıp tutmak" demişsiniz bu görüşünüze katılmıyorum, Bu konuda, iskenderun'a feribot seferlerinin olurluğu hakkında yorumlar yapıyoruz ve biliyoruzki burada yazılanlar burada kalmıyor burası geniş bir kitlenin takip ettiği bir platform.biz burada en azından sesimizi duyurabilir miyiz, şehrimize bu imkanın oluşması için birilerini uyandırabilir miyiz diye çabalıyoruz, elimizden en azından şu an için bu geliyor.
üstelik şehrimizde bu feribot seferleri kısa bir süre önce(eğer haberiniz varsa) bütün alt yapılar hazırlanmıştı turizm firması beyrut seferlerini başlatacaktı ancak savaş bahane edilerek durdurma kararı alınmış haberiniz olsun
"herşey en güzelini hakeden İSKENDERUN için" wink.gif

+Quote Post
thalassa
mesaj 02-08-2007 - 20:11
İleti #26

Üye No: 1,296
isim: seher
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi(2004)

MRB ARKADAŞLAR BENCE FERİBOT MÜKEMMEL BİR FİKİR.ŞEHRİMİZİN DENİZE MÜKEMMEL BİR KIYISI VAR VE BİZ BUNU HİÇ DEĞERLENDİREMİYORUZ BENCE.ELMİZDE Bİ NİMET VARKEN ONU KULLANMAYI BİLMELİYİZ ŞU ANDA ANTEPTE OLDUĞUM İÇİN DENİZİN BİR ŞEHİR İÇİN NE DEMEK OLDUĞUNU İİ BİLİYORUM sad.gif ..BÖYLE BİR ŞEY YAPILIRSA ŞEHRİMİZİN DAHA DA GELİŞECEĞİNE İNANIYORUM . DENİZ DEMİŞKEN ASLINDA SAHİLDE TEKNELERDE BALIK EKMEK SATILSA NE GÜZEL OLUR DEĞİLMİ...

+Quote Post
nbaholu
mesaj 03-08-2007 - 17:24
İleti #27

Üye No: 992
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet lisesi

ALINTI(tasmanıan devil @ 02-08-2007, 21:11 ) *

MRB ARKADAŞLAR BENCE FERİBOT MÜKEMMEL BİR FİKİR.ŞEHRİMİZİN DENİZE MÜKEMMEL BİR KIYISI VAR VE BİZ BUNU HİÇ DEĞERLENDİREMİYORUZ BENCE.ELMİZDE Bİ NİMET VARKEN ONU KULLANMAYI BİLMELİYİZ ŞU ANDA ANTEPTE OLDUĞUM İÇİN DENİZİN BİR ŞEHİR İÇİN NE DEMEK OLDUĞUNU İİ BİLİYORUM sad.gif ..BÖYLE BİR ŞEY YAPILIRSA ŞEHRİMİZİN DAHA DA GELİŞECEĞİNE İNANIYORUM . DENİZ DEMİŞKEN ASLINDA SAHİLDE TEKNELERDE BALIK EKMEK SATILSA NE GÜZEL OLUR DEĞİLMİ...

Harika bir fikir teknede balık ekmek ama ULLA dan dolayı deniz mahsulü yemeye çekiniyoruz blink.gif

+Quote Post
nafi_bekmezci
mesaj 17-08-2007 - 15:31
İleti #28

Üye No: 1,672
isim: nafi
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: anadolu meslek ve meslek lisesi

ÇOK SÜPER OLURDA YAPANLAR YOK BEN MERSİNDEN İSKENDERUNA HEP OTOBÜSLE GELİYORUM. FERİBOT DÜZERGAHI YAPILSA ÇOK TUTULACAĞINA İNANIYORUM VE KAZANÇ GETİREN BİR YATIRIM OLUR YETKİLİLERE DUYURMAK LAZIM.[size=7][font=Times New Roman][size=6]

