iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm
3 Sayfa V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> iskenderunun nesini seveyim....güldürmeyin
bilader
mesaj 11-02-2009 - 14:20
İleti #45

Grup: üye
Üye No: 94
isim: bilader

Evet Kosavalının belirttikleri sevilecek şeyler değil...
Tabi o sayılanların bu şehirde olmuş olması bu şehir yaşanmayacak bir yer demekte değil.
Kosavalının anlaşılmadığını düşünüyorum... Bence sorunlara nükte yapmış, çokta güzel olmuş. Sayılarlardan şikayetçi değilim diyenimiz var mı?

Güzelliklerini elbette unutmuyoruz, arka plana atmıyoruz tabiki smile.gif

Ben İskenderunun bu kötü yönlerinide seviyorum diyenimize de samimi bulmuyorum smile.gif. Olsa olsa İskenderunu sevdiği için, bu kötü yönlerine de katlanıyordur. Hepimiz öyleyiz zaten smile.gif

Bazı arkadaşlarda bu konunun bu forumda ne işi var demişler. Bence olması gereken bi tek yer varsa o da zaten iskenderunla ilgili bir forumdur wink.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 11-02-2009 - 14:20
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
ht1987
mesaj 28-02-2009 - 10:22
İleti #46

Üye No: 4,384
isim: halit
meslek: muhasebe
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Denizciler lisesi 2001-2002

bende orda olmak için can atıyorum sen bide ıspartaya gel istersen kardeş

+Quote Post
fmbass
mesaj 02-03-2009 - 18:14
İleti #47

Nereden: Nerdeyim ben...
Üye No: 3,508
isim: Fatih

Bence hayata bağlı, yaşamayı seven insan her yerde mutlu olmasını bilir. Açıkçası iskenderunu sevmem sadece işlerim için iskenderuna giderim. Ancak iskenderunda çalışsaydım bir çevrem olabilirdi, şehri, insanları daha iyi tanıyabilir ve oraya alışmakla birlikte, orayı sevebilirdim de? Her ne kadar iyi yada kötü olursa olsun insanlar doğdukları yerin özlemini çekebilirler, belki de en güzel yer doğduğumuz ya da hayatımızın büyük kısmını tükettiğimiz yerlerdir. Bu nedenle her yer güzel be arkadaşlar... Bence kişilerin beğenilerine bu açıdan bakıp saygı duymak lazım...

Bu ileti fmbass tarafından 02-03-2009 - 18:15 yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
ilkay123
mesaj 19-03-2009 - 21:14
İleti #48

Üye No: 1,408
isim: ali
meslek: !!!!!
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi

Gurbet elde ISKENDERUN un her seyini özledim...her seyini seviyorum...sicagini,sinegini,sahilini,Teysir de oturup denizi seyretmeyi,sahilde kordon boyu gezmeyi...of bir Iskenderun sevdalisina Iskenderun nun neyini seveyim? SORUSUNU sormak ,en büyük küfürdür....birakin ISKENDERUN u ISKENDERUN asiklari sevsin bu bize yeter...........

+Quote Post
Ezogelincorbasi
mesaj 30-03-2009 - 14:12
İleti #49

Üye No: 1,354
isim: Halim

Kosovalı,

Bu saydıklarından sonra ne yapalım. Pılımızı pırtımızı toplayalım iskenderunu terk mi edelim?

Sivri sineğin olmadığı, Çöp ün olmadığı, sıcağın olmadığı, suyunun rahatlıkla içildiği, trafiğin olmadığı kaç yer var?

Bir şehri eleştirmek için önce onu ülkedeki diğer şehirlerle kıyaslamak gerekir.

Ben şuan Urfa Siverekteyim. Suyu tifolu, kışın 16 saat elektrik kesik, yollar toprak, sıcaklık yazın 55 derece, çöp kutusu icat edilmemiş...

+Quote Post
ahmetkaraman
mesaj 30-10-2009 - 20:18
İleti #50

Üye No: 4,069
isim: ahmet

Sev ya iskenderunu lütfen . Güzel şehir bence iskenderun insanımız da kötü değildir iyidir . Çok güzel iskenderun.

