Yardım - FORUMDA ARAMA - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: İSKENDERUN' DAKİ SEÇİMLER YORUMLAR, ANKET
iskenderunforum > İSKENDERUN FORUM > iskenderunla ilgili genel konular
Sayfalar: 1, 2, 3
dolmakalem
iskenderun da adaylar belli oldu iskenderun da hangi adayın kazanmasını iskenderunu kimin yönetmesini istersiniz
hakanomi
QUOTE(dolmakalem @ 23-01-2009 - 22:33 ) *
iskenderun da adaylar belli oldu iskenderun da hangi adayın kazanmasını iskenderunu kimin yönetmesini istersiniz

bence ibrahim GÜL cunkü iskenderunun gercekten ibrahim GÜL gibi bir isme ihtiyacı var....bence tanımayan arkadaslarımda tanısın derim...
erkanin
iskenderunun artık chpden başkana ihtiyacı var. o yüzden yusuf civelek diyorum ben.
jutenyam
QUOTE(erkanin @ 24-01-2009 - 15:00 ) *
iskenderunun artık chpden başkana ihtiyacı var. o yüzden yusuf civelek diyorum ben.

türkiyedeki yerel yönetimlerde partilerin başarısına bakıp sonra karar vermek gerekıyor dıye düşünüyorum..iskenderun yerel yönetımıde gecmıste yıllarca chp nın elındeyı iskenderuna bı katksını göremıyoruz malasef...yıne antakya için aynı durum söz konusu
@NGEL_G!RL
Mete Aslan ın olmasını isterim
dolmakalem
benim için hangi parti yada adayın kazanması degil iskenderuna neler yapacagı iskenderun için ne hizmetler yapacagı önemlidir
yesilim
bence tekrar mete aslan başkan olmalı iskenderuna yaptıgı hizmetler ortada
dahada yapacakları vardır kıymetini bilmek lazım
arsuz_
QUOTE(erkanin @ 24-01-2009 - 17:00 ) *

iskenderun bölgesi chp seçmenleri hep arsuza geliyor ve denizbaykal olduğu sürece chp hayatta adam olamaz çünkü chp halka değil adama hizmet ediyor
güller
bence yusuf çivelek çünkü mete aslanın yaptıklarının projesi hasan insan zamanından hazırdı yaptığı hiç bir hizmet yoktur birde geçmişe bakalım
freedom_002
bu iskenderuna iyi bir başkan gerek ama bu kesinlikle mete aslna değildir..bu şehir için hiçbirşey yapmadı,yapılanları sadece süsledi...kim olursa olsun mete olmasın oyumuzuda metenin en güçlü rakibine..civelek veya gül
mstf@zgn
mete aslan aslın da daha fazla şey yapabilir ama yapmadı.ama yinede iskenderuna ayar çekti ve iskenderunun şu gelişimi aşamasında yine doğudan göç alacak ve ayara ihtiyacı olacak onu da sadece me aslan yapar diye tahmin ediyorum..mete aslannn...haksızmıyım
dolmakalem
iskenderun da belediye başkan adayları gençlerden oy istiyorsa bence bu ilçeyi gençlerle yönetmeli gençlere söz hakkı verilmeli gençlere yönelik daha çok aktivite hazırlanmalıdır
red-x
ben mete aslanın iskenderuna 15 sene de çok şey kattıgını düşünüyorum...ama yine de bi iskenderunlu olarak iskenderuna en iyi hizmeti yapacak olanın başkan olmasını isterim...
canas31
ARTIK GENÇLERE İŞ SAHASI YAPABİLECEK İLERİYE DÖNÜK DÜŞÜNCELİ BİRİSİ BAŞKAN OLAMASI LAZIM İSKENDERUN A BENCE BAĞIMSIZ KADİR GÜNDOĞAN İSKENDERUN İÇİN EN İYİ BAŞKAN OLUR ZATEN BÜTÜN GENÇLER ONU DESTEKLİYOR
dolmakalem
bence iskenderunda gençlere yönelik iskenderun gençlik meclisi kurulmalı diye düşünüyorum
falanfilan
QUOTE(dolmakalem @ 24-01-2009 - 00:33 ) *

Esasında aday adaylarını da hesaba katarsak,Türkiye'de her on kişiden biri siyasetin aktif olarak içinde.Aslında bu durum,siyasetin tabana yayılmadı tezini tam anlamıyla çürütüyor.Sıkıntı aslında eskilerin ifadesiyle"Kemiyet-Keyfiyet"yenilerin ifadeyle "Nicelik-Nitelik" durumunda. Kısacası, Sayı mı önemli? yoksa kalite mi?
GuZeL_YuReK
Parti, isim, ırk, dil, din, mezhep önemli değil bence. Önemli olan biz iskenderun halkına hizmet veren ve bizlere daha güzel günler gösteren başkan kazansın... Herşey İSKENDERUN için oLsun.!
MEHMET SARRAÇ
QUOTE(dolmakalem @ 23-01-2009 - 22:33 ) *