+Quote Post
suatkaplan
mesaj 17-08-2007 - 19:18
İleti #29

Üye No: 247
isim: SuatKaplan

VALLA GÜSEL OLUR HATTA ÇOK SÜPER OLUR AMA BU DÜŞÜNCE HAYALDEN ÖTEYE GİDEMEZ ŞUANDA.
ÇÜNKÜ BU FİKİRLER BİZLERDEN ÖNCE DÜŞÜNÜLMÜŞ VE HATTA UYGULAMAYA KOYULMAK İSTENMİŞTİR ZATEN.
FAKAT BİZLERİN ASLA BİLMEDİĞİMİZ VE BELKİDE VAR OLDUĞUNDAN ŞÜPHE DUYDUĞUMUZ ŞAHISLAR BUNA ENGEL OLUYORLAR.
AMAÇ BAZI İNSANLAR ÜZERİNDEN RANT SAĞLAMAKTIR.
YANİ HAKSIZ KAZANÇ...

UMARIM BİRGÜN BU HAYALİMİZ GERÇEK OLUR.

+Quote Post
qarizmakral
mesaj 17-08-2007 - 21:57
İleti #30

Nereden: iskenderun
Üye No: 906
isim: Deniz

sanırım adanaya bir büyük liman yapılacak yumurtalığa america üstü biraz küçülüp oraya sanırım deniz feribotu yollanmak isteniyor vede mersine bir tane daha feribot gelecek

acaba bizler iskenderun için sesismiz mi çıkmıyor yoksa halkımız çok mu rahat ekmek yiye biliyormu acaba

+Quote Post
hatice
mesaj 28-08-2007 - 11:12
İleti #31

Üye No: 1,756
isim: hatice
meslek: bilgisayar

evet cok güzel olur ama yeter artık iskenderun gibi güzel ve şirin bir yer neden il olmuyor lütfen buna destek verelm ve hep beraber iskenderun il olsun diyelim

+Quote Post
diardi
mesaj 02-09-2007 - 15:43
İleti #32

Üye No: 1,774
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi 2002

çook iyi bi fikir... iskenderuna büyük katkıları olacağına inanıyorum... ama öyle görülüyor ki bi 5-10 yıl için bi hayal kuruyoruz.. yani şimdilik çook zor... ama olsa iskenderunu dahada geliştireceği kesin!!

+Quote Post
dentali
mesaj 27-10-2007 - 20:22
İleti #33

Nereden: iskenderun
Üye No: 1,310
isim: Ali
meslek: xxxx
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ....

çok iyi bir fikir gerçekten,
en kısa zamanda gerçekleştirilirmesini diliyorum..

+Quote Post
iskenderunluibo
mesaj 28-10-2007 - 16:03
İleti #34

Üye No: 867
isim: ibrahim
meslek: isci

bende sahsen cok isterim feribot yolculugu cok güzeldir,ben anconadan izmir cesmeye 3 kez geldim,cok eglenceli oluyor ,almanyadan cennet iskenderunuma ve boartaki arkadaslara selamlar

+Quote Post
FeyzA
mesaj 23-01-2008 - 14:19
İleti #35

Grup: aktif üye
Üye No: 2,485
isim: Feyza
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: .

Bence olursa çok güzel olur iskenderun zaten güzel feribotlarda ayrı bir güzellik katar diye düşünüyorum
Biz elimize bastonu alınca olur herhalde bunlar biggrin.gif laugh.gif bilmiyorum bunları bizim düşünmemiz bir işe yaramıyor ama tartışmakta fayda var smile.gif

+Quote Post
iso's
mesaj 24-01-2008 - 00:22
İleti #36

Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

QUOTE(tasmanıan devil @ 02-08-2007 - 19:11 ) *

QUOTE(nbaholu @ 03-08-2007 - 16:24 ) *
Harika bir fikir teknede balık ekmek ama ULLA dan dolayı deniz mahsulü yemeye çekiniyoruz blink.gif

QUOTE(nafi_bekmezci @ 17-08-2007 - 14:31 ) *
ÇOK SÜPER OLURDA YAPANLAR YOK BEN MERSİNDEN İSKENDERUNA HEP OTOBÜSLE GELİYORUM. FERİBOT DÜZERGAHI YAPILSA ÇOK TUTULACAĞINA İNANIYORUM VE KAZANÇ GETİREN BİR YATIRIM OLUR YETKİLİLERE DUYURMAK LAZIM.[size=7][font=Times New Roman][size=6]

