iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> Belediye Kültür Sarayının şimdiki yeri ve binanın kendisi uygun mu?
iskenderunforum
mesaj 07-03-2007 - 13:45
İleti #1

Grup: AdMiN
Nereden: İskenderun
Üye No: 1
isim: iskenderunforum

Arkadaşlar,
İskenderun' da dışardan gelen bir kişi şehir Kültür sarayını, şehir tiyatrosunu dolaşılabilecek işlek yerlerin hepsini dolaşsa görebilir mi?
Bırakın dışardan gelen insanları kendi insanlarımızdan bile çoğu kişi yerini bilmiyor....
Bildiğimiz, gezdiğimiz tüm şehirlerde, şehri gezmeye başlar başlamaz kısa sürede kültür sarayı- şehir tiyatroları binalarıyla karşılaşıyoruz.. Çünkü insanların en fazla geçiş yaptıkları alanda kurulmuşlardır.
Olması gereken de bu.
Neden sahilde Belediye Kültür Sarayı bina yapılmıyor?
Şuandaki binanın önünden hangimiz kaç yıl önce geçtik? Belki çoğumuz yılardır geçmiyoruz, çünkü şehir merkezinde değil, periferde.... Hangi günde hangi tiyatrolar veya etkinlikler olduğunu bu yüzden kimse öğrenemiyor.... Sahilde olsa hem herkesin etkinliklerden haberdar olması çok daha kolay olurdu, tiyatroya gideceklerin sayısı artardı..
Ayrıca o binanın yapısı, şekli tiyatro için uygun mu? tabi ki değil...
İskenderun' a yakışacak ve de şehir merkezinde olacak bir kültür sarayı yapılmasını istiyoruz..
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 07-03-2007 - 13:45
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
kedicik
mesaj 19-03-2007 - 15:36
İleti #2

misafir

Kültür Sarayının yeri kesinlikle değiştirilmeli..Yıllardır aynı...6 yıl önce orada tiyatroda oynamıştım..Çanakkale Şehitleri ve Kadınlar Gününde.Ama geçenlerde gördüm ki halen aynı.Bencede daha işlek bir alanda bulunması herkesin yararına...
Hem tiyatro anlayışı değişecektir hemde ilgi.Şimdi biz nerden bilelim camında hangi bildirinin yayınlandığını..
Kesinlikle gündemde olması gereken bir konu diyorum.Kesinlikle şehir merkezinde olmalı, oldurulmalı diyorum. Flower.gif Flower.gif

+Quote Post
iso's
mesaj 31-03-2007 - 00:40
İleti #3

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

kesinlikle değiştirilmeli, İskenderun gibi bir kültür şehrinde bu ve bu gibi yerlerin konumları çok önemli. Sahil tarafında restore edilip hizmete girebilecek birkaç bina var ama özel mülkiyet mi bilmiyorum. o tarafta olsa daha yararlı olur düşüncesindeyim..saygılar

+Quote Post
yalnız_kurt
mesaj 06-04-2007 - 13:17
İleti #4

Grup: üye
Üye No: 784
isim: mehmet ali
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2004

HER GÜZELİN KUSURU OLDUĞU GİBİ "İSKENDERUN"UMUZUNDA ES GEÇİLEN KUSURU
BELKİ DİKKAT EDİLMİYOR BELKİDE HALKIMIZ TEPKİSİZ DİYE YERİ DEĞİŞTİRİLMİYOR
EVET YAZDIKLARINIZDA HAKLISINIZ
KÜLTÜR SARAYIMIZ UZAKTA YANİ ŞEHRİN İÇ KISMINDA BİR YERDE OLMASI GEREKİRKEN YOL KENARINDA SANKİ BİR UĞRAK MERKEZİ KONUMUNDA NEYSE UMARIM GÜZEL BİR YERE YENİDEN İNŞA EDİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

+Quote Post
serhangenc
mesaj 14-06-2009 - 15:47
İleti #5

Grup: aktif üye
Üye No: 3,678
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: 2010

kültür sarayının yeri kesinlikle berbat..
oyun çıkartırken en çok buna zorlanıyoruz zaten..
insanlara oyunu anlattıktan sonra sordukları ilk soru kültür sarayının nerede olduğu oluyor..

seçim döneminden önce sosyal tesisler binası yapılırken oranın yeni kültür merkezi
olduğunu düşünüp müthiş sevinmiştim..
meğersem bildiğimiz 'çayhane' imiş..
hatta oranın sosyal tesis değil de çayhane olduğunu anlayınca inanmamıştım..
bence buranın alt katında tiyatro salonu var üstü ise hem fuaye hem dinlenme yeridir
diyerek kendimi teselli etmeye çalışmıştım ama nafile tabi..

ben pek ümitli değilim..
zira 1 trilyondan fazla harcama yapılan üniversitenin konservatuarı bile en sapa yerde..
üstelik akustik düzeni bile yok..

o değil de şunu düşünüyorum..
antik tiyatrolara bakıyorum, o zamanın insanı elinde adam hiçbir teknoloji yokken
mükemmel akustiğe sahip tiyatro alanları yaparlarken,
bizim eşşekler trilyonlar harcayıp akustiği bile olmayan, kullanıma elverişsiz
berbat salonlar yaptırıyorlar..

ne diyelim..onlar işin doğrusunu bilirler tabi..

