Yardım - FORUMDA ARAMA - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Eski İskenderun kartpostalleri
iskenderunforum > İSKENDERUN FORUM > iskenderundan resimleri, videolar, beldeleri, köyleri, mahalleleri, caddeleri, yakın ilçeleri, genel hatay tanıtımı > İskenderun Resimleri & Nostalji Resimleri
msti
bu resim hangi tarihte çekilmiş bi bilgi varmı
heliontattoo
1922 Pac Meydanı

1918 Hükümet Meydanı

1918 Şehir Merkezi

1938 Şehit Pamir Caddesi

1922 Ortodoks Kilisesi

1953 Feyzan Kanalı

1916 Çarşı

daha fazla resim için bakınız:

http://www.iskenderun.bel.tr/birzamanlar.php?page=2

Diplomat
Internette rastladığım iki fotoğraf..

iskenderunforum
internetten iki resim....
heliontattoo
iskenderun harika bi kent bence...
mc_sefalet31
[b][i][u][color=#6666CC]tşk ederim dostum emeğine sağlık
beyazelma

Arkadaslar forumda bu resim varmış..özür dilerim...
ersan bilen
QUOTE(heliontattoo @ 25-01-2007, 22:39 ) *
1922 Pac Meydanı

1918 Hükümet Meydanı

1918 Şehir Merkezi

1938 Şehit Pamir Caddesi

1922 Ortodoks Kilisesi

1953 Feyzan Kanalı

1916 Çarşı

daha fazla resim için bakınız:

http://www.iskenderun.bel.tr/birzamanlar.php?page=2

beyazelma
:Eline saglık. bu konu daha önce vardı . sanırım yeni bir arkadasımız gördü vede bize de görmek imkani oldu ikinci kez. güzeldi yeniden hatırlamak. smile.gif
güneş
resimler harika bencede iskenderun her haliyle mükemmel bi kent smile.gif
dentali
dentali
zeki

dentali

dentali

1972

dentali

kızılmaske
iskenderun çok değişmiş...bazı resimler beni ogünlere götürdü.
emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim.
dentali
iskenderun çok değişmiş...bazı resimler beni ogünlere götürdü.
emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim.

evet çok değişmiş..
şuan önünüze şimdiki iskenderun ile geçmiş iskenderunu sunsalar, hangi iskenderunu isterdiniz?
eskisini değil mi? şehrin göbeğindeki kumsallara bakar mısınız? şuan o kumsallar hepsi kaya yığınları....
sahil genişletildikçe, denizi yenildikçe bence iskenderun çirkinleşmiş...............
iso's
gerçekten de harika bir arşiv burada paylaşımınız için teşekkürler...insan bu resimlere bakarak zaman tünelinde noltaljik bir yolculuğa çıkıyor smile.gif sahil o zamanda güzelmiş şimdide öyle...tek eksik galiba fayton
m.can
Elinize sağlık , görünce çok duygulandım zaman tünelinde gittim geldim.. ee yaş 41 smile.gif
thalassa
Resimler çok güzel arkadaşlar .Ellerinize sağlık. Bir an geçmişe dönüp o günleri görmek istedim, özellikle kumsallara hayran kaldım. Keşke şmdide kumsalımız olsaydı
diardi
sahildeki kumasallar yok oldu şimdi insan bakıncas keske kumasallarımız yok olmasaydı dio ama... böyle daha güzel oldu iskenderun gelişen ve büyüyen bi yapıya sahip...
dentali

YPHAZERFEN
Yav hasta oluyom bu eski resimlere. Buram buram tarih kokuyor.

En çok da şu hacı muradlı kartpostal çok hoş. Hele sağdaki iş bankası....smile.gif))
yandım ali
harika olmuş ellerine sağlık
bestiko
ellerinize sağlık hakikaten nostaljik bir yolculuk oldu. yeni iskenderun ile eskisini mukayese bile etmek istemiyorum. yüzmek için başka yerlere gitmek gerekmiyordu. İskelede dahi yüzüyorduk. şimdi ise yüzmek için nerelere gidiliyor. yazık ettiler güzelim sahile. tekrar ellerinize sağlık. Hasan ÜNLÜ.
mine
sevgili iskenderunforum arkadaslarim bu sene yazin iskenderuna benimle beraber getirdigim arkadasim ile iskenderuna ait resimler kart postallar cok aradik ama zar zor bir kitapcida bulabildik buda beni cok uzdu eskiden daha cok kartpostallar olurdu tabiki teknoloji sayesinde hepsi birer nostalji oldular.Umarim tekrar bu kartpostala donus olur boylelikle sevdiklerimizi de unutmadigimiz onlari dusundugumu hissettiririz
akarca_tosun
QUOTE(dentali @ 23-06-2007, 08:47 ) *
evet çok değişmiş..
şuan önünüze şimdiki iskenderun ile geçmiş iskenderunu sunsalar, hangi iskenderunu isterdiniz?
eskisini değil mi? şehrin göbeğindeki kumsallara bakar mısınız? şuan o kumsallar hepsi kaya yığınları....
sahil genişletildikçe, denizi yenildikçe bence iskenderun çirkinleşmiş...............

