Yardım - FORUMDA ARAMA - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: EEE ŞİMDİ????
iskenderunforum > İSKENDERUN FORUM > CAFE FORUM(İskenderun'la ilgisi olmayan konular)
VİCDAN
Eee şimdi?


EEE, hani hepsi komploydu? Hani hepsi kumpastı?


Hani rezil bir yalandı, hani şeytani bir plandı, hani sahte bir belgeydi?
Hani “ıslak imza” kupkuruydu; hani “Kafes” sere serbestti ve hani “Balyoz” yup yumuşaktı?

EVET evet, daha düne kadar bütün bunları siz söylemiyor muydunuz?
Aynı “ıslak imza”ya, aynı “Kafes”e, aynı “Balyoz”a ebediyen kefil değil miydiniz?
O bol kese kefaret akçenizi de gazete sütunlarınızda, televizyon ekranlarınızda, radyo mikrofonlarınızda bir yeni zengin müsrifliğiyle har vurup harman savurmuyor muydunuz?
Siz ki Genelkurmay Başkanı gürleyerek ve kükreyerek Albay Dursun Çiçek imzalı hin belgeyi “kağıt parçası” (!) diye salladığında, mal bulmuş Mağribi gibi üzerine atladınız.
Siz ki aynı Genelkurmay Başkanı “Allah Allah diyen ordu cami bombalar mı” diye yakındığında, “vatan hainleri TSK’yı karalamaya çalışıyor” diye timsah gözyaşı döktünüz.
Ve yine siz ki yine apolet arkasına saklanıp, “işte komutan böyle buyurdu, bunlar dincilerin ve liberallerin tezgâhıdır” diye en murdar yalanları haykırdınız, şimdi quo vadis?

EVET sizlere, hani şu Nişantaşı kafelerinin botokslu güllerine; hani şu çıtır oğlanların tertip kaçaklarına; hani şu “ulusalcı” dezenformatörlerin web şebekelerine soruyorum:
Hasbelkader elinize sıkıştırılmış kalemlerden; emrinize amade kılınmış ekranlardan; yüzsüz yüzünüze tutulmuş kameralardan, bu satırlar yazarı da dâhil olmak üzere, sivilliği ve özgürlüğü savunan meslektaşlarınıza en hayâsız küfürleri ve iftiraları savurmadınız mı?
“Satılmışlığımızı”, “yandaşlığımızı”, “vatan hainliğimizi” bırakmadınız mı?
Eee, şimdi?

TABİİ ki “eee şimdi”, çünkü kabul sizler her cins mürekkebi şapur şupur yalayan cinsten papyebüvarlarsınız ve afiyet şeker olsun ama artık foyanız öylesine sırıtıyor ki!
İşte, yemin billâh “kupkuru” dediğiniz imzanın ıslak olduğu tümüyle ispatlandı.
Yalnız sivil bilirkişiler değil bizzat askeri yargıçlar dahi gerçeği kabullendi.
Artı, Albay Çiçek’in tutuklanması için başvuru yaptıklarını bile resmen açıkladılar.
Daha artı, dünkü medyanın manşetlerine şöyle bir bakın, hafiften üstü kapalı olsa da yine bizzat askeri merciiler hem “Kafes”, hem “Balyoz” darbe planlarını doğruladılar.
Üstelik sizler için ne feci şok ki, o yerlere göklere sığdıramadığınız HSYK kararıyla atanan özel savcılar da seleflerine hak verdiler. Erzincan’daki “Ergenekon”a da el attılar.
Bu takdirde, tekrar eee şimdi?

VE o “eee şimdi”i şu: Bizzat cihet-i askeriye dahi artık dolaylı özeleştiri yapmak ve gerçekleri kabullenmek zorunda kalmışken, siz askerden daha çok askerci ve siz postaldan daha çok postalcı olan kalemşörler ve medyatörler, sizler nasıl bir kılıf uyduracaksınız?
Bir nebze utanmanız, bir nebze sıkılmanız ve bir nebze hayânız varsa, söylediğiniz yalanlar, attığınız iftiralar ve okuduğunuz beddualar için özür dileyecek misiniz?
Yoksa yüz surat mahkeme duvarı, yine havaya bakarak yine ıslık mı çalacaksınız?
Zaptiyeliğini üstlendiğiniz statüko hakkın rahmetine kavuşurken, sizler sütunlarınızda, ekranlarınızda ve mikrofonlarınızda hâlâ cenaze levazımatçılığı yapmayı sürdürecek misiniz?
Efendiler, nasıl ki Albay Çiçek’in darbe planlarındaki imzası zaten hiç kurumamıştı, sizlerin de yalancılıktaki, iftiracılıktaki ve tahrifatçılıktaki ıslak imzanız asla kurumayacak.
Vicdanlı okurun, seyircinin ve dinleyicinin hafızasından da asla silinmeyecek

Hadi Uluengin / Hürriyet

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/139876...d=22&gid=61
arsuz_
elbetteki tüm suçlular yargılansın peki istanbuldaki camiye gösterilen ilgiyi neden madımaktaki olaya göstermiyorlar o sizin övdüğünüz savcılar olayı ört bas ettiler aradaki fark nedir yani madımak bombalansın ama camiye dokunmayın insan öldürmek caniliktir her kim yaparsa yapsın insan değildir ve onu yapanlar şu anda nerdeler hepimizin bu olayı aydınlanmasını istiyoruz adı ne olursa olsun ergenekon veya başka bir şey peki askeriyenin şifresi yandaş vatan haini bir gazete ne arıyor gerçi siz bayansınız anlamazsınız o bizim bildiğimiz parola ve şifresi kışlanın dışına çıkmaması gerekir çıkarsa askerlik elden gider peki askerin şifresini dışa sızdıran nerde kim birde şu taraf gazetesi kime hizmet ediyor cia elbetteki neden sadece taraf gazetinde bunlar var hiç düşündünüzmü ülke elden gidiyor bizler ise asker suç işlemiş seviniyoruz olacak şeymi ya genel kurmay başkanımız izin vermeseydi savcılar içeri girermiydi genel kurmay başkanımız da askerdir elbet bir gün herkes adalete hesap verecek hele başbakan düşsün nereye kaçacak bakiyim siz söyleyin kaç tane dosyası var niye bu ülkede herkes şereflide bi askerimizmi vatan haini akp o kadar temizmi allah aşkına söyleyin elimizde kaç tane fabrika banka telekom liman yollar elektrik ne kaldı elimizde bunları bilelim önce paramız nereye gidiyor bunlara ağlayalım atamız gençliğe hitabeyi ne güzel yazmış
arsuz_
unuttuğum bir şey var illada adalet istiyorsanız sanatçı sevim tanürek in meselesini açalım hani bir kazada ölmüştü ona çarpanda elini kolunu sallayarak dolaşıyor aramızda ehliyetsiz ve polisten kaçarak hızda yaparak ve öyle kişiyi nerdeyse tüm istanbul savcıları el birlik olmuş ölen değilde öldüreni aklamaya çalıştılar ve akladılar adalet istiyorsunuz birde önce bunu araştırın
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.