MEHMET SARRAÇ
m.sarrac1967@hotmail.com

EĞRİYE EĞRİ DOĞRUYA DOĞRU

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle hareketli günler yaşıyoruz. Belediye hizmetleri hepimizi çok yakından ilgilendiriyor. En temel ihtiyaçlarımız olan su, kanalizasyon, çevre temizliği, trafik, sosyal ve kültürel vb. tüm faaliyetler belediyenin görevleri arasında. Tabi bu işinde ehline verilmesi gerekir. Benim gönlümden şunlar geçiyor;
İskenderun da su sorununun çözülmesi gerekir. Bu gerek suyun düzenli verilmesi gerekse temiz su verilmesi açısından çok önemli. Bu konuda belediye hizmetleri çok yetersizdir. Elektrik bahanesi veya hükümet bahanesi geçerli bahane değildir.
Yine altyapının yetersizliği en son sel baskınında görüldüğü gibi 10 dakika yağmur yağsa şehir merkezi Venediğe dönmektedir. Sel baskınında arıtma jeneratörünün çalışmaması da ayrı bir ihmal konusudur.
Trafik sorunu gittikçe içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Denetim son derece yetersiz ve şehrin belli bölgelerine mahsustur. Otoparklar ise yeterince işletilememekte ve boş arsalarda yığılan araçlar ayrı bir çirkinlik yaratmaktadır.
Toplumu kaynaştıran en büyük etkenlerden biri olan spor, şehrimizde hemen hiç yoktur. Bu konuda en büyük sorumlu ise belediyedir. 200.000 nüfuslu kentimizde bir spor coşkusu yaşanmamaktadır. Küçücük belediyelerin bile spor kulüpleri Süper ligde oynarken biz amatörlerde sürünüyoruz.
Şehrimizde belediyenin öncülük ettiği bir tiyatro vb. sosyal ve kültürel bir faaliyet yoktur. İnsanımız bir sinemaya mahkum edilmiştir.
Yoksul insanlar için bir aşevi yoktur. Minicik belediyeler dahi aşevi kurarak fakir fukaraya 24 saat yemek vermektedir. Bizde ise doğru düzgün erzak dahi dağıtılmamaktadır.
İlçemizde 5 yıldızlı bir otel dahi yoktur. Sanayi bölgesi olmamıza rağmen insanlar Adana’ya gitmektedir. Bu yönde hiçbir girişim yoktur.
İnsanlar yatırım için ne hikmetse ilçemize gelmemekte, belediye sınırlarımıza girmemektedir.
Bu sorunları saysak buradan köye yol olur. Bunlar hepimizin bildiği sorunlar. Peki bu sorunları kim çözebilir. 14 yıldır yönetimde olup ta bu kadar sorundan birini çözemeyen mevcut başkanmı? Yoksa 10 yıldır belediye meclisinde oturupta hiçbir olumlu faaliyetini duymadığımız, bilakis mevcut başkanla kolkola yıllar geçiren ve aday olduğu partiye birkaç ay önce üye olan Ak parti adayımı. Yoksa muhalefetten başka bir şey bilmeyen, hiçbir projesi olmayan, iktidara hasret yaşayan ana muhalefet partisinin adayımı? Bunların birbirinden hiçbir farkı yok, hangisi gelse sadece isim değişecek.
Ancak İskenderunlu ayağına gelen bir fırsatı tepmemeli. Geçmişinde hiçbir lekesi olmayan, memleketine aşık, memleket meselelerine vakıf, gerçek çözüm üreticisi ve hayırlı projeleri olan, halkın içinden gelen, genç ve dinamik İBRAHİM GÜL hepimiz için gerçek bir fırsattır. Kendisi partiler üstü bir kişilikte ve halkımızı hiçbir ayrım yapmadan kucaklayacak ve hizmet edecek birisidir. Oylar bölünmesin diye düşünmeden oylarımız hak edene verelim ki bizde hak ettiğimiz hizmetleri alalım. Bu konuya haftaya devam edeceğiz. Allaha emanet olun
kenan.han
Gönlüm Sy.İbrahim GÜL olmasını istiyor ancak İskenderunumuzun gelişmesi için Sy.Seyfi Dingil ile birleşmesi gerekiyor Hükümet parti olan AKP nin burada çok şeyi deyiştirecegini görüyoruz vede bekliyoruz onun için MHP-AKP olmasını istiyorum
SAYGILARIMLA...
kenan.han
QUOTE(mstf@zgn @ 16-02-2009 - 22:47 ) *
mete aslan aslın da daha fazla şey yapabilir ama yapmadı.ama yinede iskenderuna ayar çekti ve iskenderunun şu gelişimi aşamasında yine doğudan göç alacak ve ayara ihtiyacı olacak onu da sadece me aslan yapar diye tahmin ediyorum..mete aslannn...haksızmıyım