QUOTE(suatkaplan @ 17-08-2007 - 18:18 ) *
VALLA GÜSEL OLUR HATTA ÇOK SÜPER OLUR AMA BU DÜŞÜNCE HAYALDEN ÖTEYE GİDEMEZ ŞUANDA.
ÇÜNKÜ BU FİKİRLER BİZLERDEN ÖNCE DÜŞÜNÜLMÜŞ VE HATTA UYGULAMAYA KOYULMAK İSTENMİŞTİR ZATEN.
FAKAT BİZLERİN ASLA BİLMEDİĞİMİZ VE BELKİDE VAR OLDUĞUNDAN ŞÜPHE DUYDUĞUMUZ ŞAHISLAR BUNA ENGEL OLUYORLAR.
AMAÇ BAZI İNSANLAR ÜZERİNDEN RANT SAĞLAMAKTIR.
YANİ HAKSIZ KAZANÇ...

UMARIM BİRGÜN BU HAYALİMİZ GERÇEK OLUR.

QUOTE(qarizmakral @ 17-08-2007 - 20:57 ) *
sanırım adanaya bir büyük liman yapılacak yumurtalığa america üstü biraz küçülüp oraya sanırım deniz feribotu yollanmak isteniyor vede mersine bir tane daha feribot gelecek

acaba bizler iskenderun için sesismiz mi çıkmıyor yoksa halkımız çok mu rahat ekmek yiye biliyormu acaba

QUOTE(hatice @ 28-08-2007 - 10:12 ) *
evet cok güzel olur ama yeter artık iskenderun gibi güzel ve şirin bir yer neden il olmuyor lütfen buna destek verelm ve hep beraber iskenderun il olsun diyelim

QUOTE(diardi @ 02-09-2007 - 14:43 ) *
çook iyi bi fikir... iskenderuna büyük katkıları olacağına inanıyorum... ama öyle görülüyor ki bi 5-10 yıl için bi hayal kuruyoruz.. yani şimdilik çook zor... ama olsa iskenderunu dahada geliştireceği kesin!!

QUOTE(dent @ 27-10-2007 - 19:22 ) *
çok iyi bir fikir gerçekten,
en kısa zamanda gerçekleştirilirmesini diliyorum..

QUOTE(iskenderunluibo @ 28-10-2007 - 15:03 ) *
bende sahsen cok isterim feribot yolculugu cok güzeldir,ben anconadan izmir cesmeye 3 kez geldim,cok eglenceli oluyor ,almanyadan cennet iskenderunuma ve boartaki arkadaslara selamlar

QUOTE(AzyeF @ 23-01-2008 - 13:19 ) *
Bence olursa çok güzel olur iskenderun zaten güzel feribotlarda ayrı bir güzellik katar diye düşünüyorum
Biz elimize bastonu alınca olur herhalde bunlar biggrin.gif laugh.gif bilmiyorum bunları bizim düşünmemiz bir işe yaramıyor ama tartışmakta fayda var smile.gif

HERKES ORTAK FİKİRDE BU DÜŞÜNCENİN OLUMLU OLACAĞINI VE FİİLİYATA GEÇMESİNDEN YANA İNŞALLAH YAKIN ZAMANDA OLUR GELECEK 3 YIL İÇİNDE OLACAĞINI BİLSEK TE BENCE İYİ BİR HABER OLUR, YAPILAMAYACAK KADAR ZOR BİRŞEY OLDUĞUNU SANMIYORUM. BÜYÜK PARAYA İHTİYAÇ VAR EVET AMA İSKENDERUN'UN TURİZMİ İÇİN EN AZINDAN UZUN VADEDE DÜŞÜNÜLEBİLECEK İLK YATIRIMLARDAN BİRİSİ OLMASI GEREKİR BENCE

