iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

Reply to this topicStart new topic
> tayland gezisi, thailand gezimizden izlenimlerimiz...
sezer
mesaj 02-01-2008 - 14:48
İleti #1

Grup: FoRuM YöNeTiCiSi
Üye No: 21
isim: sezer
meslek: .
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: isk lisesi

ilginç thailand gezimiz hakkında degerli forum arkadaslarımız ile bazı bilgileri paylaşmaktan sevinç duyuyorum.. genel itibari ile ilk yurt dışı gezimiz olduğu için bayagı heyecan duyduğumuz bu gezimiz, gercektende cok guzeldi.. özellikle gezilmesi tavsiye ederim.

genel bilgileri fotoğraf kareleri ile vermeye çalışacağım.. böylesi daha güzel olur sanıyorum..
thailand'a vardığımız ilk gün sokaklarını biraz arsılandıktan sonra şunu farkettik ki insanları sonderece kibar ve anlayışlı. sokaklarda sizi rahatsız eden ne bir kimse var ne de bir sorun çıkıyor.. insanlar genelde sokaklarda kurulu olan ufak arabalardan yemeklerini yiyor.. bu nedenle bangkok sokaklarında ağır bir yemek kokusu hakim..
sokaklarda bu gibi ayinlerin sıkca yapıldıgına tanık olduk.. zaten heryerde buda heykelcikleri var. Ama her yerde.insanlar Buda'ya 3 adet çiçek bırakıyor.. hepsinin bir anlamı var ama şimdi unuttuk:)..
sokaklarda pek çok araba ve bu arabalarda satılan değişik yiyecekler( ki burada arkadasımıza bir böcek kızartması veriliyor veya biz oyle zannettik. ufak deniz canlısıda olabilir..smile.gif
fakat tropik meyvelerine diyecek yok.. hepsi birbirinden lezzetli idi.. bunu bangkok sokaklarında daha dogrusu ülkenin heryerinde bulabilirsiniz...
bangkok'tan yaklaşık 2 saat mesafe uzaklıkta bir floating market(yüzen çarşı)denilenbir yer var ki görülmeye değer.. bangkok'un kanallar şehri oldugunu da yeri gelmişken belirteyim. insanlar kayıklara doldurduğu eşyalarını burada satıyor ve de bunu yine kayıklarla yapıyorlar.. sizde buraya giderseniz-- ki gidin derim-- eski bangkok yasamından izlenimler elde edebilirsiniz.

......
hala floating marketteyiz..

yolda dönüşte fillerin oynadığı futbol musabakasını izleyebilirsiniz.. ama biz bunu yapmadık:)
biliyor musunuz burada bu evlerde yaşm hala surmekte.. suyun üzerinde yapılan bu yapılar; ki bir sokak bu tür evlerle dolu ve çok yalın bir hayatı temsil ediyor..floating marketten dönüşte gercekten usta tahta oymacıların bulunduğu bir alana vardık..burada gordüklerimiz , ustaların çalışmaları beni şaşırttı..burayı kesinlikle görün diyorum..
üç boyutlu olarak yonttukları kütükleri bana göre ucuz sayılabilecek fiyatlara satıyorlar..

kız değil ama fil oyma sanatının bir ürünü...smile.gif

bangkok sokaklarından genel gorunum..
..
otellerinin hepsi normal düzeyde.. bizim kaldığımız otel 3 yıldızlı idi ve bence gayet guzeldi. thailand gezimizde üç farklı otelde kaldık ..ve yaklaşık 27 ytl ile 40 ytl arasında değişen fiyatlarda kaldık.. en güzeli de 27 ytl lik olandı..smile.gif internetten rezervasyon yaptrmanızı öneriyorum bu nedenle....
veee gelelim ünlü pattaya'ya.. ve coral irelend'a(coral adası) öncelikle pattaya bangkok merkezden yaklasık 2.5 saatlik uzaklıkta bir sahil kasabası. biz buraya gitmek için bangkok merkezdeki bir turla anlastık.. oradaki otel işini de bu tur sayesinde hallettik..neyse nerede kalmıştık.. pattaya'ya varır varmaz coral adasına gitmek için bir tekne kiraladık.. bunların günlüğü 1300 baht yani 43 ytl .. kaç kişi binersenin binin3 -5 aynı para değişmiyor..fakat bu tamamen sizin pazarlık gücnüze bağlı... onlar 2000 baht istemişti nitekim.... bu pazarlık konusuna ayrıca değinmem gerekiyor .. thailanda varınca bilin ki ''pazarlık ''aklınızdan hiç gitmemesi gereken bir sey olmalı..
coral adasında yediğimiz deniz mahsulu ürünlerden bir kaçı.. gercekten cok ucuz ...şunu belrteyim thailand gercekten cok ucuz bir ülke. o nedenle herseyi almak herseyden yemek isteyebilirsiniz... dikkat.. nitekim 1 ytl= 30 baht ediyor veya 1 dolar = 33 baht a eşit...