kesihlikle eski iskenderun, sosyal aktivitesiyle faytonlarıyla, ve dediğin gibi deniz genişliği ile eski iskenderun bir bambaşka.
beyazelma
herkesin emegine saglık gerçekten harika kareler. geçmişte ve günümüzde bu resimleri çekenlerden allah razı olsun. harika bir nostalji yasadım ben sahsen. eski günlere bir daldım zorla çıktım:) ellerinize saglık
bera
Resimlerin hepsi birbirinden güzel, nerden buldunuz bu resimleri.
beyazelma
QUOTE(bera @ 21-12-2007, 18:26 ) *
Resimlerin hepsi birbirinden güzel, nerden buldunuz bu resimleri.

ben internetten buldum. diger arkadasları bilmiyorum..bazıları scan yapmıştır ellerindeki resimleri belki.. ama paha biçilmez eserler gerçekten
tayphoon27
RESİMLERİN HEPSİDE SÜPER ELİNİZE EMEGİNİZE SAĞLIK.GÖZÜMDE TÜTÜYOR KURBAN OLDUGUM MEMLEKETİM
elmanyak
eski resimleri görünce bir acayip oldum bunları görüncebirden aklıma uzun degil bundan 10 12 yıl önce filan payton geldi paytona binmek için hasta numarası paytonla hastaneye giderdik ve benim tanıdıgım paytoncu ali dayı vardı o bizim mahalleye geldimi hep atının üstüne binerdim
mathboy_82
güzel bir çalışma bir arkadaşın dediği gibi eski ve yeni diye bir bölüm açılsa hiç fena olmaz... emeğin için teşekkürler..
ayucel
bu rwsimler süpeer ya çok eskller
iso's
bu da benden çok değil yaklaşık 10 yıl önceki görüntü olması gerek (Kaynak:"Akdeniz Uygarlıkları" kitabından-Kültür ve Turizm Bakanlığı)

--------

[/URL
kemso
o eski iskenderunu ben gördüm ve yasadim. allahim ne güzel günlerdi. bu paylasim icin candan tesekkürler
çöm
evet harika resimler insanı hüzünlendiren anılara götüren resimler
misafir 2
gerçekten bu resimlerle çok gerilere gittim anılarımı yaşadım desem hepinizin ellerine emeğine sağlık...
_Batuhan_
Eline saglik kardes eskileri hatirlattin bize.
Nerde o eski iskenderunum.
cüneyt
Herkese Merhaba,

Ben İskenderun'da askeri lojmanlarda büyüdüm. Hayatım en güzel günlerini orada geçirdim. Fakat o günler ait hemen hiç fotoğraf yok. Acaba askeri lojmanların, orada yaşadığımız baraka evlerin fotoğrafları olan arkadaşlar var mı?

Şimdiden teşekkürler.
Murat KESKİN
QUOTE(dentali @ 23-06-2007 - 09:47 ) *
evet çok değişmiş..
Guest
SLM HERKESE EVET O ESKİ İSKENDERUNUM YOK ARTIK HASRET KALDIK ORALARA BENİM ÇOCUKLUGUMDAKİ O MUHTEŞEM İLÇEM SAF VE TEMİZ İNSANLARIMIZ YOK ARTIK HERKES SEVĞİ DOLU SIÇAK KANLIYDI KARDEŞLERDİ .KİMSELER KİMSELERİ KÜÇÜK GÖRMEZ DIŞLAMAZDI HERKES KARDEŞTİ.AYNI TORAGI SUYU PAYLAŞIYORLARDI SORUYORUM ŞİMDİDE ÖYLEMİ ORALAR ? UZAK SAYILMAM KOCAELİNDEYİM 20 SENEDİR NASİPSE GELEMEYİ ÖZLEM GİDERMEYİ NE ÇOK İSTİYORUM KOKUSUNU ÖZLEDİM.HERKESE BOL BOL SEVGİ VE SLMLAR.

73E431710605.gif MURAT KESKİN
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.