+Quote Post
nbaholu
mesaj 22-05-2008 - 09:08
İleti #37

Üye No: 992
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet lisesi

QUOTE(iso @ 24-01-2008 - 00:22 ) *
HERKES ORTAK FİKİRDE BU DÜŞÜNCENİN OLUMLU OLACAĞINI VE FİİLİYATA GEÇMESİNDEN YANA İNŞALLAH YAKIN ZAMANDA OLUR GELECEK 3 YIL İÇİNDE OLACAĞINI BİLSEK TE BENCE İYİ BİR HABER OLUR, YAPILAMAYACAK KADAR ZOR BİRŞEY OLDUĞUNU SANMIYORUM. BÜYÜK PARAYA İHTİYAÇ VAR EVET AMA İSKENDERUN'UN TURİZMİ İÇİN EN AZINDAN UZUN VADEDE DÜŞÜNÜLEBİLECEK İLK YATIRIMLARDAN BİRİSİ OLMASI GEREKİR BENCE

İskenderunu seven ve düşünen tüm dostlara MERHABA,
Dün akşam İstanbula Deniz taksilerinin sefere başladığını izledim hemen aklıma Forumda böyle bir konu olduğunu anımsadım ilk işim foruma girip son duruma bakmak oldu arkadaşlar bu sefer hep birlikte beyin fırtınası yapalım deniz taksilerini iskenderunumuza kazandırmak düşüncelerimizi yazalım belki bizleri duyan okuyan bir girişimci olur hepinize sevgi ve saygılar

+Quote Post
ayucel
mesaj 30-05-2008 - 22:07
İleti #38

Üye No: 3,274
meslek: muhasebeci
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet lisesi 2004

QUOTE(mehmet göden @ 03-05-2007 - 22:03 ) *
Hemde ne güzel olur gec kalinmis bir durum zaten..
Saygilar

evet bencede çok geç kalınmış bir durum. ben iskenderun'u izmir'e çok benzetiyorum ama biraz minyatürü. o nedenle feribot seferlerinin olmasını çok isterim.

+Quote Post
mybond
mesaj 27-05-2009 - 21:55
İleti #39

misafir

QUOTE(iso @ 01-05-2007 - 22:44 ) *
Burası deniz memleketi ama denizimizi kullanamıyoruz. Hemde hiçbir anlamda,, balıkçılık deseniz iyice azaldı..hiç olmazsa turizm yönünde madem yatırım yapılacak falan deniliyor.
Ben İskenderun'dan Adana(Karataş, Yumurtalık) ve Mersin'e feribot seferleri ve hatta Kıbrıs'a dahi deniz yoluyla ulaşımı sağlayacak bu güzergah yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bugün Mersin limanı olsun, İstanbul veya Çanakkale olsun hepsinde deniz yolu aktif halde çalışmaktadır. Bana göre İskenderun bunun eksikliğini hissetmektedir.Aşağıya birkaç numune görüntü ekliyorum..

evet arkadaşım güzel bir konuya temas ettin .deniz kenti olmamıza ragmen eskiden oldugu gibi kayıklarla gezmek yada motorlu teknelerle uzaktaki bir gemiyi gezmek ve mis gibi denizin kokusunu içimize çekmek denize ayaklarımızı sallayarak tekne ile gezmek ve yaşamak sahile yanaşmış bir teknede oturup balık ekmek yemek ve dedigin gibi TUR TEKNELERİ ile ilçe sahillerini gezmek tertemiz deniz havası almak çok güzel olur sanırım ama İSKENDERUNDAN BİR ARKADAŞIMIZ BÖYLE BİR GİRİŞİMDE BULUNMAK ÜZERE 2 TANESİ GEZİ OLMAK 1 TANESİDE BALIK LOKANTASI OLMAK KAYDI İLE 3 TANE TUR TEKNESİ GETİRİYOR İNŞALLAH GETİRİRDE BİR EKSİKLİGİMİZ VE HASRETİMİZ BİTER ....................MAYBOND..................

+Quote Post
loft
mesaj 31-07-2009 - 12:12
İleti #40

Üye No: 3,326
isim: cNk
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros

evet bencede olsa süper olur.