+Quote Post
ahmetkaraman
mesaj 30-10-2009 - 20:23
İleti #51

Üye No: 4,069
isim: ahmet

QUOTE(KOSOVALI @ 01-09-2008 - 14:26 ) *
İskenderunun nesini evet....Kebabı-döneri-hummusu dışında nesini seveyim.....Plajı güzel demeyin..oralar ya Karaağaça,yada Arsuza ait....Suyu güzel içilir demeyin...su Belenin,Atik yaylasının suyu....Nesini seveyim,gündüz kara sinekten gece sivrisinekten yatamazsın..Nesini seveyim Havasını demeyin gülerim..Gündüz ayrı sıcak ve nem,aynı ızdırabı gecede yaşıyorsun..oturduğunuz yerde şapır şapır terliyorsunuz..ha bana klima var demeyin onada gülerim..Zenginin bile evinde her odasına klima taktırmıyor..sadece salonda veya bilemedin yatak odasında klimayla bu sorun ne kadar çözülebilirki ve en önemlisi kaç kişi klima alıpda evine klima taktırabilir ki şehrin yarısı kiracı konumunda...ayrıca elektrik parasını herkes karşılayabilecekmi...çöp sorunu ayrı bir dert,çankayanın üzerindeki çöp boşaltma yeri özellikle akşam yaktıklarında pis çöp-duman kokusu şahin tepesi-issume-şekerenin üzerinde dolaşıyor,yani sağlık gidiyor elden...şehrin ortasından geçen başlı başına pislik yuvası....ayrıca şehirde hırsızlık diz boyu..millet yazlığa taşınsa gözü şehirdeki evinde acaba eve hırsız geldimi diye düşünüp duruyorlar...şehrin içinde dağınık keşmekeş parklar ve trafik çilesi ayrı bir dert...insandan çok araç var...şehir ile dağ arası arazi kısa mesafede olduğu için denizden yükselen nem dağa çarpıp tekrar şehrin üzerine yağıyor..oda nefes darlığı-solunum yetmezliği çeken insanlarda büyük sağlık sorunu oluşturuyor....Yani suyu içilmez..sivrisinekten yatılmaz..sıcaktan-nemden uyunmaz..koca koca kedi büyüklüğünde fareler şehirin sokaklarında-damlarında cirit atar....nesini seveyim......kalabalık bir şehir olmuş..asayiş sağlanmakta güçlük çekilen...hırsızının bolca olduğu..kara paranın bol olduğu bir kent iskenderun...nesini seveyim.....Soğukoluğa çıkıyorsunuz orada nemden geçilmiyor..sis de var..sıcak ordada var...Ama bir Osmaniye zorkun yaylasına şimdi çıksanız..buz gibi serin..akşam battaniyeyle yatarsınız orada..suyuda havasıda güzel..yani et tavanın yenecek tek yeri neresi deseler,hemen zorkun yaylasını gösteririm...anlıycanız hummusla-kebapla 24 saat geçmez...sabaha kadar sıcaktan-nemden yatılmaz...

Ya güzel şehir İskenderun .Sahil kentidir iskenderun böyle olur..

+Quote Post
hayalet
mesaj 24-12-2009 - 19:45
İleti #52

Üye No: 1,221
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: barbaros lisesi 2004

ARKADAŞIM NESİNİ SEVEYİM DERKEN YALNIZCA YERYÜZÜNDE TEK YERLEŞİM YERİNİN İSKENDERUN MUŞ GİBİ KÜÇÜLTÜCÜ CÜMLELER KURMUSUN. EVET İSKENDERUNUN EKSİKLERİNDEN DOLAYI ELEŞTİRİ YAPACAZ AMA BUNU YAPARKEN BAĞLI OLDUĞU ÜLKENİN KOŞULLARINI DA GÖZ ÖNÜNE ALMALISIN.. bende iskenderunluyum asla memleketçılik yapmadım çünkü bu iskenderuna birşey katmaz devamlı eksiklerini katıldığım forumlarda dile getirdim... iskenderun coğraya olarak türkiyedeki çoğu yerlesim yerlerine göre daha avantajlı.. fakir çocuklar zengin arkadalkarı için " O DOĞARKEN ŞANSLI DOĞMUŞ" GİBİ kendimce desteklemediğim sözü söylerler ya iskenderunda aynen bu şekilde. değişik sektörlerde ilerlemenin sınırı bence iskenderunda şuan için ön görülemez. İskenderun un şansız yönü hale ilçe olması.. İller bankasından gelen parayı sayın ne yazıkkı VALİLERİMİZ hatay DEĞİLDE kendilerini yalnız antakya valisi olarak gördükler için paranın çoğunu antakyanın alt yapısına harcıyorlar. HATAY VERGİSİNİN % 70 İSKENDERUNDAN TOPLANDIĞINI biz iskenderunlular olarak bilelim lütfen!!!!!! iskenderuna harcasalar turizm ve kültür bakanlığının sitesinde iskendeun için kendim kıyısında kurulan modern kent tanımına %100 uyardı.. ne yazıkkı sadece belediye destekli çevre düzenlemeleri yapılıyo.. plaj demisiniz oraya karaağaç bld si bakıyo mahalleler bile düzgün değil orada değil atık plaja baksınlar...

