Kupayı kaldıran bayan futbol takımı ve siyah-beyaz resimdeki Yusuf Kaba

Çok kişi futbol fanatiğidir, Yada ruhsal bir hasta gibi takım tutar. Dört büyüklerin hasta taraftarları Türkiyenin her yerinde vede Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde çoğunluktadır.

Sıradan şehir takımlarının yada mahalli takımların hasta taraftarları bunlardan çok farklıdır.
Onlar popcuların hayranları gibi , rantlı yarışmaların piyonlarından değildir.

Uğruna ,yaşantısınan maddi ve manevi kıymetler veren biridir. İmkanlarına göre yüklenebileceği her şeyi yüklenir ve bir başarı varsa ,orda onunda adı vardır..

Yusuf Kaba’da bunlardan biridir .İskenderun da artık tanınmaktadır.. Kız futbol takımı uğruna nelerden vaz geçmiştir. İş ve sosyal hayatını terk etmiş, varını yoğunu bu yolda sarf etmiştir. Yurt dışı çalışma hayatını noktalamış. Anne ve babasını kaybından sonra ,kaldığı evin duvarlarına sıva dahi yaptıramamıştır.

Kızlarını ani bir kararla ,bu spor dalından çeken ailelere yalvarmış, kendi kararıyla uzaklaşmak isteyen genç bayan sporcuları ,tekrar ikna edebilmek için ,ne uğraş varsa denemiştir.

Giyim tarzı değişmiş, eşortman onun devamlı giysisi olmuş , koltuğunun altından takım lisans ve günlük antreman eğitim dosyaları eksik olmaz olmuştur. Sıradan yapılacak bir evlilik onun için gereksizdir. Aşkları bile bu doğrultuda yoğunlaşmıştır. Kendine biçtiği görev kıstası içinde nice duygularını ve hislerini dile getirememiş , acılar içinde duygularına gem vurmuştur..

Bu futbol dünyası onun yaşam tarzı olmuş, onun dışında yakınlarıyla olan görüşmeleri ve sohbetleri nerdeyse anlamsız bir dünyanın , manasız detayları olmuştur. Sadece takımı uğruna yapılan vaatlere ve sözlere kulaklarını inançla açmış ve nice hayal kırıklıklarına uğramıştır.

Birinci liğde oynamaya hak kazanan bayan futbol takımının şampiyonluk fotoğraflarında çoğu yerde adı geçmesede , İskenderun gazetelerinin sayfalarında elinde tuttuğu kupayla görünen, içten gelen tebessümünde , nerelerden bu günlere ,neleri feda ettiğinin vede hayatında daha neleri vereceğinin izleri görünmektedir.

Artık onun hayat iksiri ve yeşeren ruhunun ilacı ,umarız ilerideki İskenderun bayan futbol takımının kazanacağı yeni başarılar olacaktır..
Beklide cançekişen popüler İskenderunspor ruhu onlarla yeniden canlanacaktır..