coral adasından genel bir görünüm..aralık ayında gittiğiizde sıcaklık ortalama 30 derece idi.. yani klimaları çalıştırıyorduk.
veeee yaklaşık 9000 km uzakta türk arkadaslar ile karşılasmak hakikaten cok güzeldi... hepsine sevgilerimi gonderiyorum.. viktoria pastanesinin yegeni cıktı oradaki bir arkadas:)
patttaya geceleri ve genel izlenimlerimi daha sonra gondereceğim.. şimdilik hoşçakalın....
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 02-01-2008 - 14:48
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
bilader
mesaj 02-01-2008 - 17:47
İleti #2

Grup: aktif üye
Üye No: 94
isim: bilader

Bi kaç soru sorayım bari içimdeki merak için.
Kaç günlük bir gezi için ne kadar harcadınız(toplam olarak... gidiş-dönüş biletleri... otel... yemek... gezi... ne varsa... ne kadara mal oldu toplam)

Birde ben o resimdeki hiç bir yemeği yemem. Alternatif yemekler var mı

Mesela bir kebapçı bulabilir miyiz.. smile.gif smile.gif

Ama gezinilesi bir yere benziyor...

+Quote Post
jutenyam
mesaj 02-01-2008 - 21:49
İleti #3

Üye No: 1,436
isim: jutenyam
meslek: muhasebe
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet-1997

resımler guzel..yanı bu resımlerı koymussun buraya bakıp kahrolalım dıye......smile.gif madem gıdemıyoruz elestırıleım senın resımlerısmile.gif kusura bakma ama sezer resepsıyonıst kızla cekılen resmınde taylanda dairmi yanı otel ve resepsıyon görevlısı her ulkede var o resmı nıye koydunkı

Bu ileti jutenyam tarafından 02-01-2008 - 21:53 yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
bilader
mesaj 03-01-2008 - 00:09
İleti #4

Üye No: 94
isim: bilader

QUOTE(jutenyam @ 02-01-2008 - 20:49 ) *
resımler guzel..yanı bu resımlerı koymussun buraya bakıp kahrolalım dıye......smile.gif madem gıdemıyoruz elestırıleım senın resımlerısmile.gif kusura bakma ama sezer resepsıyonıst kızla cekılen resmınde taylanda dairmi yanı otel ve resepsıyon görevlısı her ulkede var o resmı nıye koydunkı

Sezerin yerine ben cevap vermek istiyorum Jutenyama smile.gif .Benim için büyük bir zevk... smile.gif
Sezer bilgileri resimlerle vermeye çalışmış .. Anlatmak istediklerine resim eklemiş.. Görsel olarak..

O resimide Thailand otelleri hakkında bilgi vermek için post etmiş smile.gif Oteller hakkında bilgi vermiş. Kaç para olduklarını filan. Ve rezervasyonun öneminden bahsetmiş.

Ne yani bunu açıklarken(oteller hakkında b ilgi verirken) tropikal meyve resmimi koysaydı smile.gif jutenyam tongue.gif

+Quote Post
jutenyam
mesaj 03-01-2008 - 01:13
İleti #5

Üye No: 1,436
isim: jutenyam
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet-1997

resımlerım guzel oldugunu basta soylemısım zatende senın amacın farklı bana cevap yetıstırmesen catlarsın..resepsıyonıst kızla rezarvasyonun ve otel ucretlerının ne alakası varsa anlamadım..nerde yazoyrmus otel ucretı budan taylanda gıden ınsan otel ucretınımıdusunur hem..off bılader offf hata bende zamanında almadım sana ıstanbul bıletı kaldın burda basıma bela oldun:)

+Quote Post
dentali
mesaj 03-01-2008 - 10:20
İleti #6

Nereden: iskenderun
Üye No: 1,310
isim: Ali
meslek: xxxx
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ....