Haksızsın güzel kardeşim şu biriken borca bak koskoca iskenderun ilçesinin belediye binasının elektirigi kesiliyor kendide taş ocagı açsın kıbrısa otel diksin sömürme harici bişe yapmıyor bnce fazla bile durdu burda....
teknobit
chp li adayın kazanmasını umuyorum
mehmedi
civelek mivelek dingil mingil de kim ya verin mete ye gitsin :S
serhangenc
anket sonucu hayret uyandırıcı!
buralı değilim mühendislik öğrencisiyim.burada bulunduğumuz günden beri
iskenderun halkı mete aslan ile yatıp mete aslan ile kalkıyor!
bu anket pek inandırıcı gelmedi açıkçası..
mete aslan alır..
objektif bi gözün gördüğü manzaranın, cümleye dökülmüş hali budur!
selami023
benim oyum açık CHP Y.CİVELEK
iskenderunluibo
arkadaslar kim hangi partiden secimlere giriyor,mete aslanin DP.galiba ya baskalini yazarsaniz.simdiden tsk
hasrettaşkın
QUOTE(güller @ 30-01-2009 - 21:38 ) *
bence yusuf çivelek çünkü mete aslanın yaptıklarının projesi hasan insan zamanından hazırdı yaptığı hiç bir hizmet yoktur birde geçmişe bakalım

ARKADAŞIM 15 SENE ÖNCE Kİ(HASAN İNSAN ZAMANI) İSKENDERUN UN HALİNİ HATIRLIYOR MUSUN ACABA? O ZAMANLAR GECE AİLECE SOKAĞA ÇIKABİLİYOR MUYDUNUZ?SAHİLDE RAHATÇA GEZEBİLİYOR MUYDUNUZ?ARABANIZI BİR YERE BIRAKIP GÖNÜL RAHATLIĞI İLE BİR YERE GİDEBİLİYOR MUYDUNUZ?ÇOCUĞUNUZ OKULDAN BİRAZ GEÇ GELSE KORKMUYOR MUYDUNUZ?HER TARAF SERSERİ KAYNAMIYOR MUYDU?
BENCE SİZ VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER SON DERECE.. METE ASLANIN BU MEMLEKETE YAPTIĞINI TÜM TÜRKİYE GÖRÜYOR FAKAT SİZ GEREMİYORSUNUZ!ŞU ANDA TÜRKİYENİN EN MODERN İLÇESİNDE YAŞIYORSUNUZ.HASAN İNSAN IN SAYESİNDE DEĞİL Mİ!
İSKENDERUN İL OLAMIYORSA SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN ARKADAŞIM.15 SENE BİZE İNSAN GİBİ YAŞAMA ŞANSI VEREN VE BU ŞEHRİ BİR SÜRÜ PİSLİKTEN TEMİZLEYEN METE ASLAN A HELAL OLSUN.ASLAN GİBİ BAŞKANIMIZ VAR VE OLMAYA DA DEVAM EDECEK.GÜCÜNÜZ YETİYORSA DEĞİŞTİRİN.PARTİYE GÖRE DEĞİLDE BİRAZDA ÇALIŞANA GÖRE OY VERİN.SÖZÜM SADECE SİZE DEĞİL,SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE...
dentali
QUOTE(serhangenc @ 02-03-2009 - 19:01 ) *
anket sonucu hayret uyandırıcı!
buralı değilim mühendislik öğrencisiyim.burada bulunduğumuz günden beri
iskenderun halkı mete aslan ile yatıp mete aslan ile kalkıyor!
bu anket pek inandırıcı gelmedi açıkçası..
mete aslan alır..
objektif bi gözün gördüğü manzaranın, cümleye dökülmüş hali budur!

Bence en güvenilir anketler sadece üyelerin katılabildiği anketlerdir. Diğer türlü her bilgisayarınızı açtığınızda ya da modemi açıp kapattığınızda tekrar tekrar tek kişi tarafından birden çok oy atılabilen anketlere güven olmaz.... Ayrıca güvenirliliği arttırmak amacıyla, birden fazla oylama katılımını engellemek için, onay bekleyen üyelerin oylamaya katılımları engellenmiştir.
Bu ankette yaklaşık 100- 200 üye bu oylamaya katılırsa seçim sonucunu doğruya yakın verebileceğini düşünüyoruz.....

Meydanlarda adayların peşinden genellikle seçimlerde seni alenen destekledim kazanırsan beni gör tarzında koşanların sayısına göre , veya her adayın peşinden sürüklenen konvoylardaki arabaların sayısıyla seçim tahminini, halkın seçim ile ilgili nabzını doğru alamazsınız.....
omerc
mete aslan gibi dünyanın en kötü insanı degilde kim gelirse gelsin farketmez onun gibi kötüler kalmasın iskenderun'da!!!!!!!!!!!!!!!!

