iskenderun forum

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )

İSKENDERUN'UN GÜNCEL FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/iskenderunforum.com
  İskenderun Resimleri      İskenderun Genel& Sorunlar& Öneriler     İskenderun kültür,turizm

2 Sayfa V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 70-80 li yıllarda çocukluğunu yaşayanlar , hangi oyunları oynardınız?
metal 722 ahmet
mesaj 17-05-2007 - 22:49
İleti #23

Grup: üye
Nereden: istanbul
Üye No: 176
meslek: emekli

ALINTI(adoss1 @ 17-05-2007, 03:07 ) *

annatigina gore evlerimizin arasindaki mesafede cok kisa imis aramizda sadece birkac ev varmis seninlede oralarda oynadigimiz kesin saymis oldugun bu isimlerden bazilarini hatirlar gibi oluyorum osman bana daha yakin geldi onunla cok oynadik onu biliyorum erdogan vardi hatirlarsan biz 1973 yilinin sonlarina dogru oradan ayrildik yurt disina ciktik bakkal ali amcayi hatirladigina gore birbirimizi tanidigimiz kesin sana su cevabi yazarkende fikret geldi gozumun onune onuda hatirladim.kal saglicakla..

Mesajını aldım teşekkür ederim.Siz herhalde yurdışında çalışıyorsunuz ,ben daha öncede belirttiğim gibi senin yurtdışına çıktığın zamanlarda henüz inşaat olan CUMHURİYET LİSESİnin ana giriş kapısının hemen karşısındaki evde oturuyordum ,daha başka arkadaşlarım , VELİ,KADİR,ŞABAN,ERDOĞAN acaba dükkanları olanmı abisi rıfat vardı sizinde anımsadıklarınız varsa yazarsanız bakalım ben tanıyabilecekmiyim.saygılarımla smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj 17-05-2007 - 22:49
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
adoss1
mesaj 18-05-2007 - 02:27
İleti #24

Üye No: 467
isim: forumda dede lakabli
meslek: elektronik
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: dumlupinar ilk, ataturk ortaokulu

evet ben yurtdisinda calisiyorum, bu saydiklarin isimlerin hepsini hatirladim hepsi ilede arkadas idik aklimda kaldigi kadari ilede soyadlari keser olan arkadaslarimiz vardi marangoz dukkanlari vardi erdoganin soyadi ise sonmez olmasi lazim hatirladigim kadari ile aklima simdilik bu kadari geldi ha bide kisa boylu fakat cok guzel top oynayan bi arkadasimiz daha vardi adi selim idi hatirlarsan... kal saglicakla.

+Quote Post
metal 722 ahmet
mesaj 18-05-2007 - 11:37
İleti #25

Nereden: istanbul
Üye No: 176
meslek: emekli

smile.gif smile.gif
ALINTI(adoss1 @ 18-05-2007, 03:27 ) *

evet ben yurtdisinda calisiyorum, bu saydiklarin isimlerin hepsini hatirladim hepsi ilede arkadas idik aklimda kaldigi kadari ilede soyadlari keser olan arkadaslarimiz vardi marangoz dukkanlari vardi erdoganin soyadi ise sonmez olmasi lazim hatirladigim kadari ile aklima simdilik bu kadari geldi ha bide kisa boylu fakat cok guzel top oynayan bi arkadasimiz daha vardi adi selim idi hatirlarsan... kal saglicakla.

selam arkadaşım,soyadı keser olan arkadaşımızın ismi apdullah ve kardeşi ali onlar bizden bir sokak ileride oturuyorlardı.Selimi tanıyorum çok top oynadık onlarla birde sevgi diye bir kız vardı o zamanlalar atatürk orta okulunda okuyorduk çok çalışkan biriydi,sonra lisede bir takım olaylara karıştı hapise kadar düşmüştü,annesinin adı fahriye hn teyze tanıyabildinmi? saygılarımla

+Quote Post
muketo
mesaj 03-08-2008 - 11:24
İleti #26

Üye No: 2,301
isim: Kemal
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Barbaros Ilkokulu 1963 Ticaret Lisesi Ortaokulu 1966

QUOTE(dentali @ 28-12-2006 - 14:43 ) *
Öyle ya,
topaçlar , rengarenk topaçlar.... çocuğun o topacı yıllarca tamamen yıpratıncaya kadar kullanması...
gazoz kapaklarııııııııııııı,
o dönem çocukların sermayesi .. kimde fazla gazoz kapağı varsa zenginimiz oydu... saatlerce oynardık onlarla...
mahalle çocukları hepsi boş arazilerde toplanıp,
ip atlamalar,
tebeşirle kareler çizerek üzerinden sekmeler, taşı kareye atmaya çalışmak ( oyunun adını unuttum)
saklambaç ...
iki taş yan yana koyup üzerine çubuğu yerleştirip ondan sonra daha uzun bir çubukla o çubuğu kaldırıp uzaklara atmaya çalışmak, ve o atılan çubuğu orada bulunan çocukların yakalamaya çalışması ( oyunun adı neydi biggrin.gif )
renki renkli gülleler,
toprağın üzerine çivi atmaya çalışıyorduk, sonra birinci ve sonraki saplandığı yerleri çizgi çizerek bir şeyler yapıyorduk ama unuttum biggrin.gif )

çok oyunlar vardı hiç birisi bireysel oynanabilecek oyunlar değildi, o yüzden çocukların kendi aralarındaki sosyal ilişkiler daha fazlaydı.. psikolojikleri daha sağlamdı.. daha neşeliydiler.. çocuklar güzel , gerçek bir yaşamın merkezindeydiler.. şimdikiler gibi güzelliğin dış halkasında değiller...