sezer resimler gerçekten çok güzel...
vizesiz gidilebilmesi nedeniyle uzakdoğu gezisini hep düşünmüşümdür....
iklim olarak en uygun hangi aylarda gidilebilir?
fotoğrafını çektiğin tahtadan oyma üç boyutlu tablolar da müthiş.. fiyatlarını çok merka ettim..

bu arada resimlerde sezer yok.....
Sezer yakışıklılığıyla Taylandlı kızların hepsini kendisine hayran bırakmıştır kesin... smile.gif.....
kanoda gezinti yapan kızlar fotoğraflarını çeken kişiye nasıl da hayran bakmışlar smile.gif ,

+Quote Post
tayphoon27
mesaj 03-01-2008 - 13:38
İleti #7

Grup: üye
Üye No: 2,454

ewet gercekten güzel kızlar var biggrin.gif

+Quote Post
elmanyak
mesaj 13-02-2008 - 14:58
İleti #8

Nereden: ögrenci
Üye No: 2,346
isim: elmanyak

SEZER DOSTUM SİZE GİDİŞ DÖNÜŞ NE KADARA PATLATTI NE KADAR PARA HARCADIN VİZE GEREKLİMİ GEREKLİYSE NELER İSTİYORLAR ACABA

+Quote Post
sezer
mesaj 13-02-2008 - 15:40
İleti #9

evet nerde kalmıştık ünlü pattaya akşamları....
gerçi orada her an yaşm akmakta..bulundugumuz yer bu fotoğraf kareleri ile dolup taşıyor. ama hepsini yayınlamayım.

sokaklar ,caddeler heryer ama her yer barlar ve eglence mekanları ile dolu..

cok sıcak kanlı ve misafir perver olduklarından sizlere bahsetmiş olmam lazım.. zaten belli de oluyordur..gercekten cok samimi ve iyi insanlar sizleri rahatsız etmek bir yana rahatınız için canla basla calişiyorlar..

acık hava barında tanıstıgımız bu hoş bayanın ismi ''E''... bu bayan bizi gezdirmek için iş yerinden izin aldı.. birlikte gezdik, bilgiler aldık..

orada mc donald's buldugunuza dahi sukrediyorsunuz.. balık sandwichler yedik 100 baht =3 ytl diğer etli ürünlerde domuz yagı ,eti vs.. var o nedenle uzak durmaya ozen gosterdik.

dikkat ederseniz gece henüz yeni baslıyor..

tabii gez gez nereye kadar .. orada heryerde yaptırabileceginiz foot masage= ayak masajı mekanları mevcut.. tavsiye ediyorum . sıkıldıkca yaptırın 45 dk suren bu masaj olayı sizi dinlendirecek.. ve tekrar coşku ile yürümeye devam edeceksiniz.

bu gorulen yerler.. uluslar arası tanışma sokagı.. orayı aramanıza gerek yok! zaten heryer öyle:)

velhasıl geceleri anlatmakla bitmez...biz en iyisi pattaynın gundüzlerine geri dönelim..

insanlarının çok şirin olmaları haricinde en önemli özelliklerinden biride biraz cekinik olmaları...

ha unutmadan ünlü tom yung gum corbasını denemeden gitmemeye karar verdik ama sokaklardaki koku bizi fazlası ile cekimser kılmaya yettiği için trade center denilen buyuk bir alışveriş merkezinin bir restaurantında bunu denemeye gözümüz kesti.. içinde mantar karides ve bilimum otlar olan bu corbayı ne yalan soleyim cok begendim.. şimdi olsa da içsek.

cok oldu biliyorum ama..birde coral adasında deniz altında balıklara ekmek vermiştik... farklı bir deneyim olması acısından eklemeden edemedim..

sorularınızı ayrıca cevaplayacagım merak etmeyin...