sen daha hayatında mete aslanın kim oldugunu biliyormusun yaşın kaçki ben iskenderunun eski yerlilerindenim çünki o adamın kötü oldugunu senden daha iyi biliyorum
omerc
QUOTE(hasrettaşkın @ 02-03-2009 - 21:57 ) *
ARKADAŞIM 15 SENE ÖNCE Kİ(HASAN İNSAN ZAMANI) İSKENDERUN UN HALİNİ HATIRLIYOR MUSUN ACABA? O ZAMANLAR GECE AİLECE SOKAĞA ÇIKABİLİYOR MUYDUNUZ?SAHİLDE RAHATÇA GEZEBİLİYOR MUYDUNUZ?ARABANIZI BİR YERE BIRAKIP GÖNÜL RAHATLIĞI İLE BİR YERE GİDEBİLİYOR MUYDUNUZ?ÇOCUĞUNUZ OKULDAN BİRAZ GEÇ GELSE KORKMUYOR MUYDUNUZ?HER TARAF SERSERİ KAYNAMIYOR MUYDU?
BENCE SİZ VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER SON DERECE NANKÖRLER.METE ASLANIN BU MEMLEKETE YAPTIĞINI TÜM TÜRKİYE GÖRÜYOR FAKAT SİZ GEREMİYORSUNUZ!ŞU ANDA TÜRKİYENİN EN MODERN İLÇESİNDE YAŞIYORSUNUZ.HASAN İNSAN IN SAYESİNDE DEĞİL Mİ!
İSKENDERUN İL OLAMIYORSA SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN ARKADAŞIM.15 SENE BİZE İNSAN GİBİ YAŞAMA ŞANSI VEREN VE BU ŞEHRİ BİR SÜRÜ PİSLİKTEN TEMİZLEYEN METE ASLAN A HELAL OLSUN.ASLAN GİBİ BAŞKANIMIZ VAR VE OLMAYA DA DEVAM EDECEK.GÜCÜNÜZ YETİYORSA DEĞİŞTİRİN.PARTİYE GÖRE DEĞİLDE BİRAZDA ÇALIŞANA GÖRE OY VERİN.SÖZÜM SADECE SİZE DEĞİL,SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE...

arkadaş ben iskenderun nun eski vadaşıyım senin dedigin tarihlerde ben rahatca geze biliyordum bu dedigin aslan degil bir kedidir eskiden isk işsiz ve ayyaş insan sayısı çok azken şindi işsizlik ordusu var bana deme heryerde kriz var ben 1998 de ist ye geldim o senin kedi deginden kaçtım ve senin degin kedi servetini açıklasında sende kulaklarınla duy saygılar
boz_dogan1208
sonuna kadar civelek diyorum size katılıyorum arkanızdayım.
misafir
QUOTE(omerc @ 03-03-2009 - 00:07 ) *
arkadaş ben iskenderun nun eski vadaşıyım senin dedigin tarihlerde ben rahatca geze biliyordum bu dedigin aslan degil bir kedidir eskiden isk işsiz ve ayyaş insan sayısı çok azken şindi işsizlik ordusu var bana deme heryerde kriz var ben 1998 de ist ye geldim o senin kedi deginden kaçtım ve senin degin kedi servetini açıklasında sende kulaklarınla duy saygılar

Arkadaşlar herkesin fikirlerine saygı duymanıza davet ediyorum.
1.ncisi Mete Bey Belediye başkanlığı yaptı şerif yada emniyet müdürlüğü degil kaldıki sahildeki süküneti saglama görevi cefakar ve fedakar emniyet güçlerimizin takdire şayan eseridir. Bu eseri yaratanları yok sayarak hiçbir emegi olmayan mete beye mal etmeyin
2.cisi mete bey iskenderuna geldiğinde neyi vardı bilmek isteyenler için yazıyorum gitsinler eski foga pastanesi vardı şuanki sahilde nüfüs müdürlüğünün olduğu yerde onun akibetini sorsunlar mete beyi en iyi o şahıs tanır.
mucukız
kesinlikle katılıyorum.İSKENDERUNUMUZA METE ASLAN gbi bi başkan asla gelmez.
metehan3180
HEP DESTEK TAM DESTEK ,BAŞKAN METE ASLAN GERİSİ YALAN
metehan3180
İSKENDERUNDA AT ARABALARINI,FAYTONLARI,KALDIRIM İŞGALCİLERİNİ,SAHİLDE TACİZCİLERİ,BELEDİYEDE DAĞDAN İNME YARATIKLARI ÖZLEYENLER VAR GALİBA BİR SSK HASTAHANESİNİ İDARE EDİP DOKTORLARA SÖZ GEÇİREMEYEN BİRİNİMİ,İŞİ İNSANLARI OTOBÜSE BİNDİRMEKTEN BAŞKA BİRŞEY OLMAYAN BİRİNİMİ YOKSA AĞZI SÜT KOKAN MALUM ŞAHISLARIN KUKLASINIMI SEÇECEKSİNİZ.HAYDİ BUYRUN 29 MART SABAHI ELİNİZİ VİCDANINIZA GÖTÜRÜN ONA GÖRE OY KULLANIN DOSTLAR.
shmaric
HASAN İNSAN ZAMANINIDA ÇOK İYİ BİLİYORUM. O DÖNEMDE İSKENDERUN TAM BİR PİSLİK YUVASINA DÖNMÜŞTÜ. BANA KİMSE HASAN İNSAN DEMESİN. İNSANLAR EVİNDEN DIŞARI ÇIKAMAZ HALE GELMİŞLERDİ. MARTAVAL OKUMAYIN. HASAN İNSANMIŞ. NE YAPMIŞTA İSMİ GEÇİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM. İSMİNİ DUYUNCA SİNİRLERİM BOZULUYOR. İSKENDERUN A METE ASLAN BELEDİYE BAŞKANI OLDUDA YAŞANACAK BİR HAL ALDI.
SAHİLDE AYAKKABI BOYACISI KÜÇÜK ÇOCUKLARA PARA VERMEDİĞİNDE BÜYÜKLERİNİN GELİP DAYAK ATTIĞI ZAMANLARI, OKUL ÖNLERİNDE KÜÇÜK ÇOCUKLARIN PARALARININ GASP EDİLDİĞİ, LİSE ÖNLERİNDE BEKLEYEN SERSERİLERİN GENÇ KIZLARI NASIL TACİZ ETTİKLERİNİ, İSKENDERUNU UN HER YERİNDE ÇETELERİN KOL GEZDİĞİ, İSKENDERUNUN EN GÜZEL YERLERİNİN PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ, AKŞAMLARI SAHİLE AİLEMİZLE GİDEMEDİĞİMİZ ZAMANLARI ÇOK İYİ HATIRLIYORUM. 15 SENE ÖNCESİNİ NEFRETLE ANIYORUM.
EVET BİR ÇOK EKSİĞİ VAR, ALTYAPI SORUNU, SU SORUNU GİBİ, BUNLAR ELBETTEKİ ÇÖZÜLEBİLİR. DESTEK OLURSAK. BEN İLLAKİ METE ASLAN GELSİN DEMİYORUM. YETERKİ İSKENDERUN UN YAŞANACAK GÜZEL MODERN VE HUZURLU BİR KENT OLMASINI VE ÖYLE KALMASINI İSTİYORUM VE BUNLARI YAPABİLECEK BİRİNİN BELEDİYE BAŞKANI OLMASINI İSTİYORUM.
BENİM OYUMU SORARSANIZ ELBETTEKİ METE ASLAN.
hasrettaşkın
QUOTE(omerc @ 03-03-2009 - 01:07 ) *

