MEZUNLAR FORUM

Hoşgeldiniz ( GİRİŞ | KAYIT OLUN )


 
Reply to this topicStart new topic
> ÜNVERSİTELİ ÖĞRENCİ EFSANELERİ
hicran
mesaj 03-10-2007 - 12:21
İleti #1

Grup: üye
İleti: 56
Katılım: 19-07-2007 - 17:52
Üye No: 1,483
isim: hicran
İskenderun'da mezun olduğunuz okul adı ve mezuniyet tarihi: isk.lisesi
__________________ODTÜ Felsefe öğrencilerini en çok zorlayan hocalardan biri yıllık olan dersinin final sınavında sınıfa gelmiş ve sınav sorusu olarak tahtaya, "Why?" (Neden?) yazmış. Öğrenciler ilk önce ne yazacaklarını şaşırmışlar, sonra herkes birşeyler yazmaya başlamış.
Yalnız bir öğrenci, sınavın ilk dakikasında kağıdını teslim etmiş. Öğrencinin cevabı da soru gibi kısaymış: "Why not?" (Neden olmasın ki?) Bu öğrenci sınavdan "100" almış.

*****
Aynı hoca başka bir sınavda "risk nedir?" diye soruyor. Yine bir öğrenci sınavın ilk 10 saniyesinde teslim ediyor kağıdını. Kağıdın üst kısmında sadece isim-soyadı yazıyor, gerisi ise bomboş beyaz yaprak. En altta ise "İşte risk budur" diye yazıyor. Ve sonuçta da sınıftaki en yüksek notu alıyor.

*****
Hocanın bir sonraki sınavında yine "Risk nedir?" sorusuyla karşılaşan öğrencimiz tekrar boş kağıt verince bu sefer 0 alıyor. Tabii koşa koşa hocaya gidip sebebini soruyor. İşte cevap: "Aynı şartlar altında, aynı riski iki kere almak aptallıktır!"

*****
Hocamız bir başka sınavda derse giriyor ve tek soru soruyor: "Atatürk ne yaptı?". Bütün öğrenciler harıl harıl yazmaya başlıyor, kağıtları dolduruyorlar. Sınav sonucunda herkes ortalama notlar alıyor. Bir öğrenci ise 100 alıyor. Bu öğrencinin cevap kağıdında şu yazıyor: "Ne yapmadı ki!"

*****
Bu tür öğrenciler ve değerlendirmeler Hukuk Fakültelerinde yok mu? Elbette var. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Hocanın biri sınavda, o günlerde devam etmekte olan bir davanın detaylarını vermiş ve sonucun ne olacağını sormuş. Tabii, bütün öğrenciler ha babam, de babam, sayfalarca yazmaya başlamışlar. Ama bir öğrenci kağıdını sınavın ilk dakikasında vermiş. Ve buna rağmen 100 almış. Öğrencinin yanıtı tek cümleymiş: "Devam eden dava hakkında yorum yapılamaz."

*****


__________________


KATÜ biyoloji bölümü hocalarından bir tanesi derste böcekleri inceliyor ve öğrencilerin böcekleri ayırması için sadece popolarında tanıyabileceklerini anlatıyor.Daha sonra sırayla böcekleri kaldırıp popolarını gösteriyor ve böceğin cinsini, adını söylüyor.Ders sonuna doğru sorular soruyor.Yine dersle alakası olmayan bir ğrenci bulup; böceğin poposunu göstererek bu ne diyor.Öğrenci bilmediğini söylüyor ve bu olay masa üzerinde ki böcekler bitene kadaqr devam ediyor.Sonunda çılgına dönen hoca öğrenciye; çık dışarı terbiyesiz diye bağırmaya başlıyor.Çocuk tam kapıdan çıkarken hoca adnı ve numarasını soruyor.Çocukta arkasını dönüp poposunu gösteriyor tanı bakalım hadi!!!! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mesaj 03-10-2007 - 12:21
İleti #


Teşekkürler


Grup: Bot

Katılım: 1 Dakika önce
Go to the top of the page
 
Quote Post
gencdeniz
mesaj 03-10-2007 - 12:49
İleti #2

Grup: üye
İleti: 6
Katılım: 03-10-2007 - 11:31
Üye No: 1,982
isim: Denizİstanbul Ünv veterinerlik fakültesi.
Hoca hayvanlarda cinsel organları anlatmaktadır.Sıra köpeklere geldiginde hoca derki , köpeklerin cinsel organları kemikten yapılmıştır, bunun üzerine sazan bayanlardan biri " Aaaa hocam ben kıkırdak sanıyordum der". Bunun üzerine hoca " Yok kızım sana öyle gelmiş diye cevap verir smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

 Basit Görünüm Tarih: 19-10-2018 - 13:01