+Quote Post
iso's
mesaj 13-02-2008 - 18:24
İleti #10

Nereden: Adana-İskenderun
Üye No: 743
isim: ---

eline sağlık sezer, gezmiş kadar olduk gitmeye gerek kalmadı smile.gif, güzel sanal bir gezinti yapmış olduk, yontu sanatını beğendim, çok ince işçilikleri var..
sorulacak soruları arkadaşlar sormuşlar bekliyoruz cevaplarını.
mc. donaldsaın varlığına şükretmişsin ama;
kebap veya tavuk döneri var mı bu soruyu öncelikle cevaplarsan sevinirim tongue.gif

+Quote Post
sezer
mesaj 27-03-2009 - 21:55
İleti #11

sorularınızı cevaplamak istiyorum...

oncelikle vize gerekli değil pasaport yeterli o da 1 gunde cıkıyor emniyetten 100 ytl civarı..
yol yaklasık istanbul _bangkok arası 9. 5 saat suruyor ve direk ucus thy ile yapılabiliuor yaklasık 1660 ytl. ayrıca ozbekistan havayollarına ait bir hava yolu sirketi ile de ucuz yapılabiliyor ve fakat biz bu yolu denemedik...
otel ucretleri ucuz 3 ve 4 yıldızlı oteller yaklasık 25 ve 40 ytl arası gunlük. 25 olan sizin işinizi fazlası ile gorecektir ve 3 yıldızlıdır.. 40 ytl ye pasalar gibi kalırsınız..

yemeklerinden yiyebilmeniz mumkun değil agız tadımıza pek uymuyor ama biz yinede tadına baktık yom yung gum corbası fena değildi.. bunu da ozellikle worl trade center da yapmanızı oneririm .. bangkok merkezdedir bu yer..
yemek ihtiyacınızı belittiğim gibi mc donaldtan giderebilirsiniz.. veya alısveriş merkezlerinden yapacagınız biskuvi cikolata ve pasta cesitleri bulmak mumkun.. fakat biz pattayada hatay_samadaglı bir arkadasın actıgı bir doner^salanunda döner yiyebilme sansına nail olabildiğimiz için sukur etttik...

ucus biletleri haricinde pek para odemezsiniz cunkü hayat cok ucuz thailand'da.

+Quote Post
dentali
mesaj 11-08-2009 - 23:38
İleti #12

QUOTE(sezer @ 27-03-2009 - 21:55 ) *

oncelikle vize gerekli değil pasaport yeterli o da 1 gunde cıkıyor emniyetten 100 ytl civarı..
yol yaklasık istanbul _bangkok arası 9. 5 saat suruyor ve direk ucus thy ile yapılabiliuor yaklasık 1660 ytl. ayrıca ozbekistan havayollarına ait bir hava yolu sirketi ile de ucuz yapılabiliyor ve fakat biz bu yolu denemedik...
otel ucretleri ucuz 3 ve 4 yıldızlı oteller yaklasık 25 ve 40 ytl arası gunlük. 25 olan sizin işinizi fazlası ile gorecektir ve 3 yıldızlıdır.. 40 ytl ye pasalar gibi kalırsınız..

yemeklerinden yiyebilmeniz mumkun değil agız tadımıza pek uymuyor ama biz yinede tadına baktık yom yung gum corbası fena değildi.. bunu da ozellikle worl trade center da yapmanızı oneririm .. bangkok merkezdedir bu yer..
yemek ihtiyacınızı belittiğim gibi mc donaldtan giderebilirsiniz.. veya alısveriş merkezlerinden yapacagınız biskuvi cikolata ve pasta cesitleri bulmak mumkun.. fakat biz pattayada hatay_samadaglı bir arkadasın actıgı bir doner^salanunda döner yiyebilme sansına nail olabildiğimiz için sukur etttik...

taylanda gidesim geldi sezer.........................

+Quote Post
dentali
mesaj 11-08-2009 - 23:38
İleti #13

QUOTE(sezer @ 27-03-2009 - 21:55 ) *

taylanda gidesim geldi sezer.........................

+Quote Post
despon
mesaj 17-07-2010 - 07:40
İleti #14

Grup: üye
Üye No: 5,798
isim: ahmet

arkadaslar pattaya cennet cennet smile.gif)) geçen hafta oradaydım sadece korkum aç kalmaktı orada şansıma türk restoranı buldum ismide ANATOLİA sadece türk yemekleri yapıyor valla çölde su bulmuşm gibi oldum herşey var demleme çay kahvaltı türk kahvesi köfte pilav vs vs hiç aç kalmadım yeride çok merkezi royal garden alışveriş merkezinin yan sokağında walking street e doğru pattaya ya gidipte aç kalan arkadaşlara tavsiye ederim ben memmun kaldım sizde kalırsınız heralde

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 26-07-2017 - 05:39