Valla arkadaşım kusura bakma ama senin kedi dediğin insan,Hasan İhsan dı.Mete Aslan ASLAN MI ASLAN BİR ADAM.Dediğim tarihlerde (1980-1994) sokakta gezebildiğinizi söylüyorsunuz.Ben de gezebiliyordum.Ama yanımda bir bayanla değil.Siz bir bayanla gece gezebildiyseniz,cesaretinize hayran oldum.Çünkü o günlerde geceleri sokaklarda aklı başında insan gezemezdi.Bunu sizde biliyorsunuz ama işinize gelmiyor herhalde.Ayrıca işsizlik ordusunu Mete Aslan değil Sayın Başbakan yarattı.Mete ASslanın serveti beni ilgilendirmez.Ben bana yaptığı hizmete bakarım.Hizmet yapıyorsa helal olsun servetine.Ya hiçbir hizmet yapmayıp servet yapanlara ne demeli?Hiç bir hizmet yapmasa bile bilbord lara astığı YA SEV YA TERKET afişleriyle DTP yi kovmaktan beter etmesi yeterdi.(Bunu Kedi dediğiniz kişi yaptı.) Adam çalışmasa 3 dönem başkanlık yapmaz dı herhalde.Millet memnun ki seçiyor.Mete ASLAN a ve onu seçenlere Helal Olsun.
necati20042002
Bende Mete Aslan'ı başarılı buluyorum. Tek eleştirdiğim nokta futbola yatırım yapmaması. Ceyhan'ın bile takımı var. İskenderun'un yok. Sanırım futbolu pek sevmiyor.

Bende Mete Aslan'a vereceğim.
omerc
QUOTE(hasrettaşkın @ 04-03-2009 - 21:28 ) *
Valla arkadaşım kusura bakma ama senin kedi dediğin insan,Hasan İhsan dı.Mete Aslan ASLAN MI ASLAN BİR ADAM.Dediğim tarihlerde (1980-1994) sokakta gezebildiğinizi söylüyorsunuz.Ben de gezebiliyordum.Ama yanımda bir bayanla değil.Siz bir bayanla gece gezebildiyseniz,cesaretinize hayran oldum.Çünkü o günlerde geceleri sokaklarda aklı başında insan gezemezdi.Bunu sizde biliyorsunuz ama işinize gelmiyor herhalde.Ayrıca işsizlik ordusunu Mete Aslan değil Sayın Başbakan yarattı.Mete ASslanın serveti beni ilgilendirmez.Ben bana yaptığı hizmete bakarım.Hizmet yapıyorsa helal olsun servetine.Ya hiçbir hizmet yapmayıp servet yapanlara ne demeli?Hiç bir hizmet yapmasa bile bilbord lara astığı YA SEV YA TERKET afişleriyle DTP yi kovmaktan beter etmesi yeterdi.(Bunu Kedi dediğiniz kişi yaptı.) Adam çalışmasa 3 dönem başkanlık yapmaz dı herhalde.Millet memnun ki seçiyor.Mete ASLAN a ve onu seçenlere Helal Olsun.