Hatirlayamadigin oyunun adi Celik-Comak Hani cubuklarla oynanan.

Bu ileti muketo tarafından 03-08-2008 - 11:25 yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
mezrea
mesaj 03-08-2008 - 14:56
İleti #27

Üye No: 1,658
isim: kemal
meslek: serbest
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: cumhuriyet lisesi

Deniz,
Ben Kemal Mezrea. Beni tanidin mi?

+Quote Post
mehmet
mesaj 31-05-2009 - 18:44
İleti #28

Nereden: tarzan
Üye No: 384
isim: mehmet
meslek: serbest

sunu söylemeden gecemiyecem su iskenderun da nekadar mehmet varmis degilmi arkadaslar . mesela bir ince mehmet vardi allah rahmet eylesin, bizim arabanin söförlügünü yapardi vefat etti uzun zaman önce zayifti ondandir ince mehmet lakabi kaldi , cok degerli bir insandi kirikhan antakyaliydi . bildiginiz gibi bir de deli mehmet var, onu herkes taniyor .bir abimiz daha vardi kanal taxide uzun zaman calisti onunda adi esekci mehmet abi , buda sakit köyünden di yani sucukagi deniyor yeni ismiyle . nekadar cok mehmet var degilmi arkadaslar.

simdilik hoscakalin

Bu ileti mehmet tarafından 31-05-2009 - 18:48 yeniden düzenlenmiştir.

+Quote Post
iskenderun62
mesaj 28-01-2010 - 02:11
İleti #29

Üye No: 5,318
isim: Nurettin Yilmaz
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: Barbaros ilkokulu;iskenderun lisesi

QUOTE(seray @ 01-04-2007 - 23:49 ) *
Evet cok sey degisti iskenderunda,ama inanin yinede bazi yerler insana cocuklugunu hatirlatabiliyor.Bence gelin ve gorun,belki eski arkadaslarinizi bulamazsiniz belkide bulursunuz ama surasi bir gercekki denizi gunesi ve sahiliyle iskenderunun eski iskenderun oldugunu,ne kadar degissede kendinden bir sey kaybetmedigini goreceksiniz.Saygilar.

TÜM YAZDIKLARINIZI OKUDUKCA COCUKLUGUMUZA GITTIM;OYNADIGIMIZ O KADAR COK OYUN VARDIKI;OYUNCAKLARIMIZ YOKTU;KENDI OYUNCAGIMIZI KENDIMIZ YAPARDIK;ZAR ZOR ARAMIZDA TOPLADIGIMIZ PARALARDAN BAKKALA GIDIP,NAYLON TOP ALIRDIK;YARIM SAAT SONRA PATLAR;AMA O TOPU ATMAZDIK;ICINI GAZETE DOLDURUR VE AYAKLARIMIZ AGRISADA CADDEDE,SOKAKTA TOP OYNARDIK.SANIRIM BIZ COK SANSLI COCUKLARDIK,SOSYALLESME,YARDIMLASMA,GURUP ICINDE KENDINI KABUL ETTIRME GIBI SOSYAL KAVRAMLAR BIZIM KAREKTERIMIZI COK SAGLAM YAPTI.HELE BAHARDAKI FUTBOL KUPA MACLARI COLUK COCUK HERKES ORALARA DOLASIR,TAKIMLAR HEYECANLA MACI BEKLER,ALACAKLARI GALIBIYETI PUAN HANELERINE YAZDIRMAYA CALISIRLARDI.BU TURNUVALAR KARAGÜCÜ SAHASINDA VEYA KIRKDOKUZ EVLERDE VEYA DUMLUPINARDA YAPILIRDI,ORADAKI HERKES BAYRAM EDERDI,ESNAF SOGUK KOLA,BICI BICI,NOHUT,SIMIT,TATLI SATICILARIDA NASIPLERINI ALIRLARDI.O CAGLARDAKI INSANIMIZ,ISKENDERUNDA DENIZE GIRERDI,BELEDIYE PLAJIMIZ VARDI;ISTE O PLAJDA BEN TAM 1977'DEN 1981 YILINA KADAR CAN KURTARAN OLARAK CALISTIM.SIMDI INSANIMIZ DENIZE GIREMIYOR.SAHILIMIZ DOLDURULMUS VE KUMSALIMIZ O GÜZELIM SAP SARI KUMSALIMIZ YOK EDILMIS.BALIKCILAR AGLARINI SAHILE CEKERKEN BIZDE AGIN UCUNDAN TUTAR YARDIM EDERDIK;BIZE BIR KAC BALIK VERIRDI BENIM O GÜZELIM BALIKCILARIM.SAYGILARIMLA.

+Quote Post

2 Sayfa V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 21-09-2017 - 04:42