+Quote Post
UndertakeR
mesaj 20-12-2009 - 02:33
İleti #6

Üye No: 5,117
isim: onur
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: iskenderun lisesi

Ya zaten sizler gibi küçük düşünen merkezci zihniyetler yüzünden bu şehir büyüyemiyor ya neyse...neymiş, belediye kültür sarayının yeri iyi değilmiş, niye iyi değilmiş? merkeze uzakmış...peh! sizlerin merkez dediğiniz yer adamakıllı iki işlek caddeden ibaret ve zaten buralar da fazlasıyla dolmuş vaziyette.Ama haklısınız ya, İskenderun'un ezelden beri tembelleştirilen ve de tembelleşen halkı, suya sabuna dokunma mantığını kendisine düstur edinmiş halkı zaten çok büyüyen bu kentte daha fazla yorulmasın, yarım saatte yürünerek bitirilebilecek bu şehirde daha fazla ulaşım çilesi(!) çekmesin. Büyüme anlamında, bulunduğu bölgenin lideri sayılan Adana ile bile rekabete (!) girmiş bu kent daha fazla yorulmasın...yeni bulvarlar açılmasın ne gerek var? şehir iki yöne doğru büyümesin, metropol kent adımları atılmasın ne gerek var ki tüm bunlara... ne de olsa yanında kendisini bölgenin efendisi olarak gören adana var...bişeye ihtiyaç olursa o yetişir, kuzu olma mantığı bi nevi...şehir büyümesin evet, iki yönlü kurulabilecek gerçek anlamda semtler yerine, küçük çaplı, semt görünümlü mahalleler( deniz alayı, mustafa kemal, numune, modern evler vs.) olsun.ne gerek var ki bunlara, bi merkez var, koskocaman(!) çarşı var...neden oralar büyüsün gelişsinki, bizim çarşımız bize yeter...Her şeyi bu küçücük, adına da çarşı denilen alana yığalım.İnsanlar da daha fazla yorulmasın!İskenderun bu merkezci düşünme anlayışıyla daha çok büyüme yada gelişme masallarıyla kendisini kandırır..."Her şey, her kurum yanı başımızda olsun, tüm sosyal tesisler yanıbaşımızda olsun, tüm devlet kurumları yanıbaşımızda olsun, biz fazla yürümeyelim, şehir başka yönlere doğru büyürse biz ne yaparız o zaman?alimallah dolmuşa yada belediye otobüsüne binmek zorunda kalırız, yada uzunca yol yürüyüp kendimizi fazlaca yormak zounda kalırız...Aman, aman ya...bu şehir böyle iyi. bi merkez ve adına çarşı denen ufacık yer bize yeter...belediye kültür sarayı da belediyenin yanına yapılsın diyecem ama olmaz maalesef o...şansınıza küsün, zira belediye binasının etrafı cadı kazanı gibi,dolu...değil tiyatro,büfe yapılacak yer bile yok..!işte merkezcilik mantığı bu...iskenderun bu mantaliteyle daha çok büyüme hayalleri kurar!konservatuarun yeri bile sapa denmiş ya..!inanın kahkaha atasım geliyo buna...konservatuar daha nereye kurulabilirdi, kurulduğu yer gerek manzara açısından gerekse de konum bakımından mükemmel!ama sizin merkeziyetçi mantığınıza göre konservatuarın da şehit pamire falan kurulması gerekiyodu...Bu mantık yada mantalite bizleri hiçbir yere götürmez!

+Quote Post
hayalet
mesaj 21-12-2009 - 16:10
İleti #7

Üye No: 1,221
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi 2004

arkadaşlar bir sehir için gerekli ve önemli olan herşeyi sahil kısmına yapamayız. Diğer yerler sıradan olur. Bence yeni yapılacak yerler artık yeni adliye sarayı, AVM yada mku kampusu cıcarlarında olmalı. Şehrimize gösterişli bir tiyatro ve sergi salonları yapılmalı. insanlarımızı sadece sahil şeridine yönlendirmeyelim. bilelimki hergün biraz daha büyüyen bir şehirde yaşıyoruz. başta trafik sorunu gibi sehri kilitleyecek icraatlerden kaçınılmalı. SAYGILARIMLA.........

+Quote Post
misafir
mesaj 28-11-2010 - 20:15
İleti #8

Grup: üye
Üye No: 2,784
isim: misafir

iskenderuna yakışır yeni kültür sarayı yapılmalı....

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 25-09-2017 - 07:30