bence çok abartıyorsun şunu sende iyi biliyorsunki insanlar aileleriyle birlikte akşam yemeklerini sahilde otların üzerinde yerlerdi sende diyonki ben bir kızla gezemiyordum bu nasıl oluyor şimdi ise durum farklı insanlar açlıktan yemek yiyemiyor ben dtp li degilim babam belanlıdır annem dörtyolludur yani dtp degiliz sen hayel ortamında yaşıyon heralde çünkü hiç iskenderunda yaşamamışsın saygılar
omerc
QUOTE(shmaric @ 04-03-2009 - 13:23 ) *
HASAN İNSAN ZAMANINIDA ÇOK İYİ BİLİYORUM. O DÖNEMDE İSKENDERUN TAM BİR PİSLİK YUVASINA DÖNMÜŞTÜ. BANA KİMSE HASAN İNSAN DEMESİN. İNSANLAR EVİNDEN DIŞARI ÇIKAMAZ HALE GELMİŞLERDİ. MARTAVAL OKUMAYIN. HASAN İNSANMIŞ. NE YAPMIŞTA İSMİ GEÇİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM. İSMİNİ DUYUNCA SİNİRLERİM BOZULUYOR. İSKENDERUN A METE ASLAN BELEDİYE BAŞKANI OLDUDA YAŞANACAK BİR HAL ALDI.
SAHİLDE AYAKKABI BOYACISI KÜÇÜK ÇOCUKLARA PARA VERMEDİĞİNDE BÜYÜKLERİNİN GELİP DAYAK ATTIĞI ZAMANLARI, OKUL ÖNLERİNDE KÜÇÜK ÇOCUKLARIN PARALARININ GASP EDİLDİĞİ, LİSE ÖNLERİNDE BEKLEYEN SERSERİLERİN GENÇ KIZLARI NASIL TACİZ ETTİKLERİNİ, İSKENDERUNU UN HER YERİNDE ÇETELERİN KOL GEZDİĞİ, İSKENDERUNUN EN GÜZEL YERLERİNİN PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ, AKŞAMLARI SAHİLE AİLEMİZLE GİDEMEDİĞİMİZ ZAMANLARI ÇOK İYİ HATIRLIYORUM. 15 SENE ÖNCESİNİ NEFRETLE ANIYORUM.
EVET BİR ÇOK EKSİĞİ VAR, ALTYAPI SORUNU, SU SORUNU GİBİ, BUNLAR ELBETTEKİ ÇÖZÜLEBİLİR. DESTEK OLURSAK. BEN İLLAKİ METE ASLAN GELSİN DEMİYORUM. YETERKİ İSKENDERUN UN YAŞANACAK GÜZEL MODERN VE HUZURLU BİR KENT OLMASINI VE ÖYLE KALMASINI İSTİYORUM VE BUNLARI YAPABİLECEK BİRİNİN BELEDİYE BAŞKANI OLMASINI İSTİYORUM.
BENİM OYUMU SORARSANIZ ELBETTEKİ METE ASLAN.

arkadaş slm yıl 2009 istanbul o senindedigin vahşet şuan burda yaşanıyor burasını akp yönetiyor aslana söylede burayı yönetsin yani o dedin şeyler şimdi olmuyormu orda yazın geldigimde okullar kapalı olluyorda göremiyom tel açıyom akrabalarıma senin degin gibi rahat yaşıyamıyorlarmış yoksa bizimkiler yalanmı söylüyor saygılar
metehan3180
İSKENDERUN'U İKTİDARA RAĞMEN GÜZEL BİR ŞEHİR YAPAN KİM TABİKİ METE ASLAN.
İSKENDERUN'GÜZELLEŞTİREN KİM TABİKİ METE ASLAN
CHP NİN ADAYINA LAFIM YOK AMA CHP İSKENDERUNDA SALON PARTİSİ OLMAKTAN ÖTEYE GİDEMEDİ
SOKAĞA BİR TÜRLÜ İNEMEDİ NİYE AYAKLARI ÇAMUR OLUR DİYE
TEK İSKENDERUNLU ADAY AKP NİN ADAYI AMA ODA HİÇ İNANDIRICI GELMİYOR AYNI MİLLETVEKİLİ ORHAN KARASAYAR GİBİ
loft
en işlek caddelerdeki en iyi parseller hangi müteaahhide verildi? hepsi paşa karacaya dimi? buralara belediye kendi imkanlarıyla belediye iş hanlarını yapsa sadece mete döneminde değil tüm dönemlerde kiralarından belediye kazanacaktı. demi? arkadaşlar bunu görün artık bu adam iskenderuna ne yaptıysa katını kendi menfaatine yatırmıştır. böyle insanlar artık normal karşılıyorsunuz demek hepimiz pisliğin içine batmışız. bakın mesela şehitpamirdeki eskiden dolmuşların beklediği yere dikilen ön cephesinde kalp şekli olan paşa karacanın yaptığı binaya? altında mete aslan seçim bürosu var. bedavadan verilmiş bir yer. bu ne oluyor? yani mete tekrar gelse paşa karacaya zenginliğini arttırsın diye en güzel parseller tekrar verilecek, bunu karşılığındada metenin serveti katlanacak. bırakın artık böyle adamları. hasan insan dönemiyle karşılaştırıyorsunuz değilmi? o dönemde tüm türkiyedeki belediyeler kötü durumdaydı. şimdi hangi şehire giderseniz gidin iskenderunla yarışır belki daha fazla gelişmeler var. önemli olan bu işleri yaparken iskjenderun sırtına borç bırakmamak. şimdi iskenderun büyük şehirlerle yarışacak seviyede milyar dolarlık borcu var.
mstf@zgn
QUOTE(kenan.han @ 02-03-2009 - 15:10 ) *
Haksızsın güzel kardeşim şu biriken borca bak koskoca iskenderun ilçesinin belediye binasının elektirigi kesiliyor kendide taş ocagı açsın kıbrısa otel diksin sömürme harici bişe yapmıyor bnce fazla bile durdu burda....