+Quote Post
duyguseli
mesaj 25-05-2010 - 19:48
İleti #53

Üye No: 740
isim: ..
meslek: ..
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: ..

Saydığınız sorunlar Türkiye'nin neresinde yok ki..? O zaman bizde ''Türkiye'nin nesini sevelim'' diyelim?
''İskenderun güzel ama bu sorunlar olmasa daha bir güzel olurdu'' diye yapıcı bir konu açsaydınız ben eminim ki saydığınız o sorunları,burda size karşı olan herkes destekleyip tartışırdı,öneriler sıralardı.. Ben bile..

Bunca sorunu,sıkıntıyı sıralarken keşke adil davranıp güzel yanlarınıda sıralasaydınız..

İnsana sevdiğinin/sevdiklerinin kusurları görünmez gelirmiş..
Biz iskenderun'u seviyoruz,bırakında saydığınız sorunlar kusur kalsın..

+Quote Post
_Batuhan_
mesaj 31-05-2010 - 04:12
İleti #54

Üye No: 3,312
isim: Batuhan

Iskenderunu ancak gurbetciler iyi tarif eder ve sever.

+Quote Post
Onur Guclu
mesaj 03-06-2010 - 02:11
İleti #55

Üye No: 5,669
isim: Onur
meslek: Dunyanin Merkezi Meyhane
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Kurtulus ilk ogretim okulu

Heyt be iskenderunun nesini sevecekmis sen belliki sicagi sevmiyosun, sana kisaca bisey diyeyim ozaman : Ben cay mahalesi cocuguyum eski yikilan evlerimizde o guzelim mahelemizde hergun bam baska geciyodu, 2000'de Londra'ya geldim ozaman yasim 13 du ilk seneler alisamadim buraya tabi sicaga alisdim Iskenderun'da ki burda yazin sadece topu topuna en fazla 20 gun yaz oluyor gunesde tam cikmiyor en hep yagmur ruzgar her allahin gunu. Buranin insanlari gunes gordumu kendilerini parklara atiyolar. Buranin insanlari sicaga hasret. Buranin oyle Iskenderun'da kapinin onune cikipda yok cekirdek yok cay demleyipde komsularla muhabeti olmayan bi ulke. Ha ama soze gelincede adi Ingiltere hay yemisim ben boyle yasamayi. Ben bir iskenderunlu olarak soyluyorum bunlari Iskenderunumuz cok guzel yasanacak sehirlerden birisi onun icin nesini seveyim nesine hasret kalayim deyipde karalamak hos olmaz bence. Saygilar..

+Quote Post
mcvenom
mesaj 22-07-2010 - 13:25
İleti #56

Üye No: 5,825
isim: mcvenom

merhaba öncelikle. iskenderunluyum ben de. evet iskenderunun gerçekten yıllardır süren bazı sorunları var.
ama bunların burda bahsedilmesi saçma ve gereksiz. iskenderun düşmanlığınız neden anlamadım KOSOVALI. yani hamamböceği, fare ,haşaret, sinek olması iskenderunun suçu değil hatta bu bir suç bile değil. zahmet edip belediye bu konuda çalışma yapmıyorsa bunu iskenderunu sevmemek için bir bahane olarak kullanmak da gereksiz. bir çöp fabrikası kurmak için gecikmiş olsa da iskenderun gelişmekte olan bir şehir. iskenderun olmasaydı iskenderundan bir o kadar daha sıcak olan adana belki de hiç bu kadar gelişip var olmayacaktı mesela. yabancı devletler buranın gelişimine bu kadar engel olmuşken hepimiz sevmeyelimde bu şehir kayıp mı olsun.