+Quote Post
hayalet
mesaj 23-12-2009 - 11:27
İleti #41

Üye No: 1,221
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi 2004

Arkadaşlar artık şu zihniyetten hepimizin kurtulması gerekiyo. feribot seferleri başlatılsa ilgi görürmü ? 5 yıldızlı oteller yaparsa dolarmı ? büyük eğlence merkezleri yapılsa işler mi vb.. Eğer biz iskenderunlular olark bunları taa bşından düsünürsek olmaz herşerden bir çıkar umunularak birşeylerin yapılabilmesi çok yalnış siz hiç düsündünüzmü antakyadaki 5 yıldızlı oteller bitün yıl % kaç dolulukla çalışıyoo yada diğer şehirlerde tamam her işletmesi açacağı yerden bir kar bekler ama bunları düsünüpte iskenderun un gelişmesi ni yavaşlatamayız.. yabancı bir insan bizim şehrimize gelmeden ilk başta nasıl giderim diye kara yolu deniz yolu hava yolu demir yolu var mı diye araştırma yapıyo düsünsenize kıbrıs seferleri ile her yaz kıbrıstan iskenderuna veya tam tersi binlerce insanın sehrimize gelecek olmasını. tatile çıkan insan eğlence pesindedir.. macera olsun diye düşünüp şehrimize gelenler olacak ve burayı tanıyacaklar dır. yazları kara yolu çekilmiyo..

+Quote Post
semra
mesaj 25-12-2009 - 16:15
İleti #42

Üye No: 5,174
isim: semra
meslek: ev hanimi

[quote name='hayalet' date='23-12-2009 - 11:27 ' post='41036']
Arkadaşlar artık şu zihniyetten hepimizin kurtulması gerekiyo. feribot seferleri başlatılsa ilgi görürmü ? 5 yıldızlı oteller yaparsa dolarmı ? büyük eğlence merkezleri yapılsa işler mi vb.. Eğer biz iskenderunlular olark bunları taa bşından düsünürsek olmaz herşerden bir çıkar umunularak birşeylerin yapılabilmesi çok yalnış siz hiç düsündünüzmü antakyadaki 5 yıldızlı oteller bitün yıl % kaç dolulukla çalışıyoo yada diğer şehirlerde tamam her işletmesi açacağı yerden bir kar bekler ama bunları düsünüpte iskenderun un gelişmesi ni yavaşlatamayız.. yabancı bir insan bizim şehrimize gelmeden ilk başta nasıl giderim diye kara yolu deniz yolu hava yolu demir yolu var mı diye araştırma yapıyo düsünsenize kıbrıs seferleri ile her yaz kıbrıstan iskenderuna veya tam tersi binlerce insanın sehrimize gelecek olmasını. tatile çıkan insan eğlence pesindedir.. macera olsun diye düşünüp şehrimize gelenler olacak ve burayı tanıyacaklar dır. yazları kara yolu çekilmiyo..
[ /quoteIISKENDERUNA FERIBOT SEFERI ÖYLE GÜZEL OLURDUKI:BIR GURBETCI OLARAK YAZIN TATILE GELDIGIMIZ ZAMAN BIZLER ICIN DEGISIKLIK OLURDU ARTI SEHREDE YENI BIR GELIR KAYNAGI:

+Quote Post
misafir
mesaj 01-12-2010 - 18:57
İleti #43

Üye No: 2,784
isim: misafir

ya neden olmuyor feribot iskenderunda yaaa. mersine gitmek isterdim feribotla.

+Quote Post
-birol-
mesaj 08-05-2012 - 19:30
İleti #44

misafir

QUOTE(nbaholu @ 14-06-2007 - 09:54 ) *
Sevgili arkadaşlar iskenderunlular için imkansız diye bir şey yoktur sadece zaman alır..Ben buyaşıam kadar feribor seferlerinin düzenlendiğini anımsamıyorum belkide olmuştur ???
site yöneticileri veya bizleri takip eden arkadaşlar bu önerilerimize kulak vermelerini bekliyoruz iskenderun - arsuz kesinlikle ara duraklarla birlikte hem iş yapar hemde geçimini balıkçılıktan temin eden arkadaşlar balık avlanma yasagı bitene kadar ek iş imkanı olur mu diye sesli düşünüyorum inşallah girişimciler bizi duyar

Feribot seferleri başladı var artık

+Quote Post

3 Sayfa V  < 1 2 3 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 27-06-2017 - 01:38