dediğinin gerçeklik payı var mı bilmiyorum ama şu bir gerçek iskenderunun borç batağında olması-nın en büyük sebebi İL olmayışıdır...bu nu da bil.il büyüklüğünde ama ilçe bütçesiyle geçinince bu kadar olur herhalde.ben mete aslana falen vereceğimden deil ben trabzondayım kullansamda belende kullanıyor olacaktım..
hasan
mete aslan, yusuf civelek başbaşa gidiyorlar. bu ankette akparti neden geride kaldı anlamadım.
boz_dogan1208
dr.yusuf civelecek olacak başka çaresi yok yeni insanlar,yeni yüzler tanıyalım neler yapabilecek onu görelim mete aslanı gördük yeter.
shmaric
QUOTE(omerc @ 05-03-2009 - 10:57 ) *
arkadaş slm yıl 2009 istanbul o senindedigin vahşet şuan burda yaşanıyor burasını akp yönetiyor aslana söylede burayı yönetsin yani o dedin şeyler şimdi olmuyormu orda yazın geldigimde okullar kapalı olluyorda göremiyom tel açıyom akrabalarıma senin degin gibi rahat yaşıyamıyorlarmış yoksa bizimkiler yalanmı söylüyor saygılar

HİÇ KUSURA BAKMA BEN SENİN ARKADAŞIN DEĞİLİM. YAZINDAKİ HİTAP BOZUKLUĞU YÜZÜNDEN CEVAP VERME İHTİYACI DUYDUM. BİRAZ SAYGILI OLMAYI DENE İSTERSEN.

EVET O DEDİĞİN YIL 2009 VAHŞET İSTANBULDA YAŞANIYOR. 15 SENE ÖNCEDE İSKENDERUN DA YAŞANIYORDU. BENCEDE İSTANBULUDA YÖNETSE İYİ OLUR. GEL İSKENDERUN DA YAŞA O ZAMAN. VAHŞETİN İÇİNDE NİYE YAŞIYORSUN. AKRABALARIN NEDEN RAHAT YAŞAYAMIYORLAR ACABA? MERAK ETTİM ŞİMDİ. SORUN NEDİR? AYRICA İSKENDERUNU NE ZAMAN VE NEDEN TERKETTİN. METE ASLAN TERS Mİ GELDİ? İSKENDERUN DA İSTEDİĞİNİ YAPAMAZ OLDUN ONDAN HERALDE.
METE ASLAN YİNE BAŞKAN KİMSENİN ZORUNA GİTMESİN. HELAL OLSUN METE ASLAN A NİYETİ BOZUK OLANLARI BARINDIRMADI İSKENDERUNDA.
omerc
QUOTE(shmaric @ 06-03-2009 - 02:40 ) *
HİÇ KUSURA BAKMA BEN SENİN ARKADAŞIN DEĞİLİM. YAZINDAKİ HİTAP BOZUKLUĞU YÜZÜNDEN CEVAP VERME İHTİYACI DUYDUM. BİRAZ SAYGILI OLMAYI DENE İSTERSEN.

EVET O DEDİĞİN YIL 2009 VAHŞET İSTANBULDA YAŞANIYOR. 15 SENE ÖNCEDE İSKENDERUN DA YAŞANIYORDU. BENCEDE İSTANBULUDA YÖNETSE İYİ OLUR. GEL İSKENDERUN DA YAŞA O ZAMAN. VAHŞETİN İÇİNDE NİYE YAŞIYORSUN. AKRABALARIN NEDEN RAHAT YAŞAYAMIYORLAR ACABA? MERAK ETTİM ŞİMDİ. SORUN NEDİR? AYRICA İSKENDERUNU NE ZAMAN VE NEDEN TERKETTİN. METE ASLAN TERS Mİ GELDİ? İSKENDERUN DA İSTEDİĞİNİ YAPAMAZ OLDUN ONDAN HERALDE.
METE ASLAN YİNE BAŞKAN KİMSENİN ZORUNA GİTMESİN. HELAL OLSUN METE ASLAN A NİYETİ BOZUK OLANLARI BARINDIRMADI İSKENDERUNDA.