hepimizin kabul etmesi gereken bişey varsa o da iskenderunun muhteşem bir potansiyeli olduğudur. buranın insanlarının çoğunluğu araptır ona rağmen türk devletine müthiş bir bağlılık içindedir... yabancı bir kuruluş olan Prime Development'ın bunu görmüş olması ama Türkiye'nin görememiş olması kimin eksikliği acaba? çalışmalar devam etse ve geliştirilse Antalyadan çok daha etkileyici bir turizm cenneti olabileceğini hiç kimse inkar edemez. liman 1991 körfez savaşı sonrası kullanım dışı bırakılmış olmasaydı iskenderun türkiyeye daha çok şey katardı. Denizi güzelliği arsuzda diyorsun... Arsuz nereye ait? iskenderuna değil mi? biggrin.gif yüzmek için illa şehir merkezinin orta yerine plaj yapmalarını bekliyor olamazsın değil mi?

2010 iskenderununda eksiklerin gittikçe azaldığını görüyorum. yollar genişletiliyor, trafik problemi çözülüyor, yatırım artıyor. şehir merkezi genişliyor ve belene kadar ilerlediğini görmemek için kör olmak lazım. sadece zaman diyorum...

aşırı sıcak ve nemde yatılmıyor. denilmişti bir yerde. e sen alışamamışsan o senin sorunun yani iskenderunun değil. var olanı yargılama gibi bi lüksün yok.

hırsızlık kapkaç mafyalaşma demişsin... biggrin.gif istanbula gitmiş olduğundan şüpheliyim. iskenderunda böyle olaylar çok nadir yaşanır. istanbula gittiğim ilk hafta 100 tl çalındı benden ayaküstü. doğduğumdan beri iskenderunda yaşıyorum hiç bir şeyim çalınmadı!

otopark sorunu demişsin... bunlar çok basit problemler... ve iskenderunun değil belediyenin sorunu, belediye yapmıyor napalım siyaset!ki şu anda ücretsiz otopark sayısı bayağı arttı...

ben sabah sekiz saatleri dışında hiç trafik sıkışıklığı görmedim!

gençler işsiz değil. aradığında gayet güzel işler bulabileceğin bir şehir. başka şehirlerden arkadaşlarımın geldiğini de belirtmek isterim

bilmiyorum yeterli olmuş mudur? bizden çok daha geri kalmış yerler var neden iskenderuna kafayı bu kadar takmışsın ? ben söyleyim çünkü potansiyeli sen de görmüşsün... sev diye yazmadım bunları kimse sevmek zorunda değil. sadece bahsettiğin sorunlar halledilebilir ve halledilmeye başlandı... iskenderun yerlerdeydi berbat durumdaydı. gece sokağa çıkmaktan korkardın ama şimdi geçti gece hayatı 3te 4te bitiyor insanlar hala sahilde geziyor. iskenderun dizlerinin üzerine kalktı. ayağı kalkması çok da gecikeceğini sanmam hele hele iskenderun belediyeler birliği sağlandıktan sonra!

+Quote Post
-PAİNKİLLER-
mesaj 31-03-2011 - 15:49
İleti #57

misafir

[KOSOVA'lı Dayı
Senin Maddi durumun var demek ki nesini seveyim Otu Boku ne yapalım bizimde gücümüz buymuş buralarda kalıyoruz.Ne diyorsun beni kurtar buradan o zaman imkanın varsa hadi smile.gif Lafla değil ama bende sana teşekkürü ayrı sunayım.Doğduğun yer mi Doyduğun yer mi derler ya DOĞDUĞUN yer senin asıl sebebin bu Çünkü doğduğun yer burası değil 20 yıl değil 50 yıl yaşasan boş dayıcığım Kalp kırmak değilim amacım beni yanlışda anlamayın saygılarımla.

+Quote Post

3 Sayfa V  < 1 2 3
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 14-11-2018 - 06:18