mete aslanla mezara gidersin işşşşşşşşşşşş
sinan&alper
Meraba arkadaşlar bence iskenderunun yeni bir yüze ihtiyacı var belediyemiz sadece şehir merkezinin deyil kenar mahallelerin de belediyesi olmalı oralarada hizmet gitmeli sadece seçim den seçime hatırlamayla olmuyor...iskenderun için seyfi dingil diyorum ben iskenderun için seçimler hayırlı olur inşallah.
MEHMET SARRAÇ
[quote name= Merhaba kıymetli hemşerilerim. Geçen hafta kaldığımız yerden devam edelim. Malum seçimler yaklaştıkça heyecan ve gerilim artarak devam etmekte. Benim en çok üzüldüğüm şey nedir biliyormusunuz. Bazı insanlar bu güne kadar hiçbir esaslı hizmetleri olmadığı halde hala pişkin pişkin halktan oy istemekteler.Ya ben soruyorum l5 yıldır sorumlu olduğunuz halde katı atık arıtma fabrikasını kurmak yenimi aklınıza geldi. Siz kimi kandırıyorsunuz. Gerçekten bunu yapmak niyetinde olduğunuza kimi inandırabilirsiniz. İskenderun’a Akçay tarafından girildiğinde uzaktan bakıldığında sanki bir hortum fırtınası var zanneder bilmeyen insanlar. Bilmiyorlar ki bu iskenderun’un yanan çöplüğüdür. Ama sanki bu bize alıştırılmış, biz umursamıyoruz. Zaten neyi umursuyoruz ki. Kentimizde sahil bandı dışında bir yeşil alan kalmamış. Birçok yeşil alanda imara açılmış. Betonlar arasında sanki boğuluyoruz. Bu konuda yalnız mevcut başkan değil, Akp nin adayının da geçmiş dönemde eksiklik ve hataları var. Meclis üyeliği yaptığı 10 yılda başkana herhangi bir konuda itiraz ettiği ve yeni projeler ürettiğini gören varsa beri gelsin.
Geçenlerde bir kadın evime geldi ve mevcut başkanın spor projesi olarak gösterdiği briç salonu ilgili broşür getirdi. Yani ne zamandan beri Briç spor ben anlayamadım. Acaba kaç kişi bu briç sporu ! ile ilgileniyor. Gençlerimizin kaçı saatlerini bununla geçiriyor . Ya insanın gülesi geliyor bunlara. Birde televizyona çıkarılmamaktan şikayetçi olmak var ya işte oda kazdığın kuyuya kendi düşmek gibi bir şey. Yıllardır bazı besleme yerel medya yayınlarını görmezden gelen, bu timsah gözyaşlarına kim inanır.
Gelelim iktidar partisi adayı ve ilçe siyasetçilerine. Kurulalı 7 yıl olan ve partiye kurulduğundan buyana hizmet eden onlarca kişi varken hangi mantıkla ve neye dayanarak partinize seçimden 3 ay önce üye olan ve mevcut başkanla 10 yıldır beraber çalışan bir kişiyi aday yaptınız. Bu akılla halktan oy toplayabileceğiniz mi sanıyorsunuz. Halkımız sizin bir proje üreteceğinize ve kentimizin sorunlarını çözebileceğinize inanmıyor. Bu yanlışları Hatay da ve Belende de yaptınız ve bakın orada sizden olan başkanları yeniden aday yapmadınız. Bence çok yanlış siyaset yapıyorsunuz.Halk size şimdi niye güvensin ki. Önce dönemlerde eleştirdiğiniz kişilerin hatasına sizde düşüyorsunuz. Sonunuzda aynısı olacak gibi.
İskenderunlular bu defa inşallah aynı hatalara düşmez. Pırıl pırıl bir arkadaşımız, kardeşimiz bu kahrı, bu sorumluluğu almak istiyor. Ancak bu kardeşimize sürekli belden aşağı vurmaya çalışıyorlar. Yok şuna yok buna son anda destek verecekmiş falan filan. Bu bir iftira ,bu bir yalan, bu bir namertliktir. MHP başkan adayı İBRAHİM GÜL asla yalan söylemiyor, sözünden dönmüyor. Öncelikle bu kişiliğine asla yakışmaz, siyasi kariyeriyle asla bağdaşmaz. Bu konuda görsel ve yazılı yerel medyada defalarca açıklama yaptı. Ölmek var dönmek yok dedi. İşte seçim meydanında onu yenemeyeceğini anlayanlar masa başı entrikaları ile onu alt etmek istiyor. Ancak inşallah onu alt edemiyecekler. Sağduyulu tüm insanlar onun etrafında toplanmaktalar. Sağduyu da bunu gerektirmekte zaten. Başka yerlere atılan oylar inanın boşa gidecektir. Geçmiş icraatları ortada olan, hata ve eksiklerini 100 sayfa yazsak bitiremeyeceğimiz insanları tekrar tekrar denemenin şehrimize, insanımıza ve gelecek kuşaklarımıza çok büyük zararı olacaktır. Haydi hep beraber şunu diyelim ve dileyelim. İBRAHİM GÜL GELSİN YÜZÜMÜZ GÜLSÜN. Amin. Allaha emanet olun.
grease_24
herşey ortada arkadaşlar biz bundan önce gelen insanları da gördük duyduk ama hiç kimse şu anki iskenderunu oluşturamadı şimdi önümüzde neyi ne yapmasını bilen bir başkan var ve daha çok yolumuz var memleketimizi en üst seviye ye çıkartmak bizim elimizde akıllı olalım oyları bölmeyelim biz iskenderulular için tek birşeyi düşünmeliyiz o da memleketimiz iskenderunumuz şu varki gelen gideni aratır sakın yanlış yapmayalım hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapalım ... herkese teşekkürler..
OttoMaN-BLue
okadar komik yorumlar var ki! biggrin.gif ya iskenderunu iskenderun yapan mete aslan arkadaşlar ben başka bi şehirdemi yaşıyorum bilmem! adamın emekleri saymakla bitmez herşeyden once emege saygı!
ama bencede başkan degişsin çunku bazı degerlerin kıymetini kaybedince anlıyoruz!
saygılar
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.